اخبار ارز های دیجیتال

5 مزیت بیت کوین که نمی دانستید | سون تی تی

بسیاری از مردم نام بیت کوین را شنیده‌اند، اما نمی‌دانند که واقعاً چیست. به‌طور ساده، بیت‌کوین یک سیستم ارز دیجیتال غیرمتمرکز، همتا به همتا است که به کاربران آنلاین امکان پردازش تراکنش‌ها از طریق واحد مبادلات دیجیتالی معروف به بیت‌کوین را می‌دهد. به عبارت دیگر یک ارز مجازی است.

سیستم بیت کوین در سال 2009 توسط یک برنامه نویس ناشناس ایجاد شد. از آن زمان، بیت کوین به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا، یورو و ارزهای کالایی مانند طلا و نقره، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

یک شبکه خصوصی از کامپیوترهای متصل شده توسط یک برنامه مشترک برای انجام تراکنش ها و پردازش پرداخت ها در بیت کوین استفاده می شود. ایجاد بیت کوین ها بر اساس الگوریتم های پیچیده ریاضی فزاینده ای است و خرید آن با ارزهای استاندارد پول ملی انجام می شود. کاربران بیت کوین می توانند با تلفن های هوشمند یا کامپیوتر خود به سکه های خود دسترسی داشته باشند.

بیت کوین به عنوان یک ارز مجازی جدید و رو به رشد، مزایای مشخصی نسبت به ارزهای ثابت دولتی معمولی دارد. در اینجا 5 مزیتی که هنگام استفاده از بیت کوین از آنها برخوردار خواهید شد، آورده شده است

1) بدون مالیات

هنگامی که از طریق دلار، یورو یا هر ارز ثابت دولتی دیگری خرید می کنید، باید مبلغ اضافی را به عنوان مالیات به دولت بپردازید. هر کالای قابل خرید دارای نرخ مالیات تعیین شده خود است. با این حال، هنگامی که از طریق بیت کوین خرید می کنید، مالیات بر فروش به خرید شما اضافه نمی شود. این به عنوان یک شکل قانونی فرار مالیاتی در نظر گرفته می شود و یکی از مزایای اصلی استفاده از بیت کوین است.

با نرخ های مالیاتی صفر، بیت کوین می تواند به خصوص در هنگام خرید اقلام لوکس که منحصر به یک سرزمین خارجی هستند، مفید باشد. چنین اقلامی اغلب توسط دولت مالیات سنگینی دریافت می کنند.

2) پرداخت های آنلاین انعطاف پذیر

بیت کوین یک سیستم پرداخت آنلاین است و مانند هر سیستم دیگری از این قبیل، کاربران بیت کوین این لوکس را دارند که برای سکه های خود از هر گوشه ای از جهان که دارای اتصال به اینترنت هستند، پرداخت کنند. این به این معنی است که شما می توانید روی تخت خود دراز بکشید و به جای تحمل درد سفر به یک بانک یا فروشگاه خاص برای انجام کار خود، سکه بخرید.

علاوه بر این، پرداخت آنلاین از طریق بیت کوین نیازی به پر کردن جزئیات اطلاعات شخصی خود ندارد. از این رو، پردازش بیت کوین تراکنش های بیت کوین بسیار ساده تر از آنهایی است که از طریق حساب های بانکی و کارت های اعتباری ایالات متحده انجام می شود.

3) حداقل کارمزد تراکنش

کارمزدها و هزینه های مبادله بخشی از حواله های بانکی استاندارد و خریدهای بین المللی است. بیت کوین توسط هیچ نهاد واسطه ای یا سازمان دولتی نظارت یا تعدیل نمی شود. بنابراین، بر خلاف معاملات بین المللی که از طریق ارزهای معمولی انجام می شود، هزینه های تراکنش بسیار پایین نگه داشته می شود.

علاوه بر این، تراکنش‌های بیت‌کوین زمان‌بر نیستند، زیرا شامل پیچیدگی‌های الزامات مجوز معمول و دوره‌های انتظار نمی‌شود.

4) هویت کاربر پنهان

تمام تراکنش های بیت کوین گسسته هستند یا به عبارت دیگر بیت کوین گزینه ناشناس ماندن کاربر را به شما می دهد. بیت‌کوین‌ها مشابه خریدهای نقدی هستند، به این معنا که تراکنش‌های شما هرگز نمی‌توانند به شما ردیابی شوند و این خریدها هرگز با هویت شخصی شما مرتبط نیستند. در واقع، آدرس بیت کوینی که برای خرید کاربران ایجاد می شود، هرگز برای دو تراکنش مختلف یکسان نیست.

اگر می خواهید، می توانید داوطلبانه تراکنش های بیت کوین خود را فاش و منتشر کنید، اما در بیشتر موارد کاربران هویت خود را مخفی نگه می دارند.

5) عدم دخالت خارجی

یکی از بزرگترین مزایای بیت کوین این است که وقفه های شخص ثالث را از بین می برد. این بدان معناست که دولت‌ها، بانک‌ها و سایر واسطه‌های مالی هیچ اختیاری برای ایجاد اختلال در تراکنش‌های کاربران یا مسدود کردن حساب بیت‌کوین ندارند. همانطور که قبلا ذکر شد، بیت کوین به شدت بر اساس یک است سیستم همتا به همتا. از این رو، کاربران بیت کوین هنگام خرید با بیت کوین از آزادی بیشتری نسبت به استفاده از ارزهای ملی معمولی برخوردار هستند.

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نسبتاً جدید هستند و هنوز تحت آزمایشات عمده قرار نگرفته اند. در نتیجه، بسیاری احساس می کنند که خطرات خاصی در استفاده از بیت کوین وجود دارد. صرف نظر از معایب احتمالی بیت کوین، بدیهی است که شایستگی های آن به اندازه ای قوی است که آن را به یک رقیب قانونی برای به چالش کشیدن ارزهای معمولی در آینده ای نه چندان دور تبدیل کند.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا