اخبار ارز های دیجیتال

چه ارزهای دیجیتالی برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

امسال ارزش بیت کوین افزایش یافته است، حتی از یک اونس طلا نیز گذشته است. همچنین ارزهای رمزپایه جدیدی در بازار وجود دارد که حتی شگفت‌انگیزتر است که ارزش کریپتوکوین‌ها را به بیش از صد میلیارد می‌رساند. از سوی دیگر، دورنمای بلندمدت ارزهای دیجیتال تا حدودی مبهم است. دعواهایی در مورد عدم پیشرفت در میان توسعه دهندگان اصلی آن وجود دارد که آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت و به عنوان یک سیستم پرداخت کمتر جذاب می کند.

بیت کوین

بیت کوین همچنان محبوب ترین ارز دیجیتالی است که همه آن را آغاز کرد. در حال حاضر بزرگترین ارزش بازار با حدود 41 میلیارد دلار است و در 8 سال گذشته وجود داشته است. در سرتاسر جهان، بیت کوین به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است و تاکنون به راحتی نمی توان از ضعف در روش کارکرد آن استفاده کرد. بیت کوین هم به عنوان یک سیستم پرداخت و هم به عنوان یک ارزش ذخیره شده، کاربران را قادر می سازد تا بیت کوین را به راحتی دریافت و ارسال کنند. مفهوم بلاک چین مبنایی است که بیت کوین بر آن بنا شده است. درک مفهوم بلاک چین ضروری است تا متوجه شوید که رمزارزها چه چیزی در مورد آن هستند.

به بیان ساده، بلاک چین یک توزیع پایگاه داده است که هر تراکنش شبکه را به عنوان یک تکه داده به نام «بلاک» ذخیره می کند. هر کاربر دارای نسخه های بلاک چین است، بنابراین وقتی آلیس 1 بیت کوین را برای مارک ارسال می کند، همه افراد در شبکه آن را می دانند.

لایت کوین

یکی از جایگزین های بیت کوین، لایت کوین تلاش می کند تا بسیاری از مسائلی را که بیت کوین را پایین نگه می دارد، حل کند. این کاملاً به اندازه اتریوم انعطاف پذیر نیست، زیرا ارزش آن بیشتر از پذیرش کاربران مستحکم ناشی می شود. شایان ذکر است که چارلی لی، کارمند سابق گوگل، لایت کوین را رهبری می کند. او همچنین شفافیت را با کاری که با لایت کوین انجام می دهد تمرین می کند و در توییتر کاملاً فعال است.

لایت کوین برای مدتی دومین کمانچه بیت کوین بود، اما همه چیز در اوایل سال 2017 شروع به تغییر کرد. ابتدا، لایت کوین توسط کوین بیس همراه با اتریوم و بیت کوین پذیرفته شد. در مرحله بعد، لایت کوین مشکل بیت کوین را با استفاده از فناوری Segregated Witness برطرف کرد. این به آن ظرفیت داد تا کارمزد تراکنش ها را کاهش دهد و کارهای بیشتری انجام دهد. با این حال، عامل تعیین کننده زمانی بود که چارلی لی تصمیم گرفت تنها تمرکز خود را بر روی لایت کوین بگذارد و حتی کوین بیس را ترک کرد، جایی که او مدیر مهندسی بود، فقط برای لایت کوین. به همین دلیل، قیمت لایت کوین در چند ماه گذشته افزایش یافت و قوی‌ترین عامل آن این بود که می‌توانست جایگزین واقعی بیت‌کوین باشد.

اتریوم

ویتالیک بوترین، برنامه نویس فوق ستاره اتریوم را اندیشید که می تواند هر کاری را که بیت کوین قادر به انجام آن است انجام دهد. با این حال، هدف آن، در درجه اول، این است که بستری برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز باشد. بلاک چین جایی است که تفاوت بین این دو نهفته است. اساساً، بلاک چین بیت کوین یک نوع قرارداد را ثبت می کند، قراردادی که بیان می کند آیا وجوه از یک آدرس دیجیتال به آدرس دیگری منتقل شده است یا خیر. با این حال، گسترش قابل توجهی با اتریوم وجود دارد، زیرا دارای اسکریپت زبان پیشرفته تری است و دامنه کاربردهای پیچیده تر و گسترده تری دارد.

زمانی که توسعه دهندگان متوجه ویژگی های بهتر اتریوم شدند، پروژه ها در بالای اتریوم شروع به جوانه زدن کردند. از طریق فروش توکن‌های جمعی، برخی حتی میلیون‌ها دلار افزایش داده‌اند و این روند حتی تا به امروز همچنان ادامه دارد. این واقعیت که شما می توانید چیزهای فوق العاده ای بر روی پلتفرم اتریوم بسازید، آن را تقریباً شبیه خود اینترنت می کند. این امر باعث افزایش سرسام آور قیمت شد، بنابراین اگر در اوایل امسال صد دلار اتریوم خریداری کنید، تقریباً 3000 دلار ارزش نخواهد داشت.

مونرو

هدف Monero حل مشکل تراکنش های ناشناس است. حتی اگر این ارز به عنوان روشی برای پولشویی تلقی می شد، مونرو قصد دارد این را تغییر دهد. اساساً تفاوت بین مونرو و بیت کوین در این است که بیت کوین با هر تراکنش عمومی و ثبت شده دارای یک بلاک چین شفاف است. با بیت کوین، هر کسی می تواند ببیند که چگونه و به کجا پول منتقل شده است. با این حال، ناشناس بودن تا حدی ناقص در بیت کوین وجود دارد. در مقابل، Monero یک روش مبادله به جای شفاف دارد. هیچ کس کاملاً در این روش فروخته نمی شود، اما از آنجایی که برخی از افراد حریم خصوصی را برای هر هدفی دوست دارند، Monero اینجاست تا بماند.

Zcash

نه بر خلاف Monero، Zcash همچنین قصد دارد مشکلات بیت کوین را حل کند. تفاوت این است که مونرو به جای اینکه کاملاً شفاف باشد، فقط تا حدی در سبک بلاک چین عمومی است. Zcash همچنین قصد دارد مشکل تراکنش های ناشناس را حل کند. از این گذشته، هیچ کسی دوست ندارد نشان دهد که واقعاً چقدر پول برای یادگاری‌های جنگ ستارگان خرج کرده است. بنابراین، نتیجه این است که این نوع رمزارز واقعاً مخاطب و تقاضا دارد، اگرچه به سختی می توان به این موضوع اشاره کرد که کدام ارز دیجیتالی که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز می کند، در صدر جدول قرار می گیرد.

بانکور

Bancor که به عنوان “توکن هوشمند” نیز شناخته می شود، استاندارد نسل جدید ارزهای دیجیتال است که می تواند بیش از یک توکن را ذخیره کند. اساساً، بانکور تلاش می کند تا تجارت، مدیریت و ایجاد توکن ها را با افزایش سطح نقدینگی آنها آسان کند و به آنها اجازه دهد قیمت بازاری خودکار داشته باشند. در حال حاضر، Bancor یک محصول در قسمت جلویی دارد که شامل کیف پول و ایجاد یک توکن هوشمند است. همچنین ویژگی هایی مانند آمار، نمایه ها و بحث ها در انجمن وجود دارد. به طور خلاصه، پروتکل Bancor کشف یک قیمت داخلی و همچنین مکانیزمی برای نقدینگی برای توکن‌های قراردادی هوشمند از طریق مکانیسم ذخیره نوآورانه را امکان‌پذیر می‌سازد. از طریق قرارداد هوشمند، می‌توانید فوراً هر یک از توکن‌های موجود در ذخیره بانکور را نقد یا خریداری کنید. با Bancor، می توانید به راحتی رمزارزهای جدید ایجاد کنید. حالا چه کسی آن را نخواهد؟

EOS

یکی دیگر از رقبای اتریوم، EOS قول می‌دهد که مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را از طریق ارائه مجموعه‌ای از ابزارهایی که برای اجرا و ایجاد برنامه‌ها بر روی پلتفرم قوی‌تر هستند، حل کند.

تزوس

جایگزینی برای اتریوم، تزوس را می توان بدون تلاش زیاد به طور توافقی ارتقا داد. این بلاک چین جدید به این معنا غیرمتمرکز است که از طریق ایجاد یک مشترک المنافع واقعی دیجیتال، خودگردان است. این روش ریاضی به نام تأیید رسمی را تسهیل می کند و دارای ویژگی های تقویت کننده امنیت از حساس ترین قراردادهای هوشمند است. قطعا یک سرمایه گذاری عالی در ماه های آینده.

حکم

پیش بینی اینکه کدام بیت کوین در لیست به سوپراستار بعدی تبدیل می شود، فوق العاده سخت است. با این حال، پذیرش کاربر همیشه یکی از عوامل کلیدی موفقیت در مورد ارزهای دیجیتال بوده است. هم اتریوم و هم بیت‌کوین این ویژگی را دارند و حتی اگر پشتیبانی زیادی از سوی پذیرندگان اولیه هر ارز دیجیتال موجود در لیست وجود داشته باشد، برخی هنوز قدرت ماندگاری خود را ثابت نکرده‌اند. با این وجود، اینها مواردی هستند که باید روی آنها سرمایه گذاری کرد و در ماه های آینده مراقب آنها بود.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا