اخبار ارز های دیجیتال

چرا بانک ها خرید ارزهای دیجیتال را با استفاده از کارت های اعتباری خود ممنوع کردند؟

موج بانک‌هایی که خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از کارت‌های اعتباری خود را ممنوع کرده‌اند، در حالی افزایش می‌یابد که Wells Fargo اکنون با این نوع ممنوعیت‌ها همراه است. تعدادی از بانک های دیگر مانند چیس، بانک آمریکا، سیتی گروپ و غیره نیز بخشی از این روند جدید هستند که خرید ارزهای دیجیتال را محدود می کند.

به نظر می‌رسد که کارت‌های نقدی همچنان می‌توانند برای خرید ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند (برای اطمینان از خط‌مشی آن‌ها با بانک خود تماس بگیرید)، اما استفاده از کارت‌های اعتباری برای خرید رمزارزها با این ممنوعیت‌های خرید پیشتاز این بانک‌ها شده است. و احتمالا طولی نخواهد کشید که این ممنوعیت به استاندارد تبدیل شود.

زمانی که از کارت‌های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می‌شد، خریدهای ظاهراً یک شبه لغو شدند، و افرادی که قبل از خرید رمزارز با کارت‌های اعتباری خود هیچ مشکلی نداشتند، متوجه شدند که دیگر اجازه انجام این خریدها را ندارند. نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال مقصر اینجاست، و بانک‌ها نمی‌خواهند مردم پول زیادی را خرج کنند که در صورت وقوع یک رکود بزرگ ارزهای دیجیتال، مانند آنچه در ابتدای سال رخ داد، برای بازپرداخت آن به مشکل تبدیل خواهد شد.

البته، این بانک‌ها هنگام خرید ارزهای دیجیتال و رشد بازار، پولی را که باید به دست بیاورند را نیز از دست خواهند داد، اما ظاهراً تصمیم گرفته‌اند که وقتی نوبت به این قمار با کارت‌های اعتباری‌شان می‌شود، بدی‌ها بیشتر از خوبی‌ها است. این امر همچنین از مصرف‌کننده محافظت می‌کند، زیرا توانایی آن‌ها را برای وارد شدن به مشکلات مالی با استفاده از اعتبار برای خرید چیزی که می‌تواند باعث ضعیف شدن پول نقد و اعتبار او شود، محدود می‌کند.

بیشتر سرمایه‌گذارانی که از کارت‌های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند، احتمالاً به دنبال سود کوتاه‌مدت بودند و هیچ برنامه‌ای برای ماندن در طولانی‌مدت نداشتند. آنها امیدوار بودند که به سرعت وارد و خارج شوند، سپس کارت های اعتباری را قبل از شروع سود بالا پرداخت کنند. اما با نوسانات مداوم بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از کسانی که با در نظر گرفتن این طرح خرید کرده بودند، متوجه شدند که مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال را از دست داده اند. دارایی ها با رکود بازار اکنون آنها به پول از دست رفته بهره می پردازند و این هرگز خوب نیست. البته این خبر بدی برای بانک‌ها بود و باعث شد تا روند فعلی و رو به رشد ممنوعیت خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری ممنوع شود.

درسی که در اینجا وجود دارد این است که هرگز نباید یک خط اعتباری را برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به حداکثر برسانید و تنها از درصدی از دارایی های سخت خود برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنید. این وجوه باید وجوهی باشد که می‌توانید آن‌ها را برای مدت طولانی بدون آسیب رساندن به بودجه‌تان قفل کنید.

بنابراین، برای اینکه متوجه شوید که یک رکود پول را از جیب شما خارج کرده است، گرفتار پول در ارزهای دیجیتالی نشوید که به زودی به آن نیاز خواهید داشت. ضرب‌المثلی قدیمی وجود دارد که می‌گوید: «با پولی که نمی‌توانی از دستش بدهی، قمار نکن» و این درسی است که بانک‌ها می‌خواهند مردم هنگام ورود به این مرز سرمایه‌گذاری جدید بیاموزند.


Source by Mark B Monroe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا