اخبار ارز های دیجیتال

چالش های ارز دیجیتال و مالیات

رمزارزها اخیراً در اخبار بوده اند، زیرا مقامات مالیاتی معتقدند می توان از آنها برای پولشویی و فرار مالیاتی استفاده کرد. حتی دادگاه عالی یک تیم تحقیقاتی ویژه در مورد پول سیاه منصوب کرد توصیه کرد که از معامله با چنین ارزی جلوگیری شود. در حالی که گزارش شده است که چین برخی از بزرگترین اپراتورهای تجارت بیت کوین خود را ممنوع کرده است، کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و کانادا قوانینی برای محدود کردن تجارت سهام در ارزهای دیجیتال دارند.

کریپتوکارنسی چیست؟

ارز دیجیتال همانطور که از نام آن پیداست از کدهای رمزگذاری شده برای انجام تراکنش استفاده می کند. این کدها توسط رایانه های دیگر در جامعه کاربر شناسایی می شوند. به جای استفاده از پول کاغذی، دفتر کل آنلاین با ورودی های حسابداری معمولی به روز می شود. حساب خریدار بدهکار می شود و حساب فروشنده با چنین ارزی بستانکار می شود.

تراکنش ها بر روی ارزهای دیجیتال چگونه انجام می شود؟

هنگامی که یک تراکنش توسط یک کاربر آغاز می شود، رایانه او رمز عمومی یا کلید عمومی را ارسال می کند که با رمز خصوصی شخصی که ارز را دریافت می کند تعامل دارد. اگر گیرنده تراکنش را بپذیرد، کامپیوتر آغازگر یک قطعه کد را به بلوکی از چندین کد رمزگذاری شده که برای هر کاربر در شبکه شناخته شده است، متصل می کند. کاربران ویژه‌ای به نام «ماینرها» می‌توانند با حل یک معمای رمزنگاری، کد اضافی را به بلوک به اشتراک‌گذاشته‌شده عمومی متصل کنند و در این فرآیند ارز دیجیتال بیشتری کسب کنند. هنگامی که یک ماینر تراکنش را تأیید کرد، رکورد موجود در بلوک قابل تغییر یا حذف نیست.

به عنوان مثال، بیت کوین می تواند در دستگاه های تلفن همراه نیز برای انجام خرید استفاده شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به گیرنده اجازه دهید یک کد QR را از یک برنامه در تلفن هوشمند شما اسکن کند یا با استفاده از Near Field Communication (NFC) آنها را رو به رو کند. توجه داشته باشید که این بسیار شبیه کیف پول های آنلاین معمولی مانند PayTM یا MobiQuick است.

کاربران سرسخت بیت کوین را به دلیل ماهیت غیرمتمرکز، پذیرش بین‌المللی، ناشناس بودن، ماندگاری تراکنش‌ها و امنیت داده‌ها قسم می‌خورند. برخلاف ارز کاغذی، هیچ بانک مرکزی فشارهای تورمی روی ارزهای دیجیتال را کنترل نمی کند. دفتر کل معاملات در یک شبکه Peer-to-Peer ذخیره می شود. این بدان معناست که هر تراشه رایانه ای در قدرت محاسباتی خود و نسخه هایی از پایگاه های داده در هر گره از این قبیل در شبکه ذخیره می شود. از سوی دیگر، بانک ها داده های تراکنش را در مخازن مرکزی که در دست افراد خصوصی استخدام شده توسط شرکت است، ذخیره می کنند.

چگونه می توان از ارزهای دیجیتال برای پولشویی استفاده کرد؟

این واقعیت که هیچ کنترلی بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی یا مقامات مالیاتی وجود ندارد به این معنی است که تراکنش‌ها همیشه نمی‌توانند به یک فرد خاص برچسب‌گذاری شوند. این بدان معنی است که ما نمی دانیم که آیا معامله گر ذخیره ارزش را به طور قانونی به دست آورده است یا خیر. فروشگاه گیرنده معامله نیز به همین ترتیب مشکوک است زیرا هیچ کس نمی تواند بگوید برای ارز دریافتی چه مبلغی در نظر گرفته شده است.

قانون هند در مورد چنین ارزهای مجازی چه می گوید؟

ارزهای مجازی یا ارزهای دیجیتال معمولاً به عنوان قطعاتی از نرم افزار دیده می شوند و از این رو تحت قانون فروش کالاها، 1930 به عنوان کالا طبقه بندی می شوند.

مالیات های غیرمستقیم بر فروش یا خرید آنها و همچنین GST بر خدمات ارائه شده توسط ماینرها برای آنها قابل اعمال است.

هنوز کمی سردرگمی در مورد معتبر بودن ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ارز در هند وجود دارد و RBI، که بر سیستم‌های تسویه و پرداخت و ابزارهای پیش‌پرداخت شده دارای اختیارات است، مطمئناً خرید و فروش از طریق این وسیله مبادله را مجاز نکرده است.

بنابراین، هر ارز رمزنگاری شده توسط ساکنان هند دریافت می‌شود که تحت قانون مدیریت ارز در سال 1999 به عنوان واردات کالا به این کشور قرار می‌گیرد.

هند اجازه داد و ستد بیت کوین را در صرافی های ویژه با پادمان های داخلی برای فرار مالیاتی یا فعالیت های پولشویی و اجرای هنجارهای مشتری خود را بشناسید، داده است. این صرافی ها عبارتند از Zebpay، Unocoin و Coinsecure.

برای مثال، کسانی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، از سود سهام دریافتی کسر می شوند.

عایدی سرمایه دریافتی ناشی از فروش اوراق بهادار مربوط به ارزهای مجازی نیز مشمول مالیات به عنوان درآمد و در نتیجه ثبت آنلاین اظهارنامه های فناوری اطلاعات است.

اگر سرمایه گذاری شما در این ارز زیاد باشد، بهتر است از خدمات مالیاتی شخصی کمک بگیرید. پلتفرم های آنلاین روند رعایت مالیات را تا حد زیادی تسهیل کرده اند.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا