اخبار ارز های دیجیتال

پایه ارزهای دیجیتال

رمزنگاری (نه رمزنگاری که شامل رمزنگاری و تحلیل رمزی است) مطالعه رمزگذاری از دیدگاه ریاضی است. همچنین برای ارتباط مخفیانه استفاده می شود، که به جهان اجازه می دهد در صورتی که کسی گوش می دهد پیام رمزگذاری شده را ببیند و به او اجازه نمی دهد کلمه واقعی را بداند. فقط گیرنده مورد نظر می تواند آن را بخواند. همانطور که اشاره کردید، می‌توانید با استفاده از یک طرح مشابه، چیزها را «ثبت» کنید، اما در جایی که «پیش رمزگشایی» (اصطلاح من) چیزی است، و سایر افرادی که کلید رمزنگاری شما را پیوند می‌دهند می‌توانند نشان دهند که شما چیزی را امضا کرده‌اید.

بنابراین، رمزنگاری تقریباً منحصراً در مناطق امنیتی استفاده می شود. شما فقط می توانید کسانی را که مجاز به دسترسی به داده های سری هستند محدود کنید. این برای ارسال پیام مفید است و اطمینان حاصل می کند که فقط مشتریان پولی می توانند نرم افزار را نصب کنند و مسئولیت پذیر باشند (حداقل سعی کنید از “شوخی” افراد با تلفن خود جلوگیری کنید.

همچنین می تواند تا حدی امنیت را از راه های دیگر تامین کند. برخی از “شبکه های تاریک”، به ویژه Freenet، اطلاعات را سانسور نمی کنند. هر کاربر داده ها را در رایانه خود ذخیره می کند، بنابراین حذف آنها داده ها را از شبکه حذف نمی کند. پس از دانلود گزارش، پاک کردن آن تقریبا غیرممکن است. در مورد محتوای غیرقانونی، می توانید بدون اطلاع آن را روی رایانه قرار دهید. با این حال، از آنجایی که رمزگذاری شده است، قاضی نباید در نگهداری داده ها در رایانه مقصر باشد زیرا نه تنها اثبات اینکه رایانه شما میزبان محتوای غیرقانونی است غیرممکن است، بلکه حتی اگر بتواند، می تواند. دسترسی نداشته باشید مگر اینکه عمداً سعی کنید آن را از طریق مسیرهای غیرقانونی دیگر رمزگشایی کنید.

با بیت کوین، می توانید برنامه های رمزنگاری را در موارد زیر نیز بیابید:

پیام بیت

Tahoe-LAFS (و سایر سیستم های ذخیره سازی فایل های رمزگذاری شده)

PGP / GPG (رمزگذاری متن ساده برای ارسال ایمیل به افراد بدون اینکه دیگران پیام را بخوانند)

در نهایت، من می گویم که رمزهای عبور منحصر به فرد می توانند روند رو به رشدی داشته باشند. من یک جاکلیدی دارم که برای اتصال به برنامه هر بار که نیاز به رمز عبور جدید دارم. تنها 64000 رمز عبور تصادفی به عنوان “من هستم” تأیید می شوند، بنابراین مهاجم نمی تواند به رمزهای عبور دسترسی داشته باشد، اما نمی تواند رمز عبوری را که استفاده می کند و دوباره استفاده می کند، سرقت کند. پس از اعمال، دیگر نمی توان از آن استفاده کرد.

موارد استفاده از رمزنگاری

نکته اصلی آنچه تاکنون آموخته اید این است که رمزنگاری هنر ذخیره و نوشتن اطلاعات به گونه ای است که فقط برای کسانی که نیاز به دیدن آن دارند خود را نشان دهد. از همه پنهان کن قبل از عصر اطلاعات، رمزنگاری فقط برای تضمین محرمانه بودن اطلاعات استفاده می شد. از رمزگذاری برای اطمینان از محرمانه بودن ارتباطات جاسوسی، رهبران نظامی و دیپلمات ها استفاده شده است. هیروگلیف مصری، گذرواژه داس مورد استفاده اسپارتی‌های اسپانیایی، گچ و وسایل کمکی فیزیکی مختلف در طول تاریخ تا دوران مدرن مورد استفاده قرار می‌گرفت. هنگامی که رایانه ها و دستگاه های الکترونیکی ظاهر شدند، این دستگاه ها دستخوش تغییرات دیگری شدند که به طور قابل توجهی به تحلیل رمز کمک کرد.

http://counos.io


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا