اخبار ارز های دیجیتال

نترسید، چین ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی کند

در سال 2008 به دنبال بحران مالی، مقاله ای با عنوان «بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» منتشر شد که مفاهیم یک سیستم پرداخت را به تفصیل بیان می کرد. بیت کوین متولد شد. بیت کوین به دلیل استفاده از فناوری بلاک چین و به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات و کالاها مورد توجه جهان قرار گرفت. بلاک چین که بهترین فناوری بعدی پس از اینترنت نامیده می شود، راه حل هایی را برای مسائلی ارائه می دهد که در چند دهه گذشته نتوانسته ایم به آنها رسیدگی کنیم یا نادیده گرفته ایم. من به جنبه فنی آن نمی پردازم اما در اینجا چند مقاله و ویدیو وجود دارد که توصیه می کنم:

چگونه بیت کوین زیر سرپوش کار می کند

مقدمه ای ملایم بر فناوری بلاک چین

آیا تا به حال فکر کرده اید که بیت کوین (و سایر ارزهای دیجیتال) واقعا چگونه کار می کنند؟

به‌طور دقیق امروز، ۵ فوریه، مقامات چین به تازگی مجموعه‌ای از مقررات جدید را برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال معرفی کرده‌اند. دولت چین قبلاً این کار را در سال گذشته انجام داده است، اما بسیاری از آنها از طریق مبادلات خارجی دور زده اند. اکنون از «دیوار آتش بزرگ چین» استفاده کرده است تا دسترسی به صرافی‌های خارجی را مسدود کند تا شهروندانش را از انجام هرگونه تراکنش با ارزهای دیجیتال بازدارد.

برای دانستن بیشتر در مورد موضع دولت چین، اجازه دهید چند سال به سال 2013 برگردیم، زمانی که بیت کوین در بین شهروندان چینی محبوبیت پیدا می کرد و قیمت ها در حال افزایش بود. با توجه به نوسانات قیمت ها و گمانه زنی ها، بانک خلق چین و پنج وزارتخانه دولتی دیگر در دسامبر 2013 اطلاعیه ای رسمی تحت عنوان “اطلاعیه در مورد جلوگیری از ریسک مالی بیت کوین” (پیوند به زبان ماندارین) منتشر کردند. چند نکته برجسته شد:

1. بیت کوین به دلیل عوامل مختلفی مانند عرضه محدود، ناشناس بودن و نبود ناشر متمرکز، یک ارز رسمی نیست، بلکه یک کالای مجازی است که در بازار آزاد قابل استفاده نیست.

2. تمامی بانک ها و سازمان های مالی مجاز به ارائه خدمات مالی مرتبط با بیت کوین یا انجام فعالیت های تجاری مرتبط با بیت کوین نیستند.

3. کلیه شرکت ها و وب سایت هایی که خدمات مرتبط با بیت کوین را ارائه می دهند باید در وزارتخانه های دولتی لازم ثبت نام کنند.

4. با توجه به ناشناس بودن و ویژگی های فرامرزی بیت کوین، سازمان هایی که خدمات مرتبط با بیت کوین ارائه می دهند باید اقدامات پیشگیرانه ای مانند KYC را برای جلوگیری از پولشویی اجرا کنند. هر گونه فعالیت مشکوک از جمله کلاهبرداری، قمار و پولشویی باید به مقامات گزارش شود.

5. سازمان هایی که خدمات مرتبط با بیت کوین ارائه می کنند باید به مردم در مورد بیت کوین و فناوری پشت آن آموزش دهند و مردم را با اطلاعات نادرست گمراه نکنند.

در اصطلاح عامیانه، بیت کوین به عنوان یک کالای مجازی (مثلاً اعتبارات درون بازی) طبقه بندی می شود که می توان آن را به شکل اصلی آن خرید یا فروخت و با ارز فیات مبادله نمی شود. نمی توان آن را به عنوان پول تعریف کرد – چیزی که به عنوان وسیله مبادله، واحد حسابداری و ذخیره ارزش عمل می کند.

علیرغم اینکه تاریخ این اطلاعیه در سال 2013 منتشر شده است، اما همچنان با توجه به موضع دولت چین در مورد بیت کوین مرتبط است و همانطور که گفته شد، هیچ نشانه ای مبنی بر ممنوعیت بیت کوین و ارز دیجیتال وجود ندارد. در عوض، مقررات و آموزش در مورد بیت کوین و بلاک چین نقش مهمی در بازار رمزنگاری چین ایفا خواهد کرد.

اطلاعیه مشابهی در ژانویه 2017 صادر شد و مجدداً تأکید کرد که بیت کوین یک کالای مجازی است و نه یک ارز. در سپتامبر 2017، رونق عرضه اولیه سکه (ICO) منجر به انتشار اطلاعیه جداگانه ای با عنوان “اطلاعیه در مورد جلوگیری از ریسک مالی توکن های صادر شده” شد. بلافاصله پس از آن، ICOها ممنوع شدند و صرافی های چینی مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت بسته شدند. (Hindsight 20/20 است، آنها تصمیم درستی برای ممنوع کردن ICOها و توقف قمار بیهوده گرفته اند). ضربه دیگری در ژانویه 2018 به جامعه ارزهای دیجیتال چین وارد شد، زمانی که عملیات ماینینگ به دلیل مصرف بیش از حد برق با سرکوب جدی مواجه شد.

در حالی که هیچ توضیح رسمی در مورد سرکوب ارزهای دیجیتال وجود ندارد، کنترل سرمایه، فعالیت های غیرقانونی و محافظت از شهروندان آن در برابر خطرات مالی از دلایل اصلی ذکر شده توسط کارشناسان است. در واقع، تنظیم‌کننده‌های چینی کنترل‌های سخت‌تری مانند سقف برداشت خارج از کشور و تنظیم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی برای محدود کردن خروج سرمایه و تضمین سرمایه‌گذاری‌های داخلی اعمال کرده‌اند. ناشناس بودن و سهولت تراکنش‌های فرامرزی، ارز دیجیتال را به وسیله‌ای مورد علاقه برای پولشویی و فعالیت‌های کلاهبرداری تبدیل کرده است.

از سال 2011، چین نقش مهمی در افزایش و سقوط بیت کوین ایفا کرده است. در اوج خود، چین بیش از 95 درصد از حجم معاملات جهانی بیت کوین و سه چهارم عملیات استخراج را به خود اختصاص داده است. با ورود رگولاتورها برای کنترل فعالیت های تجاری و معدنی، سلطه چین به میزان قابل توجهی در ازای ثبات کاهش یافته است.

با پیروی از کشورهایی مانند کره و هند در سرکوب، اکنون سایه ای بر آینده ارزهای دیجیتال سایه افکنده است. (من در اینجا مجدداً نظر خود را تکرار می کنم: کشورها در حال تنظیم ارز دیجیتال هستند، نه ممنوعیت آن). بدون شک، در ماه های آینده شاهد پیوستن کشورهای بیشتری برای مهار بازار پرآشوب ارزهای دیجیتال خواهیم بود. در واقع، نوعی سفارش مدتها بود که به تعویق افتاده بود. در طول سال گذشته، ارزهای دیجیتال با نوسانات قیمتی مواجه شده‌اند که نامشخص نبوده و ICOها به معنای واقعی کلمه یک روز در میان اتفاق می‌افتند. در سال 2017، کل سرمایه بازار از 18 میلیارد دلار در ژانویه به 828 میلیارد دلار افزایش یافت.

با این وجود، جامعه چین علیرغم سرکوب‌ها در وضعیت شگفت‌آوری خوب است. جوامع آنلاین و آفلاین در حال شکوفایی هستند (من شخصاً در چندین رویداد شرکت کرده‌ام و از برخی از شرکت‌ها بازدید کرده‌ام) و استارت‌آپ‌های بلاک چین در سرتاسر چین رشد می‌کنند.

شرکت های بزرگ بلاک چین مانند NEO، QTUM و VeChain توجه زیادی را در کشور به خود جلب کرده اند. استارت‌آپ‌هایی مانند سحابی‌ها، بلاک‌چین با کارایی بالا (HPB) و Bibox نیز در حال جذب هستند. حتی غول هایی مانند علی بابا و تنسنت نیز در حال بررسی قابلیت های بلاک چین برای ارتقای پلتفرم خود هستند. لیست ادامه دارد و ادامه دارد، اما شما مرا متوجه می شوید. آن را برای رفتن به HUGGEE!

دولت چین همچنین از فناوری بلاک چین استقبال کرده است و در سال های اخیر تلاش های خود را برای حمایت از ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین افزایش داده است.

در سیزدهمین برنامه پنج ساله چین (2016-2020)، این کشور خواستار توسعه فناوری های امیدوارکننده از جمله بلاک چین و هوش مصنوعی شد. همچنین قصد دارد تحقیقات در مورد کاربرد فین تک در مقررات، رایانش ابری و کلان داده را تقویت کند. حتی بانک خلق چین نیز در حال آزمایش نمونه اولیه ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است. با این حال، با توجه به اینکه احتمالاً یک ارز دیجیتال متمرکز است که با برخی از فناوری های رمزگذاری همراه است، پذیرش آن توسط شهروندان چینی همچنان قابل مشاهده است.

راه اندازی آزمایشگاه باز بلاک چین مورد اعتماد و همچنین انجمن توسعه فناوری و صنعت بلاک چین توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات از دیگر ابتکارات دولت چین برای حمایت از توسعه بلاک چین در چین است.

گزارش اخیر با عنوان “گزارش توسعه بلاک چین 2018” (نسخه انگلیسی در لینک) توسط مرکز تحقیقات بلاک چین به جزئیات توسعه صنعت بلاک چین در سال 2017 از جمله اقدامات مختلف انجام شده برای تنظیم ارزهای دیجیتال در سرزمین اصلی پرداخته است. در بخش جداگانه ای، این گزارش چشم انداز خوش بینانه صنعت بلاک چین و توجه گسترده ای را که از سوی VCها و دولت چین در سال 2017 به خود جلب کرده بود، برجسته کرد.

به طور خلاصه، دولت چین نگرش مثبتی نسبت به فناوری بلاک چین نشان داده است، علیرغم اجرای آن بر روی ارزهای دیجیتال و عملیات استخراج. چین می‌خواهد ارزهای دیجیتال را کنترل کند و چین کنترل را به دست خواهد آورد. اعمال مکرر رگولاتورها برای محافظت از شهروندانش در برابر خطرات مالی ارزهای دیجیتال و محدود کردن خروج سرمایه انجام شد. در حال حاضر، داشتن ارزهای دیجیتال برای شهروندان چینی قانونی است، اما آنها مجاز به انجام هر گونه تراکنش نیستند. بنابراین ممنوعیت مبادلات. با تثبیت بازار در ماه‌ها (یا سال‌های آینده)، بدون شک شاهد احیای بازار کریپتو چین خواهیم بود. بلاک چین و ارز دیجیتال دست به دست هم می دهند (به استثنای زنجیره خصوصی که در آن توکن غیر ضروری است). بنابراین، کشورها نمی توانند بدون ممنوعیت بلاک چین، فناوری فوق العاده، ارز دیجیتال را ممنوع کنند!

یک چیزی که همه ما می توانیم روی آن اتفاق نظر داشته باشیم این است که بلاک چین هنوز در مراحل ابتدایی خود است. بسیاری از پیشرفت‌های هیجان‌انگیز در انتظار ما هستند و در حال حاضر قطعا بهترین زمان برای پایه‌گذاری جهانی مبتنی بر بلاک چین است.

آخرین اما نه کم اهمیت، HODL!


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا