اخبار ارز های دیجیتال

مقدمه ای بر بیت کوین | سون تی تی

بیت کوین در چند هفته اخیر در اخبار بوده است، اما بسیاری از مردم هنوز از آن بی اطلاع هستند. آیا بیت کوین می تواند آینده ارز آنلاین باشد؟ این تنها یکی از سوالاتی است که اغلب در مورد بیت کوین پرسیده می شود.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین نوعی ارز الکترونیکی (CryptoCurrency) است که از بانکداری سنتی مستقل است و در سال 2009 وارد گردش شد. به گفته برخی از معامله گران برتر آنلاین، بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال شناخته شده است که برای حل مسائل پیچیده ریاضی به شبکه های کامپیوتری متکی است. مشکلات، به منظور تأیید و ثبت جزئیات هر تراکنش انجام شده.

نرخ مبادله بیت کوین به بانک مرکزی بستگی ندارد و هیچ مرجع واحدی وجود ندارد که بر عرضه کریپتوکارنسی نظارت کند. با این حال، قیمت بیت کوین به سطح اطمینان کاربران آن بستگی دارد، زیرا هر چه شرکت های بزرگ بیت کوین را به عنوان روش پرداخت بپذیرند، بیت کوین موفق تر خواهد شد.

مزایا و خطرات بیت کوین

یکی از مزایای بیت کوین ریسک تورم پایین آن است. ارزهای سنتی از تورم رنج می برند و هر ساله قدرت خرید خود را از دست می دهند، زیرا دولت ها همچنان از تسهیل کمی برای تحریک اقتصاد استفاده می کنند.

بیت کوین از تورم کم رنج نمی برد، زیرا استخراج بیت کوین تنها به 21 میلیون واحد محدود شده است. این بدان معناست که انتشار بیت‌کوین‌های جدید کند می‌شود و مقدار کامل آن ظرف چند دهه آینده استخراج خواهد شد. کارشناسان پیش بینی کرده اند که آخرین بیت کوین تا سال 2050 استخراج خواهد شد.

بیت کوین برخلاف ارزهای سنتی که به دولت ها متکی هستند، خطر سقوط پایینی دارد. هنگامی که ارزها سقوط می کنند، منجر به تورم شدید یا از بین رفتن پس انداز فرد در یک لحظه می شود.

نرخ ارز بیت کوین توسط هیچ دولتی تنظیم نمی شود و یک ارز دیجیتال در سراسر جهان است.

بیت کوین به راحتی قابل حمل است. یک میلیارد دلار بیت کوین را می توان در یک حافظه ذخیره کرد و در جیب قرار داد. حمل و نقل بیت کوین در مقایسه با پول کاغذی بسیار آسان است.

یکی از معایب بیت کوین ماهیت غیرقابل ردیابی آن است، زیرا دولت ها و سایر سازمان ها نمی توانند منبع وجوه شما را ردیابی کنند و به همین دلیل می توانند افراد بی وجدان را جذب کنند.

چگونه با بیت کوین درآمد کسب کنیم

بر خلاف سایر ارزها، سه راه برای کسب درآمد با بیت کوین وجود دارد، پس انداز، تجارت و استخراج. بیت کوین را می توان در بازارهای آزاد معامله کرد، به این معنی که شما می توانید بیت کوین را با قیمت پایین خریداری کنید و آنها را با قیمت بالا بفروشید.

نوسانات بیت کوین

ارزش بیت کوین در هفته های اخیر به دلیل توقف ناگهانی معاملات در کوه Gox، که بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان است، کاهش یافت. به گفته منابع تایید نشده، معاملات به دلیل سرقت مربوط به چکش‌خواری متوقف شد که ارزش آن بیش از 744000 بود. این اتفاق اعتماد سرمایه گذاران به ارز مجازی را تحت تاثیر قرار داده است.

طبق نمودار بیت کوین، نرخ مبادله بیت کوین در دسامبر گذشته به بیش از 1100 دلار افزایش یافت. در آن زمان بود که افراد بیشتری از ارز دیجیتال آگاه شدند، سپس حادثه کوه Gox اتفاق افتاد و به حدود 530 دلار کاهش یافت.

در سال 2014، ما انتظار رشد تصاعدی در محبوبیت بیت کوین در سرتاسر جهان را برای تجار و مصرف کنندگان، استفن پیر، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری BitPay داریم – و پیش بینی می کنیم که بیشترین رشد را در چین، هند، روسیه و آمریکای جنوبی شاهد باشیم.

هند قبلاً به عنوان بازار محبوب بعدی که بیت کوین می تواند به آن حرکت کند ذکر شده است. آفریقا همچنین می تواند از استفاده از بیت کوین به عنوان ارز مبادله ای برای دور زدن سیستم بانک مرکزی کارآمد یا هر کشور دیگری که به شدت به پرداخت های موبایلی متکی است، سود زیادی ببرد. گسترش بیت کوین در سال 2014 توسط دستگاه های خودپرداز بیت کوین، اپلیکیشن ها و ابزارهای موبایل هدایت خواهد شد.

تجربه جهانی بیت کوین

افراد بیشتری استفاده از بیت کوین را پذیرفته اند و حامیان امیدوارند که روزی این ارز دیجیتال توسط مصرف کنندگان برای خرید آنلاین و سایر معاملات الکترونیکی آنها استفاده شود. شرکت های بزرگ قبلاً پرداخت ها را با استفاده از ارز مجازی پذیرفته اند. برخی از شرکت‌های بزرگ شامل Fiverr، TigerDirect و Zynga هستند.

آینده بیت کوین

بیت کوین کار می کند، اما منتقدان گفته اند که این ارز دیجیتال به دلیل نوساناتش، آماده استفاده توسط جریان اصلی نیست. آنها همچنین به هک کردن صرافی بیت کوین در گذشته اشاره می کنند که منجر به از دست دادن چندین میلیون دلار شده است.

حامیان ارزهای دیجیتال گفته اند که صرافی های جدیدتری وجود دارند که توسط کارشناسان مالی و سرمایه گذاران خطرپذیر نظارت می شوند. کارشناسان افزودند که هنوز به سامانه ارز مجازی امید وجود دارد و رشد پیش بینی شده بسیار زیاد است.

امیدوارم این مقاله به همه شما کمک کرده باشد تا درک بسیار واضح تری از بیت کوین، پتانسیل، عملکرد بیت کوین و نحوه عملکرد بیت کوین به دست آورید. برای مقالات بیشتر در مورد بیت کوین، روندهای هفتگی، اطلاعات و به روز رسانی ها، در پست وبلاگ ما مشترک شوید.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا