اخبار ارز های دیجیتال

مراحل شیدایی بازار

شیدایی چیست؟ این بیماری به عنوان یک بیماری روانی تعریف می شود که با هیجان زیاد، سرخوشی، هذیان و فعالیت بیش از حد مشخص می شود. در سرمایه‌گذاری، این به تصمیم‌های سرمایه‌گذاری منجر می‌شود که با ترس و طمع انجام می‌شوند، بدون اینکه با تحلیل، دلیل یا تعادل نتایج ریسک و پاداش تعدیل شوند. شیدایی معمولاً به موازات توسعه تجاری محصول انجام می شود، اما زمان بندی گاهی اوقات ممکن است به شکلی نامفهوم اجرا شود.

رونق اواخر دهه 90 technology.com و رونق ارزهای دیجیتال امروزی دو نمونه از نحوه عملکرد یک شیدایی در زمان واقعی هستند. این دو رویداد در هر مرحله در این مقاله برجسته خواهد شد.

مرحله ایده

مرحله اول شیدایی با یک ایده عالی شروع می شود. این ایده هنوز برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست، اما پتانسیل برای سود بسیار زیاد است. این معمولاً به عنوان سود نامحدود ترجمه می شود، زیرا “چیزی شبیه به این قبلاً انجام نشده است”. اینترنت یکی از این موارد بود. افرادی که از سیستم‌های کاغذی آن زمان استفاده می‌کردند، تردید داشتند که «اینترنت چگونه می‌تواند جایگزین چنین سیستم آشنا و ریشه‌ای شود؟» ستون فقرات این ایده شروع به ساخته شدن می کند. این به مودم‌ها، سرورها، نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های مورد نیاز برای تبدیل ایده به چیزی ملموس ترجمه شد. سرمایه‌گذاری‌ها در مرحله ایده شروع به کم‌کم شدن می‌کنند و توسط افراد «آگاه» انجام می‌شود. در این مورد، ممکن است این افراد رویایی و افرادی باشند که روی پروژه کار می کنند.

در دنیای ارزهای دیجیتال، همین سوال مطرح می شود: چگونه یک قطعه کد رمزنگاری می تواند جایگزین سیستم پولی، سیستم قراردادی و سیستم های پرداخت ما شود؟

احتمالات

اولین وب سایت ها خام، محدود، کند و آزار دهنده بودند. شکاکان به کلمات «بزرگراه اطلاعاتی» نگاه می‌کردند که رویاپردازان از آن بیرون می‌زدند و می‌گفتند: «این واقعاً چگونه می‌تواند مفید باشد؟» عنصر فراموش شده در اینجا این است که ایده ها در بدترین حالت خود شروع می شوند و سپس به چیزی بهتر و بهتر تبدیل می شوند. این امر گاهی به دلیل فناوری بهتر، مقیاس بیشتر و هزینه های ارزان تر، کاربردهای بهتر برای محصول مورد نظر یا آشنایی بیشتر با محصول همراه با بازاریابی عالی اتفاق می افتد. در سمت سرمایه گذاری، پذیرندگان اولیه در حال ورود هستند، اما هنوز شادی و بازده نجومی وجود ندارد. در برخی موارد، سرمایه‌گذاری‌ها بازدهی مناسبی داشته‌اند، اما به اندازه‌ای نیست که توده‌ها را به سوی پرش سوق دهد. در دنیای ارزهای دیجیتال، هزینه‌های استخراج بالای سکه، زمان کند تراکنش‌ها و هک یا سرقت حساب‌ها شاهد آن هستیم.

شتاب

کلمه شروع به شنیدن می کند که این اینترنت و “.com” چیز جدیدی است. محصولات و ملموس بودن در حال ساخت هستند، اما به دلیل مقیاس عظیم درگیر، هزینه و زمان صرف شده قبل از استفاده همه از آن بسیار زیاد است. جنبه سرمایه گذاری معادله شروع به جلوتر از توسعه تجارت می کند زیرا بازارها پتانسیل یک تجارت را با قیمت سرمایه گذاری کاهش می دهند. این سرخوشی در حال تحقق است، اما فقط در میان پذیرندگان اولیه. این اتفاق در دنیای ارزهای دیجیتال با انفجار «آلت کوین‌های» جدید و رسانه‌های بزرگی که فضا به آن دست می‌یابد، رخ می‌دهد.

سرخوشی

این مرحله تحت سلطه بازده سهموی و پتانسیلی است که اینترنت ارائه می دهد. در مورد اجرا یا مشکلات زیاد فکر نمی شود زیرا “بازده بسیار زیاد است و من نمی خواهم آن را از دست بدهم”. کلمات «شور و نشاط غیرمنطقی» و «شیدایی» زمانی که مردم به دلیل طمع محض خرید می‌کنند، رایج می‌شوند. خطرات منفی و منفی و تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. علائم شیدایی عبارتند از: هر شرکت دارای.com به نام خود داغ است، تجزیه و تحلیل به نفع اپتیک از پنجره خارج می شود، دانش سرمایه گذاری در میان تازه واردها کمتر و کمتر آشکار می شود، انتظارات برای 10 یا 100 بازده باگر است. رایج است و افراد کمی واقعاً می دانند که این محصول چگونه کار می کند یا کار نمی کند. این موضوع در دنیای ارزهای دیجیتال با بازدهی خیره‌کننده در اواخر سال 2017 و حوادث مربوط به سهام شرکت‌ها با استفاده از “بلاک چین” به نام آنها صدها درصد افزایش یافته است. همچنین «پیشنهادهای تصاحب معکوس» وجود دارد که در آن شرکت‌های پوسته‌ای که در بورس فهرست شده‌اند اما غیرفعال هستند، نامشان به چیزی مربوط به بلاک چین تغییر می‌کند و سهام‌ها به طور ناگهانی به طور فعال معامله می‌شوند.

سقوط و سوختن

صحنه کسب و کار برای محصول جدید در حال تغییر است، اما نه به سرعتی که صحنه سرمایه گذاری در حال تغییر است. در نهایت، تغییر در طرز فکر ظاهر می شود و ولگردی و قانونی شکنی بزرگ فروش آغاز می شود. نوسانات عظیم است، و بسیاری از “دست های ضعیف” و از بازار حذف شده اند. به طور ناگهانی، دوباره از تحلیل استفاده می شود تا توجیه کند که این شرکت ها ارزشی ندارند یا “بیش از ارزش گذاری شده” هستند. ترس گسترش می یابد و قیمت ها به سمت پایین سرعت می گیرند. شرکت هایی که درآمد ندارند و با هیاهو و چشم انداز آینده زنده می مانند، منفجر می شوند. حوادث کلاهبرداری و کلاهبرداری برای استفاده از حرص و طمع در حال افزایش است که باعث ترس بیشتر و فروش اوراق بهادار می شود. کسب و کارهایی که پول دارند بی سر و صدا روی محصول جدید سرمایه گذاری می کنند، اما سرعت پیشرفت کاهش می یابد زیرا محصول جدید “کلماتی زشت” است مگر اینکه سود به طور قانع کننده نشان داده شود. این اتفاق در دنیای ارزهای دیجیتال با تا کردن طرح‌های وام‌دهی با استفاده از ارزهای دیجیتال و حوادث بالاتر سرقت سکه‌ها شروع شده است. برخی از سکه‌های حاشیه‌ای به دلیل ماهیت سفته‌بازی‌شان در حال سقوط هستند.

بازماندگان

در این مرحله، چشم انداز سرمایه گذاری با داستان های زیان و تجربیات بد سوخته می شود. در همین حال، ایده عالی در حال ملموس شدن است و برای مشاغلی که از آن استفاده می کنند، رونق زیادی دارد. شروع به اجرا در فعالیت های روزمره می کند. محصول شروع به تبدیل شدن به استاندارد می کند و از بینندگان نقل می شود که می گویند “بزرگراه اطلاعات” واقعی است. کاربر معمولی متوجه بهبود محصول می شود و شروع به پذیرش انبوه می کند. کسب‌وکارهایی که استراتژی سود واقعی داشتند در مرحله سقوط و سوختن ضربه می‌خورند، اما اگر پول نقد برای زنده ماندن داشته باشند، به موج بعدی می‌رسند. این اتفاق هنوز در دنیای ارزهای دیجیتال رخ نداده است. بازماندگان مورد انتظار کسانی هستند که دارای یک مورد ملموس تجاری و پشتوانه شرکتی هستند – اما باید دید که اینها کدام شرکت ها و سکه ها خواهند بود.

موج بعدی – کسب و کار به هیاهو می رسد

در این مرحله محصول جدید استاندارد است و سود آن آشکار می شود. پرونده کسب و کار اکنون بر اساس درآمد و مقیاس است تا ایده. موج دوم سرمایه گذاری ظاهر می شود که با این بازماندگان شروع می شود و به یک شیدایی دیگر در مراحل اولیه گسترش می یابد. مرحله بعدی توسط شرکت های رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و خرید آنلاین مشخص می شود که همه مشتقات محصول اصلی – اینترنت هستند.

نتیجه گیری

شیدایی ها در الگویی کار می کنند که در طول زمان به شیوه ای مشابه ظاهر می شود. هنگامی که فرد مراحل و فرآیند تفکر را در هر یک تشخیص دهد، درک آنچه در جریان است آسان تر می شود و تصمیمات سرمایه گذاری واضح تر می شود.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا