اخبار ارز های دیجیتال

مبانی ارزهای دیجیتال و روش کارکرد آن

در دورانی که ما در آن زندگی می کنیم، فناوری نسبت به هر زمان دیگری در گذشته پیشرفت باورنکردنی داشته است. این تکامل تقریباً از هر جنبه ای زندگی انسان را بازتعریف کرده است. در واقع، این تکامل یک فرآیند مداوم است و بنابراین، زندگی انسان بر روی زمین به طور مداوم روز به روز در حال بهبود است. یکی از آخرین مواردی که در این زمینه گنجانده شده است، ارزهای دیجیتال است.

ارز دیجیتال چیزی نیست جز ارز دیجیتال که برای تحمیل امنیت و ناشناس بودن در تراکنش های پولی آنلاین طراحی شده است. از رمزگذاری رمزنگاری برای تولید ارز و تأیید تراکنش ها استفاده می کند. سکه های جدید توسط فرآیندی به نام استخراج ایجاد می شوند، در حالی که تراکنش ها در یک دفتر کل ثبت می شوند که به آن زنجیره بلوک تراکنش می گویند.

عقبگرد کوچک

تکامل کریپتوکارنسی عمدتاً به دنیای مجازی وب نسبت داده می‌شود و شامل فرآیند تبدیل اطلاعات خوانا به یک کد است که تقریباً غیرقابل شکستن است. بنابراین، ردیابی خریدها و نقل و انتقالات مربوط به ارز آسان تر می شود. رمزنگاری، از زمان معرفی آن در جنگ جهانی دوم برای ارتباطات ایمن، در این عصر دیجیتال تکامل یافته است و با تئوری های ریاضی و علوم کامپیوتر ترکیب شده است. بنابراین، اکنون نه تنها برای ایمن سازی ارتباطات و اطلاعات، بلکه برای انتقال پول در سراسر وب مجازی نیز استفاده می شود.

نحوه استفاده از ارز دیجیتال

استفاده از این ارز دیجیتال برای مردم عادی بسیار آسان است. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • شما به یک کیف پول دیجیتال نیاز دارید (بدیهی است که برای ذخیره ارز)
  • از کیف پول برای ایجاد آدرس های عمومی منحصر به فرد استفاده کنید (این به شما امکان می دهد ارز را دریافت کنید)
  • از آدرس های عمومی برای انتقال وجه به داخل یا خارج از کیف پول استفاده کنید

کیف پول های ارزهای دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال چیزی نیست جز یک برنامه نرم افزاری که می تواند کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره کند. علاوه بر آن، می‌تواند با بلاک‌چین‌های مختلف نیز تعامل داشته باشد تا کاربران بتوانند ارز دیجیتال ارسال و دریافت کنند و همچنین تعادل خود را پیگیری کنند.

روش کار کیف پول های دیجیتال

برخلاف کیف پول های معمولی که در جیب خود حمل می کنیم، کیف پول های دیجیتال ارز را ذخیره نمی کنند. در واقع، مفهوم بلاک چین به قدری هوشمندانه با ارز دیجیتال ترکیب شده است که این ارزها هرگز در یک مکان خاص ذخیره نمی شوند. آنها در هیچ کجا به صورت پول نقد یا فیزیکی وجود ندارند. فقط سوابق تراکنش های شما در بلاک چین ذخیره می شود و هیچ چیز دیگری.

یک مثال واقعی

فرض کنید یکی از دوستانتان مقداری ارز دیجیتال مثلاً به شکل بیت کوین برای شما ارسال می کند. کاری که این دوست انجام می دهد این است که مالکیت سکه ها را به آدرس کیف پول شما منتقل می کند. حالا، وقتی می خواهید از آن پول استفاده کنید، قفل صندوق را باز کرده اید.

برای باز کردن قفل صندوق، باید کلید خصوصی موجود در کیف پول خود را با آدرس عمومی که سکه ها به آن اختصاص داده شده اند مطابقت دهید. فقط زمانی که این آدرس‌های خصوصی و عمومی با هم مطابقت داشته باشند، حساب شما اعتبار داده می‌شود و موجودی در کیف پول شما افزایش می‌یابد. به طور همزمان، موجودی فرستنده ارز دیجیتال کاهش می یابد. در تراکنش‌های مربوط به ارز دیجیتال، مبادله واقعی سکه‌های فیزیکی هرگز در هیچ موردی انجام نمی‌شود.

آشنایی با آدرس ارز دیجیتال

طبیعتاً، این یک آدرس عمومی با یک رشته منحصر به فرد از کاراکترها است. این به کاربر یا صاحب یک کیف پول دیجیتالی امکان می‌دهد ارز دیجیتال را از دیگران دریافت کند. هر آدرس عمومی که ایجاد می شود، یک آدرس خصوصی منطبق دارد. این تطبیق خودکار مالکیت یک آدرس عمومی را ثابت یا ثابت می کند. به عنوان یک قیاس کاربردی تر، ممکن است یک آدرس ارز دیجیتال عمومی را به عنوان آدرس ایمیل خود در نظر بگیرید که دیگران می توانند به آن ایمیل ارسال کنند. ایمیل ها ارزی هستند که مردم برای شما ارسال می کنند.

درک آخرین نسخه از فناوری، در قالب ارز دیجیتال، سخت نیست. شخص به کمی علاقه و صرف زمان در شبکه نیاز دارد تا اصول اولیه را روشن کند.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا