اخبار ارز های دیجیتال

رمزارز چیست؟

ارز رمزنگاری شده (یا رمزنگاری) یک دارایی دیجیتال بحث‌برانگیز است که به عنوان یک وسیله مبادله رمزنگاری برای ایمن کردن تراکنش‌ها، واحدهای مانیتور اضافی و انتقال دارایی‌ها طراحی شده است. ارزش‌های کریپتو نوعی ارز دیجیتال، ارز جایگزین و ارز مجازی هستند. ارزهای دیجیتال به جای سیستم پول الکترونیکی متمرکز و بانک‌های مرکزی از کنترل غیرمتمرکز استفاده می‌کنند.

کنترل غیرمتمرکز هر ارز دیجیتال از طریق بلاک چین، که اساس تراکنش های عمومی است، عمل می کند و به عنوان یک رکورد توزیع شده عمل می کند.

تعریف رسمی

به گفته یان لانسکی، کریپتو می سیستمی است که چهار شرط را دارد:

• این خط مشی تعیین می کند که آیا واحدهای ارزهای دیجیتال جدید می توانند ایجاد شوند یا خیر. اگر بتوان واحدهای ارزهای دیجیتال جدید طراحی کرد، سیستم شرایط منبع را با مالکیت این واحدهای جدید شناسایی می کند.

• اگر دو دستورالعمل متفاوت برای تغییر خرید واحدهای رمزنگاری یکسان وارد شود، سیستم حداکثر یکی از آنها را انجام می دهد.

• این سیستم اجازه می دهد تا تراکنش ها به گونه ای انجام شود که مالک واحد رمزنگاری تغییر کند. معامله صورت‌حساب فقط می‌تواند توسط نهادی صادر شود که مالکان فعلی این واحدها را ثابت کند.

• مالکیت واحدهای ارزهای دیجیتال را می‌توان منحصراً به صورت رمزنگاری نشان داد.

بررسی اجمالی

رمزنگاری غیرمتمرکز به طور جمعی کل سیستم خدمات رمزنگاری را با سرعتی که در هنگام ایجاد سیستم تعریف شده است تولید می کند و به طور عمومی شناخته می شود. در بانکداری متمرکز و سیاست‌های اقتصادی، مانند سیستم فدرال رزرو، کمیته‌های اداری یا دولت‌هایی که عرضه پول را با چاپ واحدهای صندوق امانتداری یا با نیاز به کتاب‌های دیجیتال مکمل کنترل می‌کنند. در مورد ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، دولت‌ها یا شرکت‌ها نمی‌توانند واحدهای جدیدی تولید کنند، اما با سایر شرکت‌ها، بانک‌ها یا نهادهایی که ارزش دارایی دارند سازگار نیستند. سیستم فنی اولیه مبتنی بر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز توسط گروه یا فردی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است.

تا ماه می 2018، بیش از 1800 مشخصات شفاف رمزنگاری وجود داشت. سیستم سوابق ارزهای دیجیتال، امنیت، یکپارچگی و تعادل توسط جامعه ای از طرفین مشکوک به نام خردسالان نگهداری می شود که از رایانه خود برای تأیید زمان تراکنش استفاده می کنند و آنها را تحت یک طرح تمبر زمانی خاص به رجیستری اضافه می کنند.

بیشتر نسخه‌های رمزنگاری شده برای کاهش تدریجی تولید این ارز با محدود کردن مقدار کل آن دسته از سکه‌هایی که در گردش هستند، طراحی شده‌اند. در مقایسه با ارزهای رایج که توسط مؤسسات مالی نگهداری می شود یا نگهداری می شود

پول در دست، پلیس برای گرفتن رمزارزها دشوارتر است. این مشکل ناشی از بهره برداری از فناوری های رمزنگاری است.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا