اخبار ارز های دیجیتال

رمزارز چیست؟

کریپتوکارنسی یا کریپتوکارنسی (ارز رمزنگاری شده ساکسون) یک ارز مجازی است که برای مبادله کالاها و خدمات از طریق سیستم تراکنش های الکترونیکی بدون نیاز به هیچ واسطه ای استفاده می شود. اولین ارز دیجیتالی که تجارت را آغاز کرد بیت کوین در سال 2009 بود و از آن زمان بسیاری دیگر با ویژگی های دیگری مانند لایت کوین، ریپل، دوج کوین و غیره ظاهر شدند.

مزیت چیست؟

هنگام مقایسه یک ارز دیجیتال با پول موجود در بلیط، تفاوت این است که:

آنها غیرمتمرکز هستند: آنها توسط بانک، دولت و هیچ موسسه مالی کنترل نمی شوند

آیا ناشناس هستند: حریم خصوصی شما هنگام انجام معاملات حفظ می شود

آنها بین المللی هستند: همه با آنها اپرا می کنند

آنها ایمن هستند: سکه های شما متعلق به شما هستند و از هیچ کس دیگری در یک کیف پول شخصی با کدهای غیرقابل انتقال که فقط شما می دانید نگهداری می شود.

هیچ واسطه ای ندارد: معاملات از فردی به فرد دیگر انجام می شود

تراکنش‌های سریع: برای ارسال پول به کشوری دیگر سود دریافت می‌کنند و اغلب چند روز طول می‌کشد تا تأیید شود. با ارزهای دیجیتال فقط چند دقیقه.

معاملات غیر قابل برگشت

بیت کوین و هر ارز مجازی دیگری را می توان با هر ارز جهانی مبادله کرد

نمی توان آن را جعل کرد زیرا آنها با یک سیستم رمزنگاری پیچیده رمزگذاری شده اند

برخلاف ارزها، ارزش ارزهای الکترونیکی تابع قدیمی ترین قانون بازار است: عرضه و تقاضا. در حال حاضر ارزش آن بیش از 1000 دلار است و مانند سهام، این ارزش می تواند از عرضه و تقاضا بالا یا پایین برود.

منشا بیت کوین چیست؟

بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی است که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 ایجاد شد. او تصمیم گرفت یک ارز جدید راه اندازی کند.

ویژگی آن این است که شما فقط می توانید عملیات را در شبکه شبکه ها انجام دهید.

بیت کوین هم به ارز و پروتکل و هم به P2P قرمزی که بر آن متکی است اشاره دارد.

بنابراین، بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز مجازی و نامشهود است. یعنی نمی توانید مانند سکه یا اسکناس به هیچ یک از اشکال آن دست بزنید، اما می توانید مانند اینها به عنوان وسیله پرداخت استفاده کنید.

در برخی کشورها می توانید با یک صفحه کارت نقدی الکترونیکی که با ارزهای رمزنگاری شده مانند XAPO مبادلات پولی انجام می دهد، کسب درآمد کنید. به عنوان مثال، در آرژانتین، ما بیش از 200 پایانه بیت کوین داریم.

بدون شک، آنچه بیت کوین را از ارزهای سنتی و سایر ابزارهای پرداخت مجازی مانند آمازون کوین، اکشن کوین متمایز می کند، تمرکززدایی است. بیت کوین توسط هیچ دولت، موسسه یا نهاد مالی، اعم از دولتی یا خصوصی، مانند یورو که توسط بانک مرکزی یا دلار توسط بانک مرکزی ایالات متحده کنترل می شود، کنترل نمی شود.

در بیت کوین، کاربران واقعی و غیرمستقیم را از طریق مبادلات P2 P (نقطه به نقطه یا نقطه به نقطه) کنترل می کنند. این ساختار و عدم کنترل باعث می شود هیچ مرجعی نتواند ارزش خود را دستکاری کند یا با تولید کمیت بیشتر باعث تورم شود. تولید و ارزش آن بر اساس قانون عرضه و تقاضا است. یکی دیگر از جزئیات جالب در بیت کوین محدودیت 21 میلیون سکه دارد که در سال 2030 به آن خواهد رسید.

یک بیت کوین چقدر ارزش دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، ارزش بیت کوین بر اساس عرضه و تقاضا است و با استفاده از الگوریتمی محاسبه می شود که میزان تراکنش ها و تراکنش ها با بیت کوین را در زمان واقعی اندازه گیری می کند. در حال حاضر قیمت بیت کوین 9300 دلار (از 11 مارس 2018) است، اگرچه این ارزش چندان پایدار نیست و بیت کوین به عنوان بی ثبات ترین ارز در بازار ارز طبقه بندی می شود.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا