اخبار ارز های دیجیتال

رمزارز چگونه کار می کند

به زبان ساده، ارز دیجیتال پول دیجیتالی است که به گونه ای طراحی شده است که در برخی موارد امن و ناشناس است. ارتباط نزدیکی با اینترنت دارد که از رمزنگاری استفاده می‌کند، که اساساً فرآیندی است که در آن اطلاعات خوانا به کدی تبدیل می‌شود که نمی‌توان آن را کرک کرد تا تمام نقل و انتقالات و خریدهای انجام‌شده را با هم کنترل کند.

رمزنگاری سابقه ای دارد که به جنگ جهانی دوم بازمی گردد، زمانی که نیاز به برقراری ارتباط به امن ترین شیوه وجود داشت. از آن زمان، تکامل همان اتفاق افتاده است و امروزه دیجیتالی شده است، جایی که عناصر مختلف علوم کامپیوتر و نظریه ریاضی برای اهداف ایمن سازی ارتباطات، پول و اطلاعات به صورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند.

اولین ارز دیجیتال

اولین ارز دیجیتال در سال 2009 معرفی شد و هنوز در سراسر جهان شناخته شده است. بسیاری از ارزهای رمزپایه در چند سال گذشته معرفی شده‌اند و امروزه می‌توانید بسیاری از ارزهای دیجیتال را از طریق اینترنت پیدا کنید.

چگونه کار می کنند

این نوع ارز دیجیتال از فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کند تا به کاربران مختلف امکان می‌دهد پرداخت‌هایی امن انجام دهند و همچنین بدون استفاده از نام یا حتی از طریق یک موسسه مالی، پول ذخیره کنند. آنها عمدتاً بر روی یک بلاک چین اجرا می شوند. بلاک چین یک دفتر کل عمومی است که به صورت عمومی توزیع می شود.

واحدهای کریپتوکارنسی معمولاً با استفاده از فرآیندی ایجاد می‌شوند که به آن استخراج می‌گویند. این معمولاً شامل استفاده از برق رایانه است. انجام این کار به این ترتیب مسائل ریاضی را که می تواند در تولید سکه ها بسیار پیچیده باشد، حل می کند. کاربران فقط مجاز به خرید ارزها از کارگزاران هستند و سپس آنها را در کیف پول های رمزنگاری ذخیره می کنند تا بتوانند با سهولت زیاد آنها را خرج کنند.

ارزهای دیجیتال و استفاده از فناوری بلاک چین هنوز در مراحل اولیه هستند که از نظر مالی در نظر گرفته شود. ممکن است کاربردهای بیشتری در آینده پدیدار شود زیرا نمی توان گفت چه چیز دیگری اختراع خواهد شد. آینده معاملات بر روی سهام، اوراق قرضه و سایر انواع دارایی های مالی می تواند به خوبی با استفاده از ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین در آینده معامله شود.

چرا از ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

یکی از ویژگی های اصلی این ارزها این واقعیت است که آنها امن هستند و سطح ناشناس بودن را ارائه می دهند که ممکن است در هیچ جای دیگری به آن دست پیدا نکنید. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان تراکنش را معکوس کرد یا جعلی کرد. این بزرگترین دلیلی است که چرا باید از آنها استفاده کنید.

هزینه های دریافت شده برای این نوع ارز نیز بسیار کم است و این باعث می شود در مقایسه با ارز معمولی گزینه ای بسیار قابل اعتماد باشد. از آنجایی که ماهیت آنها غیرمتمرکز است، بر خلاف بانک‌هایی که حساب‌ها فقط با مجوز افتتاح می‌شوند، می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

بازارهای کریپتوکارنسی فرم جدید نقدینگی را ارائه می دهند و گاهی اوقات پاداش آن می تواند عالی باشد. ممکن است سرمایه گذاری بسیار کوچکی انجام دهید تا متوجه شوید که در مدت زمان بسیار کوتاهی به چیزی عالی تبدیل شده است. با این حال، هنوز مهم است که توجه داشته باشید که بازار نیز می تواند نوسان داشته باشد، و خطراتی وجود دارد که با خرید همراه است.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا