اخبار ارز های دیجیتال

خطرات بیت کوین

خطرات بیت کوین که سرمایه گذاران باید از آن آگاه باشند

ریسک اول: نوسانات بیت کوین

همه می دانند بیت کوین چقدر فرار است و کسانی که روی آن سرمایه گذاری می کنند، ارزش این ارز دیجیتال را به شدت نوسان می کند. مگر اینکه بتوانید با افزایش و سقوط بیت کوین کنار بیایید، سرمایه گذاری در بیت کوین برای شما مناسب نیست. اگر از دست دادن سرمایه شما باعث از دست دادن خواب شما شود، چیز کمی به دست خواهید آورد. من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت استفاده از پول خرج کننده شما برای بازی در بازار ارزهای دیجیتال تاکید کنم.

مخارج اختیاری چیست؟

پولی است که صرف سفر، غذا خوردن، سرگرمی، سرگرمی ها و ورزش می شود.

شما هرگز پول اجاره یا پولی را که برای بازنشستگی خود کنار گذاشته شده است را صرف سرگرمی هایی مانند یک روز بیرون رفتن در مسابقات نمی کنید، بنابراین نباید از آن پول برای بازی در بازار ارزهای دیجیتال نیز استفاده کنید.

ریسک دو هک

شرکتی به نام “Cryptopia” که یک پلت فرم آنلاین معاملات بیت کوین بود وجوه سرمایه گذاری شده در بیت کوین را نگهداری می کرد. به آن هک شد و همه کسانی که بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودند با cryptopia پول خود را از دست دادند. داستان های غم انگیزی در مورد مقدار زیادی پول از دست رفته توسط برخی وجود داشت. اشخاص حقیقی.

باید تکرار شود که هرگز نباید با پول‌هایی که توانایی از دست دادن آن‌ها را ندارید یا تخم‌مرغ‌های زیادی را در یک سبد قرار دهید، مانند بسیاری از این سرمایه‌گذاران، پول رمزنگاری را بازی نکنید.

نکته دیگری که باید اضافه کنم این است که مقدار واقعی پول از دست رفته توسط سرمایه گذاران رمزنگاری احتمالاً به دلیل افزایش قیمت بیت کوین به شدت افزایش می یابد. اگر شخصی 1000 دلار در بیت کوین سرمایه گذاری می کرد و این مقدار در چند سال به 10000 دلار می رسید فقط برای او ضرر می کرد. ثبت خواهد شد که این شخص 10k از دست داده است در حالی که در واقع فقط 1k از دست داده است.

خطر سه رمز عبور از دست رفته

یک مرد استرالیایی به دلیل اینکه حتی رمز عبور خود را به خاطر نمی آورد، کیف بیت کوین خود را قفل کرده است. وب‌سایتی که او بیت‌کوین خود را در آن دارد، اگر ده بار تلاش ناموفق برای ورود داشته باشد، کیف پولش را برای همیشه قفل می‌کند. او هشت ساخته است. او بیش از 300 هزار در کیف پول بیت کوین خود دارد.

درس اینجا این است که رمز عبور خود را یادداشت کنید و آن را در مکانی امن قفل کنید.

توصیه دیگر این است که پورتفولیوی خود را متنوع کنید تا اگر چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت، در یک ضربه چیز زیادی از دست ندهید.

ریسک چهار کنترل دولتی

دولت ها این توانایی را دارند که تجارت کریپتو را ممنوع کنند. چین همین کار را کرده است. چندین آژانس در چین برای ممنوع کردن فعالیت‌های ارزهای دیجیتال «غیرقانونی» متحد شده‌اند.

ریسک پنج- مالیات

دو چیز در زندگی قطعی است، مرگ و مالیات. می توانید مطمئن باشید که در مقطعی مأمور مالیات یک تکه از پای بیت کوین شما را می خواهد. چه به صورت مالیات بر عایدی سرمایه باشد و چه افزایش ارزش بیت کوین. باید به خاطر داشته باشید که اگر از سود سرمایه بیت کوین خود مالیات می گیرید، ممکن است امکان بازپرداخت مالیات برای هرگونه ضرر سرمایه وجود داشته باشد. یک حسابدار خوب می تواند در اینجا به شما مشاوره دهد.

هر شکلی از سود سرمایه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید، باید همیشه به خاطر داشته باشید که وقتی فرصتی برای افزایش سرمایه وجود دارد، احتمال از دست دادن سرمایه نیز وجود دارد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ریسکی است، بنابراین نمی توان به اندازه کافی تاکید کرد که پولی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنید باید پولی باشد که می توانید از دست بدهید.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا