اخبار ارز های دیجیتال

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال

کریپتوکارنسی مدتی است که وجود داشته است و مقالات و مقالات متعددی در مورد مبانی کریپتوکارنسی وجود دارد. نه تنها ارز دیجیتال شکوفا شده است، بلکه به عنوان یک فرصت جدید و قابل اعتماد برای سرمایه گذاران باز شده است. بازار کریپتو هنوز جوان است، اما به اندازه کافی بالغ است تا بتواند حجم کافی از داده ها را برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی روندها جمع آوری کند. اگرچه این بازار به عنوان بی ثبات ترین بازار و یک قمار بزرگ به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود، اما اکنون تا حدی قابل پیش بینی شده است و معاملات آتی بیت کوین شاهدی بر این امر است. بسیاری از مفاهیم بازار سهام در حال حاضر با برخی از ترفندها و تغییرات در بازار کریپتو اعمال شده است. این به ما مدرک دیگری می دهد که افراد زیادی هر روز از بازار ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و در حال حاضر بیش از 500 میلیون سرمایه گذار در آن حضور دارند. اگرچه ارزش کل بازار کریپتو 286.14 میلیارد دلار است که تقریباً 1/65 بازار سهام در زمان نگارش این مقاله است، با توجه به موفقیت با وجود قدمت آن و وجود بازارهای مالی از قبل، پتانسیل بازار بسیار بالا است. دلیل این امر چیزی جز این واقعیت نیست که مردم به فناوری و محصولاتی که پشتوانه یک رمزنگاری را پشتیبانی می کنند، شروع کرده اند. این همچنین به این معنی است که فناوری کریپتو خود را ثابت کرده است و شرکت‌ها موافقت کرده‌اند که دارایی‌های خود را در قالب سکه یا توکن کریپتو قرار دهند. مفهوم کریپتوکارنسی با موفقیت بیت کوین موفق شد. بیت کوین که زمانی تنها ارز رمزنگاری شده بود، اکنون تنها 37.6 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد. دلیل آن، ظهور ارزهای دیجیتال جدید و موفقیت پروژه های پشتیبان آنها است. این نشان دهنده شکست بیت کوین نیست، در واقع ارزش بازار بیت کوین افزایش یافته است، بلکه آنچه نشان می دهد این است که بازار کریپتو به طور کلی گسترش یافته است.

این حقایق برای اثبات موفقیت ارزهای دیجیتال و بازار آنها کافی است. و در واقع سرمایه گذاری در بازار کریپتو در حال حاضر امن تلقی می شود، تا جایی که برخی برای برنامه بازنشستگی خود سرمایه گذاری می کنند. بنابراین آنچه در ادامه به آن نیاز داریم ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال است. ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد این بازار را به روشی مشابه بازار سهام تجزیه و تحلیل کنید که معیارهای مشابهی ارائه می دهد. از جمله ارزش بازار سکه، استالکر سکه، کریپتوز و سرمایه گذاری. حتی اگر این معیارها ساده باشند، اطلاعات مهمی در مورد رمزارز مورد بررسی ارائه می دهند. به عنوان مثال، ارزش بازار بالا نشان‌دهنده یک پروژه قوی، حجم بالای 24 ساعته نشان‌دهنده تقاضای بالا و عرضه در گردش نشان‌دهنده کل مقدار سکه‌های آن رمزارز در گردش است. معیار مهم دیگر نوسانات یک ارز دیجیتال است. نوسانات به این معناست که قیمت یک کریپتو چقدر در نوسان است. بازار کریپتو بسیار بی ثبات در نظر گرفته می شود، نقدینگی در یک لحظه ممکن است سود زیادی به همراه داشته باشد یا شما را وادار کند موهای خود را از بین ببرید. بنابراین آنچه ما به دنبال آن هستیم رمزنگاری است که به اندازه کافی پایدار باشد تا به ما زمان بدهد تا یک تصمیم حساب شده بگیریم. ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و اتریوم-کلاسیک (به طور خاص) پایدار در نظر گرفته می شوند. با پایداری، باید به اندازه کافی قوی باشند تا از اعتبار نیفتند یا به سادگی موجودیتشان را در بازار متوقف نکنند. این ویژگی‌ها یک رمزارز را قابل اعتماد می‌کنند و مطمئن‌ترین ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی نقدینگی استفاده می‌شوند.

تا آنجا که به بازار کریپتو مربوط می شود، نوسانات دست به دست هم می دهند، اما مهم ترین ویژگی آن یعنی تمرکززدایی نیز همینطور است. بازار کریپتو غیرمتمرکز است، معنایش این است که کاهش قیمت در یک کریپتو لزوما به معنای روند نزولی هیچ ارز دیجیتال دیگری نیست. بنابراین به ما فرصتی در قالب آنچه صندوق های سرمایه گذاری مشترک می گویند، می دهد. این یک مفهوم مدیریت سبد ارزهای رمزپایه ای است که در آنها سرمایه گذاری می کنید. ایده این است که سرمایه گذاری های خود را در چند ارز رمزنگاری گسترش دهید تا در صورت شروع یک کریپتو با کاهش ریسک، خطرات ناشی از آن را کاهش دهید.

مشابه این مفهوم، مفهوم شاخص ها در بازار ارزهای دیجیتال است. شاخص ها یک نقطه مرجع استاندارد برای کل بازار فراهم می کنند. ایده این است که ارزهای برتر در بازار را انتخاب کنید و سرمایه گذاری را بین آنها تقسیم کنید. این ارزهای رمزنگاری انتخاب شده در صورتی تغییر می کنند که شاخص ماهیت پویا داشته باشد و تنها ارزهای برتر را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، اگر یک ارز “X” به جایگاه یازدهم در بازار کریپتو سقوط کند، شاخصی که 10 ارز برتر را در نظر می گیرد اکنون ارز “X” را در نظر نمی گیرد، بلکه ارز “Y” را که جای آن را گرفته است در نظر می گیرد. برخی از ارائه دهندگان مانند cci30 و crypto20 این شاخص های Crypto را توکن کرده اند. در حالی که این ممکن است برای برخی ایده خوبی به نظر برسد، برخی دیگر با این واقعیت مخالف هستند که پیش نیازهایی برای سرمایه گذاری در این توکن ها وجود دارد، مانند حداقل مقدار سرمایه گذاری لازم است. در حالی که سایرین مانند کریپتوز روش و مقدار شاخص را همراه با اجزای ارز ارائه می‌کنند تا سرمایه‌گذار آزاد باشد تا مبلغی را که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند و در غیر این صورت در یک شاخص سرمایه‌گذاری نکند. بنابراین، شاخص‌ها به شما این امکان را می‌دهند که نوسانات را بیشتر هموار کرده و ریسک موجود را کاهش دهید.

نتیجه

بازار کریپتو ممکن است در نگاه اول مخاطره آمیز به نظر برسد و بسیاری ممکن است هنوز در مورد اصالت آن شک داشته باشند، اما بلوغی که این بازار در مدت کوتاهی از وجود خود به دست آورده است شگفت انگیز است و دلیل کافی برای اصالت آن است. بزرگترین نگرانی سرمایه گذاران نوسان است که راه حلی برای آن در قالب شاخص ها وجود داشت.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا