اخبار ارز های دیجیتال

تاریخچه کوتاه بیت کوین

بیت کوین برترین ارز دیجیتال جهان است. این یک ارز و سیستم معاملاتی همتا به همتا است که بر اساس یک دفتر کل عمومی غیرمتمرکز مبتنی بر اجماع به نام بلاک چین است که همه تراکنش ها را ثبت می کند.

اکنون بیت کوین در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو در نظر گرفته شد، اما محصول چندین دهه تحقیق در زمینه رمزنگاری و بلاک چین بود و نه تنها کار یک فرد. این رویای آرمان‌شهری رمزنگاران و حامیان تجارت آزاد بود که ارزی بدون مرز و غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین داشته باشند. رویای آنها اکنون با افزایش محبوبیت بیت کوین و سایر آلتکوین ها در سراسر جهان به واقعیت تبدیل شده است.

اکنون این ارز دیجیتال برای اولین بار در سال 2009 بر روی بلاک چین مبتنی بر اجماع به کار گرفته شد و در همان سال برای اولین بار معامله شد. در جولای 2010، قیمت بیت کوین فقط 8 سنت بود و تعداد ماینرها و نودها در مقایسه با ده ها هزار نفر در حال حاضر بسیار کمتر بود.

در عرض یک سال، ارز جایگزین جدید به 1 دلار افزایش یافت و به چشم‌انداز جالبی برای آینده تبدیل شد. ماینینگ نسبتاً آسان بود و مردم با انجام معاملات و حتی در برخی موارد پول خوبی به دست می آوردند.

در عرض شش ماه، ارز دوباره دو برابر شد و به 2 دلار رسید. در حالی که قیمت بیت کوین در یک نقطه قیمت خاص ثابت نیست، مدتی است که این الگوی رشد دیوانه کننده را نشان می دهد. در ژوئیه 2011 در یک نقطه، سکه شکست خورد و قیمت رکورد 31 دلار به دست آمد، اما بازار به زودی متوجه شد که ارزش آن در مقایسه با دستاوردهای زمینی بیش از حد است و دوباره آن را به 2 دلار تغییر داد.

دسامبر 2012 شاهد افزایشی سالم به 13 دلار بود، اما به زودی، قیمت در حال انفجار بود. در عرض چهار ماه تا آوریل 2013، قیمت به 266 دلار افزایش یافت. بعداً خود را به 100 دلار اصلاح کرد، اما این افزایش نجومی قیمت برای اولین بار آن را به شهرت رساند و مردم شروع به بحث در مورد یک سناریوی واقعی دنیای واقعی با بیت کوین کردند.

در همان زمان بود که با ارز جدید آشنا شدم. من شک داشتم، اما وقتی بیشتر در مورد آن خواندم، بیشتر مشخص شد که ارز آینده است، زیرا کسی را نداشت که آن را دستکاری کند یا خودش را بر آن تحمیل کند. همه چیز باید با اجماع کامل انجام می شد و این همان چیزی بود که آن را بسیار قوی و آزاد کرد.

بنابراین سال 2013 سال موفقیت آمیز این ارز بود. شرکت های بزرگ به طور عمومی از پذیرش بیت کوین حمایت کردند و بلاک چین به موضوعی محبوب برای برنامه های علوم کامپیوتر تبدیل شد. بسیاری از مردم در آن زمان فکر می کردند که بیت کوین به هدف خود عمل کرده است و اکنون فرو خواهد نشست.

اما، با راه اندازی دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سرتاسر جهان و سایر رقبا شروع به خم کردن عضلات خود در زوایای مختلف بازار کردند، این ارز محبوب تر شد. اتریوم اولین بلاک چین قابل برنامه ریزی را توسعه داد و لایت کوین و ریپل خود را به عنوان جایگزین های ارزان تر و سریع تری برای بیت کوین معرفی کردند.

رقم جادویی 1000 دلار برای اولین بار در ژانویه 2017 نقض شد و از آن زمان تاکنون تا سپتامبر چهار برابر شده است. این واقعاً یک دستاورد قابل توجه برای سکه ای است که تنها هفت سال پیش فقط 8 سنت ارزش داشت.

بیت کوین حتی از یک هارد فورک در 1 آگوست 2017 جان سالم به در برد و از آن زمان تا کنون نزدیک به 70 درصد رشد داشته است در حالی که حتی فورک بیت کوین کش موفق شده است تا حدی موفقیت داشته باشد. همه اینها به دلیل جذابیت سکه و فناوری بلاک چین ستاره ای است که پشت آن قرار دارد.

در حالی که اقتصاددانان متعارف استدلال می کنند که این یک حباب است و کل دنیای کریپتو فرو خواهد ریخت، اما اینطور نیست. چنین حبابی وجود ندارد، زیرا این یک واقعیت قابل مشاهده است که در واقع، سهام ارزهای فیات و شرکت های معاملات پولی را از بین برده است.

آینده برای بیت کوین بسیار روشن است و هیچ وقت برای سرمایه گذاری در آن چه برای کوتاه مدت و چه بلند مدت دیر نیست.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

دکمه بازگشت به بالا