اخبار ارز های دیجیتال

تاریخچه رمزارز

ظهور ارزهای دیجیتال در حال حاضر در معاملات روزانه ما نقش بسته است. ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتالی است که در دنیای رمزارز وجود دارد و بسیاری از آن به عنوان “طلای دیجیتال” یاد می کنند. اما واقعاً ارز دیجیتال چیست؟ حتما تعجب می کنید.

این یک دارایی دیجیتال است که برای استفاده به عنوان وسیله مبادله در نظر گرفته شده است. واضح است که این یک جایگزین نزدیک برای پول است. با این حال، از رمزنگاری قوی برای ایمن کردن تراکنش‌های مالی، تأیید انتقال دارایی‌ها و کنترل ایجاد واحدهای اضافی استفاده می‌کند. همه ارزهای دیجیتال یا ارز مجازی، ارز دیجیتال یا ارز جایگزین هستند. توجه به این نکته ضروری است که همه ارزهای دیجیتال از یک سیستم کنترل غیرمتمرکز بر خلاف سیستم های متمرکز بانک ها و سایر موسسات مالی استفاده می کنند. این سیستم های غیرمتمرکز از طریق یک فناوری دفتر کل توزیع شده کار می کنند که به یک پایگاه داده مالی عمومی خدمت می کند. به طور معمول از بلاک چین استفاده می شود.

بلاک چین چیست؟

این لیستی است که به طور مداوم در حال رشد از رکوردهایی است که با استفاده از رمزنگاری پیوند داده شده و ایمن می شوند. این لیست بلوک نامیده می شود. زنجیره بلوکی یک دفتر کل باز و توزیع شده است که می تواند برای ثبت تراکنش های بین دو طرف به روشی قابل تأیید و دائمی استفاده شود. برای فعال کردن یک بلوک برای استفاده به عنوان دفتر کل توزیع شده، توسط یک شبکه همتا به همتا مدیریت می شود که در مجموع به پروتکلی برای اعتبارسنجی بلوک های جدید پایبند است. هنگامی که داده ها در هر کتابی ثبت می شوند، نمی توان آنها را بدون تغییر سایر بلوک ها تغییر داد. بنابراین، بلاک چین ها با طراحی ایمن هستند و همچنین به عنوان نمونه ای از سیستم محاسباتی توزیع شده عمل می کنند.

تاریخچه رمزنگاری

دیوید چاوم، رمزنگار آمریکایی، یک پول الکترونیکی رمزنگاری ناشناس را کشف کرد که به آن ecash می‌گفتند. این اتفاق در سال 1983 رخ داد. در سال 1995، دیوید آن را از طریق Digicash پیاده سازی کرد. Digicash شکل اولیه ای از پرداخت های الکترونیکی رمزنگاری بود که به نرم افزار کاربر برای برداشت اسکناس از بانک نیاز داشت. همچنین اجازه تعیین کلیدهای رمزگذاری شده خاص را قبل از ارسال به گیرنده می داد. این ویژگی باعث می‌شود که ارز دیجیتال توسط دولت، بانک صادرکننده یا هر شخص ثالث غیرقابل ردیابی باشد.

به دنبال افزایش تلاش‌ها در سال‌های بعد، بیت کوین در سال 2009 ایجاد شد. این اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز بود که توسط ساتوشی ناکاموتو، یک توسعه‌دهنده مستعار ایجاد شد. بیت کوین از SHA-256 به عنوان تابع هش رمزنگاری خود (طرح اثبات کار) استفاده کرد. از زمان انتشار بیت کوین، ارزهای دیجیتال زیر نیز منتشر شد.

1. Namecoin (آوریل 2011)

2. لایت کوین (اکتبر 2011)

3. Peercoin

از این سه سکه و بسیاری دیگر به عنوان نام برده می شود آلت کوین ها. این اصطلاح برای اشاره به انواع جایگزین بیت کوین یا به سادگی دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که ارزهای دیجیتال از طریق اینترنت مبادله می شوند. این بدان معنی است که استفاده از آنها در درجه اول خارج از سیستم های بانکی و سایر موسسات دولتی است. مبادلات ارز دیجیتال شامل مبادله ارز دیجیتال با سایر دارایی ها یا با سایر ارزهای دیجیتال است. پول فیات معمولی نمونه ای از دارایی است که می توان آن را با ارز دیجیتال معامله کرد.

سوآپ اتمی

اینها به مکانیزم پیشنهادی اشاره دارد که به موجب آن یک ارز دیجیتال می‌تواند مستقیماً از یک ارز دیجیتال دیگر مبادله شود. این بدان معناست که با سوآپ اتمی، نیازی به مشارکت شخص ثالث در مبادله نخواهد بود.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =

دکمه بازگشت به بالا