اخبار ارز های دیجیتال

بیت کوین چیست و آیا سرمایه گذاری خوبی است؟ | سون تی تی

بیت کوین (BTC) نوع جدیدی از ارز دیجیتال است – با کلیدهای رمزنگاری – که به شبکه ای از رایانه های مورد استفاده کاربران و استخراج کنندگان در سراسر جهان غیرمتمرکز است و توسط یک سازمان یا دولت واحد کنترل نمی شود. این اولین ارز دیجیتال دیجیتالی است که توجه عموم را به خود جلب کرده است و توسط تعداد فزاینده ای از بازرگانان پذیرفته شده است. مانند سایر ارزها، کاربران می توانند از ارز دیجیتال برای خرید کالاها و خدمات به صورت آنلاین و همچنین در برخی فروشگاه های فیزیکی که آن را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند، استفاده کنند. معامله گران ارز همچنین می توانند بیت کوین را در مبادلات بیت کوین معامله کنند.

چندین تفاوت عمده بین بیت کوین و ارزهای سنتی (مانند دلار آمریکا) وجود دارد:

  1. بیت کوین یک مرجع متمرکز یا اتاق تسویه (به عنوان مثال دولت، بانک مرکزی، مسترکارت یا شبکه ویزا) ندارد. شبکه پرداخت همتا به همتا توسط کاربران و ماینرها در سراسر جهان مدیریت می شود. این ارز به صورت ناشناس به طور مستقیم بین کاربران از طریق اینترنت و بدون مراجعه به اتاق پایاپای منتقل می شود. این بدان معناست که کارمزد تراکنش بسیار کمتر است.
  2. بیت کوین از طریق فرآیندی به نام استخراج بیت کوین ایجاد می شود. ماینرها در سراسر جهان از نرم افزارهای استخراج و کامپیوترها برای حل الگوریتم های پیچیده بیت کوین و تایید تراکنش های بیت کوین استفاده می کنند. به آنها کارمزد تراکنش و بیت کوین های جدید تولید شده از حل الگوریتم های بیت کوین تعلق می گیرد.
  3. مقدار محدودی بیت کوین در گردش است. با توجه به بلاک چین، تا 20 دسامبر 2013 حدود 12.1 میلیون در گردش بوده است. مشکل استخراج بیت کوین (حل الگوریتم ها) با تولید بیت کوین های بیشتر سخت تر می شود و حداکثر مقدار در گردش به 21 میلیون محدود می شود. تقریباً تا سال 2140 به این حد نمی رسد. این امر باعث می شود بیت کوین ها ارزش بیشتری داشته باشند زیرا افراد بیشتری از آنها استفاده می کنند.
  4. دفتر کل عمومی به نام «بلاک چین» همه تراکنش های بیت کوین را ثبت می کند و دارایی های مربوط به هر صاحب بیت کوین را نشان می دهد. هر کسی می تواند برای تأیید تراکنش ها به دفتر کل دسترسی پیدا کند. این باعث می شود ارز دیجیتال شفاف تر و قابل پیش بینی تر باشد. مهمتر از آن، شفافیت از تقلب و خرج مضاعف همان بیت کوین ها جلوگیری می کند.
  5. ارز دیجیتال را می توان از طریق استخراج بیت کوین یا صرافی بیت کوین به دست آورد.
  6. ارز دیجیتال توسط تعداد محدودی از بازرگانان در وب و در برخی از خرده فروشان آجر و ملات پذیرفته می شود.
  7. کیف پول بیت کوین (مشابه حساب های پی پال) برای ذخیره بیت کوین، کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی و همچنین برای انتقال بی نام بیت کوین بین کاربران استفاده می شود.
  8. بیت کوین ها بیمه نیستند و توسط سازمان های دولتی محافظت نمی شوند. از این رو، اگر کلیدهای مخفی توسط یک هکر به سرقت رفته یا در هارد دیسک شکست خورده یا به دلیل بسته شدن صرافی بیت کوین گم شوند، قابل بازیابی نیستند. اگر کلیدهای مخفی گم شوند، بیت کوین های مرتبط قابل بازیابی نیستند و از گردش خارج می شوند. بازدید کنید این لینک برای یک پرسش متداول در مورد بیت کوین.

من بر این باورم که بیت کوین از سوی عموم مردم پذیرفته خواهد شد زیرا کاربران می توانند هنگام خرید کالا و خدمات آنلاین ناشناس بمانند، کارمزد تراکنش ها بسیار کمتر از شبکه های پرداخت کارت اعتباری است. دفتر کل برای هر کسی قابل دسترسی است که می تواند برای جلوگیری از تقلب استفاده شود. سقف عرضه ارز 21 میلیون است و شبکه پرداخت به جای یک مقام مرکزی توسط کاربران و ماینرها اداره می شود.

با این حال، من فکر نمی‌کنم که یک وسیله سرمایه‌گذاری عالی باشد، زیرا بسیار فرار است و خیلی پایدار نیست. به عنوان مثال، قیمت بیت کوین از حدود 14 دلار به اوج 1200 دلار در سال جاری افزایش یافت و در زمان نگارش به 632 دلار در هر بیت کوین کاهش یافت.

بیت کوین امسال افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران حدس می زدند که این ارز مقبولیت بیشتری پیدا کند و قیمت آن افزایش یابد. این ارز در ماه دسامبر 50 درصد سقوط کرد زیرا BTC چین (بزرگترین اپراتور بیت کوین در چین) اعلام کرد که دیگر نمی تواند سپرده های جدید را به دلیل مقررات دولتی بپذیرد. و با توجه به بلومبرگبانک مرکزی چین موسسات مالی و شرکت های پرداخت را از انجام تراکنش های بیت کوین منع کرد.

بیت کوین احتمالاً در طول زمان مقبولیت عمومی بیشتری را به دست خواهد آورد، اما قیمت آن بسیار نوسان است و نسبت به اخباری مانند مقررات و محدودیت‌های دولتی که می‌تواند بر ارز تأثیر منفی بگذارد، بسیار حساس است.

بنابراین، من به سرمایه گذاران پیشنهاد نمی کنم که در بیت کوین سرمایه گذاری کنند، مگر اینکه با قیمت کمتر از 10 دلار در هر بیت کوین خریداری شده باشند، زیرا این امکان را به شما می دهد. حاشیه ایمنی بسیار بیشتر.

در غیر این صورت، من معتقدم که بهتر است در سهامی سرمایه گذاری کنید که دارای فاندامنتال قوی، و همچنین چشم انداز تجاری و تیم های مدیریتی عالی هستند، زیرا شرکت های زیربنایی ارزش های ذاتی دارند و قابل پیش بینی تر هستند.

افشا: ویکتور لیانگ هیچ موقعیتی در بیت کوین ندارد و برنامه ای برای تغییر موقعیت خود در 72 ساعت آینده ندارد.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا