اخبار ارز های دیجیتال

بیت کوین چیست؟

بیت کوین در طول زمان تبدیل به یک شکل بسیار شناخته شده و محبوب ارز شده است. با این حال، بیت کوین دقیقا چیست؟ مقاله‌ی زیر به نقد و بررسی این ارز می‌پردازد که از جایی بیرون آمد و مانند آتش‌سوزی گسترده شد. چه چیزی آن را با ارزهای معمولی متفاوت می کند؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است، چاپ نمی شود و هرگز نخواهد شد. آنها به صورت الکترونیکی نگهداری می شوند و هیچ کس کنترلی روی آن ندارد. آنها توسط مردم و مشاغل تولید می شوند و اولین شکل پولی را ایجاد می کنند که به عنوان ارز دیجیتال شناخته می شود. در حالی که ارزهای معمولی در دنیای واقعی دیده می شوند، بیت کوین از طریق میلیاردها رایانه در سراسر جهان عبور می کند. از بیت کوین در ایالات متحده گرفته تا بیت کوین در هند، به یک ارز جهانی تبدیل شده است. با این حال بزرگترین وجه تمایز آن از سایر ارزها، غیرمتمرکز بودن آن است. یعنی هیچ شرکت یا بانک خاصی مالک آن نیست.

چه کسی آن را ایجاد کرد؟

ساتوشی ناکاموتو، توسعه دهنده نرم افزار، بیت کوین را پیشنهاد و ایجاد کرد. او آن را فرصتی برای داشتن یک ارز جدید در بازار عاری از قدرت مرکزی می دانست.

چه کسی آن را چاپ می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، پاسخ ساده هیچکس نیست. بیت کوین یک ارز چاپی نیست، یک ارز دیجیتال است. حتی می توانید با استفاده از بیت کوین تراکنش های آنلاین انجام دهید. بنابراین شما نمی توانید بیت کوین نامحدود تولید کنید؟ مطلقاً خیر، بیت کوین طوری طراحی شده است که هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین در جهان را در یک زمان «ماین» نکند. اگرچه می توان آنها را به مقادیر کمتری تقسیم کرد. صد میلیونیوم بیت کوین به نام سازنده آن “ساتوشی” نامیده می شود.

بیت کوین بر چه اساسی است؟

برای استفاده بیشتر و معمولی، بیت کوین بر پایه طلا و نقره است. با این حال، حقیقت این است که بیت کوین در واقع بر پایه ریاضیات محض است. همچنین هیچ چیز برای پنهان کردن ندارد زیرا یک منبع باز است. بنابراین هر کسی می‌تواند آن را بررسی کند تا ببیند آیا آن‌طور که ادعا می‌کند کار می‌کند یا خیر.

ویژگی های بیت کوین چیست؟

1. همانطور که قبلا ذکر شد، غیر متمرکز است. متعلق به هیچ شرکت یا بانک خاصی نیست. هر نرم افزاری که بیت کوین ها را استخراج می کند یک شبکه را تشکیل می دهد و با هم کار می کنند. این تئوری این بود و کارساز بود که اگر یک شبکه از کار بیفتد، پول همچنان جریان دارد.

2. راه اندازی آن آسان است. برخلاف بانک های بزرگ، می توانید یک حساب بیت کوین در چند ثانیه راه اندازی کنید.

3. حداقل بخشی که آدرس های بیت کوین شما به هیچ نوع اطلاعات شخصی مرتبط نیست، ناشناس است.

4. کاملاً شفاف است، همه تراکنش‌هایی که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند در یک نمودار بزرگ به نام بلاک چین نشان داده می‌شوند، اما هیچ‌کس نمی‌داند که این شما هستید زیرا هیچ نامی به آن متصل نیست.

5. کارمزدهای تراکنش ناچیز است و در مقایسه با کارمزدهای یک بانک، کارمزدهای کمیاب و ناچیز بیت کوین تقریباً هیچ است. سریع است، خیلی سریع. هر جا هم که پول بفرستید، معمولاً در عرض چند دقیقه پس از پردازش می رسد.g. این غیر قابل رد است، به این معنی که وقتی بیت کوین های خود را بفرستید، برای همیشه از بین می روند.

بیت کوین جهان و نحوه نگاه ما به پول را به شدت تغییر داده است. بسیاری از مردم در این فکر هستند که آیا می توان با بیت کوین زندگی کرد؟ برخی حتی سعی کرده اند این کار را انجام دهند. با این حال، بیت کوین اکنون بخشی از اقتصاد ما است، نوعی ارز منحصر به فرد، و قرار نیست به این زودی ها از بین برود.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا