اخبار ارز های دیجیتال

بیت کوین چیست، چه تفاوتی با آن دارد "واقعی" پول و چگونه می توانم مقداری دریافت کنم؟ | سون تی تی

بیت کوین یک ارز مجازی است. این پول به شکل فیزیکی مانند ارز و سکه ای که در آن وجود داشتیم وجود ندارد. حتی به شکل فیزیکی مانند پول مونوپولی وجود ندارد. این الکترون است – نه مولکول.

اما در نظر بگیرید که شخصاً چقدر پول نقد دارید. شما یک چک حقوق دریافت می کنید که به بانک می برید – یا به صورت خودکار سپرده می شود بدون اینکه حتی کاغذی را که روی آن چاپ نشده است ببینید. سپس از یک کارت نقدی (یا یک دسته چک، اگر قدیمی هستید) برای دسترسی به آن وجوه استفاده می کنید. در بهترین حالت، 10 درصد آن را به صورت نقدی در جیب یا در دفترچه جیب خود می بینید. بنابراین، معلوم می شود که 90٪ از سرمایه هایی که شما مدیریت می کنید مجازی هستند – الکترون ها در یک صفحه گسترده یا پایگاه داده.

اما صبر کنید – اینها وجوه ایالات متحده (یا از هر کشوری که از آن می آیید) هستند، در بانک امن هستند و با ایمان کامل FDIC تا حدود 250 هزار دلار برای هر حساب تضمین شده اند، درست است؟ خوب، نه دقیقا. ممکن است مؤسسه مالی شما فقط 10 درصد از سپرده های خود را در سپرده نگه دارد. در برخی موارد کمتر است. بقیه پول شما را تا 30 سال به افراد دیگر قرض می دهد. برای وام از آنها هزینه می گیرد و امتیازی را که به آنها اجازه دهید آن را قرض دهند از شما دریافت می کند.

پول چگونه ایجاد می شود؟

بانک شما می تواند با وام دادن پول ایجاد کند.

فرض کنید 1000 دلار نزد بانک خود سپرده اید. سپس 900 دلار از آن را قرض دادند. ناگهان شما 1000 دلار دارید و شخص دیگری 900 دلار. به طور جادویی، 1900 دلار در اطراف جایی که قبلا فقط یک گرند وجود داشت، شناور است.

حالا بگویید بانک شما 900 دلار شما را به بانک دیگری وام می دهد. آن بانک به نوبه خود 810 دلار به بانک دیگری وام می دهد که سپس 720 دلار به مشتری وام می دهد. پوف! 3430 دلار در یک لحظه – تقریباً 2500 دلار از هیچ ایجاد شده است – تا زمانی که بانک از قوانین بانک مرکزی دولت شما پیروی کند.

ایجاد بیت کوین با ایجاد وجوه بانکی به همان اندازه متفاوت است که پول نقد از الکترون ها. این بانک توسط بانک مرکزی دولتی کنترل نمی شود، بلکه با اجماع کاربران و گره های آن کنترل می شود. این توسط یک ضرابخانه محدود در یک ساختمان ایجاد نمی شود، بلکه توسط نرم افزار منبع باز توزیع شده و محاسبات ایجاد می شود. و برای خلقت به نوعی کار واقعی نیاز دارد. بیشتر در مورد آن به زودی.

چه کسی بیت کوین را اختراع کرد؟

اولین بیت کوین ها در یک بلوک 50 تایی بودند (“بلاک پیدایش”) که توسط ساتوشی ناکوموتو در ژانویه 2009 ایجاد شد. در ابتدا واقعاً هیچ ارزشی نداشت. این فقط بازیچه یک رمزنگار بر اساس مقاله ای بود که دو ماه قبل توسط ناکوموتو منتشر شد. Nakotmoto یک نام ظاهراً تخیلی است – به نظر می رسد هیچ کس نمی داند او یا او کیست/هستند.

چه کسی همه چیز را پیگیری می کند؟

پس از ایجاد بلوک جنسیس، بیت کوین ها از آن زمان با انجام کار ردیابی همه تراکنش ها برای همه بیت کوین ها به عنوان نوعی دفتر کل عمومی تولید می شوند. گره‌ها/کامپیوترهایی که محاسبات را در دفتر کل انجام می‌دهند برای انجام این کار پاداش می‌گیرند. برای هر مجموعه ای از محاسبات موفق، گره با مقدار معینی بیت کوین (“BTC”) پاداش می گیرد که سپس به تازگی در اکوسیستم بیت کوین تولید می شود. از این رو اصطلاح “BitCoin Miner” – زیرا فرآیند BTC جدید ایجاد می کند. با افزایش عرضه BTC و با افزایش تعداد تراکنش ها، کار لازم برای به روز رسانی دفتر کل سخت تر و پیچیده تر می شود. در نتیجه، تعداد بیت کوین های جدید وارد سیستم به گونه ای طراحی شده است که هر 10 دقیقه در سراسر جهان حدود 50 بیت کوین (یک بلوک) باشد.

حتی اگر قدرت محاسباتی برای استخراج بیت کوین (و برای به روز رسانی دفتر کل) در حال حاضر به طور تصاعدی در حال افزایش است، پیچیدگی مسئله ریاضی (که اتفاقاً به مقدار مشخصی از حدس زدن نیز نیاز دارد) یا “اثبات” مورد نیاز برای استخراج نیز افزایش می یابد. بیت کوین و تسویه حساب های معاملاتی در هر لحظه. بنابراین سیستم هنوز هم فقط یک بلوک 50 بیت کوین در هر 10 دقیقه یا 2106 بلوک در هر 2 هفته تولید می کند.

بنابراین، به یک معنا، همه آن را پیگیری می‌کنند – یعنی تمام گره‌های شبکه تاریخچه تک تک بیت‌کوین‌ها را پیگیری می‌کنند.

چقدر هست و کجاست؟

حداکثر تعداد بیت کوین وجود دارد که می توان تولید کرد و این تعداد 21 میلیون است. طبق گفته آکادمی خان، انتظار می رود این تعداد در حدود سال 2140 افزایش یابد.

تا امروز صبح 12.1 میلیون بیت کوین در گردش بود

بیت کوین شما در یک فایل (کیف پول بیت کوین شما) در فضای ذخیره سازی خود – رایانه شما – نگهداری می شود. این فایل خود گواهی بر تعداد بیت کوین شماست و می تواند با شما در یک دستگاه تلفن همراه حرکت کند.

اگر آن فایل با کلید رمزنگاری در کیف پول شما گم شود، منابع بیت کوین شما نیز از بین می رود. و شما نمی توانید آن را پس بگیرید.

چقدر می ارزد؟

ارزش بر اساس میزان ارزشی که مردم فکر می کنند متفاوت است – درست مانند مبادله “پول واقعی”. اما از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که سعی کند ارزش را در حدود یک سطح مشخص نگه دارد، می تواند به صورت پویاتر تغییر کند. اولین BTC در آن زمان اساساً هیچ ارزشی نداشت، اما آن BTC هنوز وجود دارد. از ساعت 11 صبح 11 دسامبر 2013، ارزش عمومی 906.00 دلار آمریکا به ازای هر بیت کوین بود. وقتی نوشتن این جمله را تمام کردم، 900 دلار بود. در ابتدای سال 2013، ارزش آن حدود 20.00 دلار آمریکا بود. در 27 نوامبر 2013 بیش از 1000.00 دلار آمریکا به ازای هر BTC ارزش داشت. بنابراین در حال حاضر به نوعی نوسان است، اما انتظار می رود که آرام شود.

ارزش کل بیت کوین – در دوره پایان این جمله – حدود 11 میلیارد دلار آمریکا است.

چگونه می توانم مقداری برایم تهیه کنم؟

ابتدا باید یک کیف پول بیت کوین داشته باشید. این مقاله پیوندهایی برای دریافت یکی دارد.

سپس یک راه این است که از یک مهمانی خصوصی دیگر بخرید این بچه ها در تلویزیون بلومبرگ یکی از راه‌ها این است که مقداری را در صرافی بخرید، مانند کوه Gox.

و در نهایت، یکی از راه‌ها این است که مقدار زیادی از توان و برق رایانه را به این فرآیند اختصاص دهید و تبدیل به یک ماینر بیت کوین شوید. این به خوبی خارج از محدوده این مقاله است. اما اگر چند هزار دلار اضافی دارید، می توانید یک دکل کاملاً خریداری کنید.

چگونه می توانم آن را خرج کنم؟

صدها تاجر در اندازه های مختلف وجود دارند که بیت کوین را از کافه ها گرفته تا نمایندگی های خودرو دریافت می کنند. حتی یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در ونکوور، بریتیش کلمبیا برای تبدیل بیت کوین شما به پول نقد در ونکوور، بریتیش کلمبیا وجود دارد.

و همینطور؟

پول تاریخچه ای طولانی داشته است – هزاران سال طول می کشد. افسانه‌ای تا حدودی اخیر به ما می‌گوید که جزیره منهتن برای وامپم – صدف‌های دریایی و مانند آن خریداری شده است. در سال های اولیه ایالات متحده، بانک های مختلف واحد پول خود را چاپ می کردند. در بازدید اخیر از جزیره سالت اسپرینگ در بریتیش کلمبیا، ارزی را خرج کردم که فقط در جزیره دوست داشتنی خوب بود. موضوع مشترک در میان آنها، توافق اعتماد بین کاربران آن بود که آن ارز خاص دارای ارزش است. گاهی اوقات این ارزش مستقیماً به چیزی جامد و فیزیکی مانند طلا گره می خورد. در سال 1900، ایالات متحده واحد پول خود را مستقیماً به طلا (“استاندارد طلا”) گره زد و در سال 1971 به این تساوی پایان داد.

اکنون ارز مانند هر کالای دیگری معامله می شود، اگرچه ارزش پول یک کشور خاص را می توان از طریق اقدامات بانک مرکزی آن کشور تقویت یا کاهش داد. بیت کوین یک ارز جایگزین است که معامله می‌شود و ارزش آن، مانند سایر کالاها، از طریق تجارت تعیین می‌شود، اما با عملکرد هیچ بانکی متوقف یا کاهش نمی‌یابد، بلکه مستقیماً توسط اقدامات کاربران آن کاهش می‌یابد. عرضه آن محدود و شناخته شده است اما (برخلاف ارز فیزیکی) تاریخ تک تک بیت کوین ها نیز همینطور است. ارزش درک شده آن، مانند سایر ارزها، بر اساس سودمندی و اعتماد آن است.

بیت کوین به عنوان شکلی از ارز، دقیقاً چیز جدیدی در Creation نیست، اما مطمئناً راهی جدید برای خلق پول است.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا