اخبار ارز های دیجیتال

بهترین کتاب ها در مورد ارزهای دیجیتال

فرد مستقل ~ نوشته جیمز دیل دیویدسون و ویلیام ریس مورگ

«فرد حاکم» یکی از آن کتاب‌هایی است که نگاه شما به جهان را برای همیشه تغییر می‌دهد. در سال 1997 منتشر شد، اما میزان پیش‌بینی تأثیر فناوری بلاک چین شما را آرام می‌کند. ما در حال ورود به مرحله چهارم جامعه انسانی هستیم که از عصر صنعتی به عصر اطلاعات تغییر می کند. شما باید این کتاب را بخوانید تا متوجه دامنه و مقیاس چگونگی تغییر اوضاع شوید.

از آنجایی که راحت زندگی کردن و کسب درآمد در هر مکانی آسان‌تر می‌شود، ما از قبل می‌دانیم که کسانی که واقعاً در عصر اطلاعات جدید پیشرفت می‌کنند، کارگرانی خواهند بود که به یک شغل یا شغل وابسته نیستند و مستقل از موقعیت مکانی هستند. کشش انتخاب محل زندگی بر اساس صرفه جویی در قیمت در حال حاضر جذاب تر است، اما این فراتر از کوچ نشینی دیجیتال و کنسرت های آزاد است. پایه های دموکراسی، دولت و پول در حال تغییر است.

نویسندگان سه‌شنبه سیاه و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را پیش‌بینی کردند، و در اینجا پیش‌بینی می‌کنند که افزایش قدرت افراد همزمان با فناوری غیرمتمرکز است که قدرت دولت‌ها را از بین می‌برد. آنها با دقت فوق‌العاده پیش‌بینی کردند که تعداد کشته‌شدگان دولت‌های ملی، پول نقد خصوصی و دیجیتالی خواهد بود. وقتی این اتفاق بیفتد، پویایی دولت ها به عنوان راهزنان ثابتی که از شهروندان سختکوش با مالیات سرقت می کنند، تغییر خواهد کرد. اگر تبدیل به فردی شده اید که می تواند مشکلات مردم را در هر کجای دنیا حل کند، در آستانه ورود به نخبگان شناختی جدید هستید. این یکی را از دست ندهید

نقل قول انتخاب: «وقتی فناوری موبایل است و تراکنش‌ها در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، همانطور که به طور فزاینده‌ای انجام می‌شود، دولت‌ها دیگر نمی‌توانند برای خدمات خود هزینه‌ای بیش از ارزشی که برای مردمی که برای آنها می‌پردازند، دریافت کنند.»

Sapiens: A Brief History of Humankind ~ نوشته یووال نوح هراری

هر وقت می‌خواهم بر کسی تأثیر بگذارم که این کتاب چقدر خوب است، می‌پرسم: “آیا می‌خواهید تفاوت اساسی بین انسان و میمون‌ها را بدانید؟ یک میمون می‌تواند روی سنگی بالا و پایین بپرد و چوبی را به اطراف تکان دهد و برای دوستانش جیغ بزند. او تهدیدی را دیده است که در راه است. “خطر! خطر! شیر!” یک میمون همچنین می تواند دروغ بگوید. می تواند روی صخره بالا و پایین بپرد و چوبی را به اطراف تکان دهد و در مورد شیری جیغ بزند، در حالی که در واقع شیر وجود ندارد. او فقط دارد گول می زند. اما کاری که یک میمون نمی تواند انجام دهد این است که بپرد بالا و پایین و یک چوب را به اطراف تکان دهید و فریاد بزنید: “خطر! خطر! اژدها!”

چرا این هست؟ چون اژدهاها واقعی نیستند همانطور که هراری توضیح می‌دهد، تخیل انسان، توانایی ما برای باور و صحبت در مورد چیزهایی است که هرگز ندیده‌ایم یا لمس نکرده‌ایم که گونه‌ها را به همکاری در تعداد زیادی با غریبه‌ها ارتقا داده است. هیچ خدایی در جهان هستی، هیچ ملتی، پولی، حقوق بشری، قانونی، دینی و عدالتی خارج از تصور مشترک انسان ها وجود ندارد. این ما هستیم که آنها را چنین می کنیم.

همه اینها مقدمه ای بسیار باشکوه برای جایی که امروز هستیم. پس از انقلاب شناختی و انقلاب کشاورزی، هراری شما را به انقلاب علمی راهنمایی می‌کند، انقلابی که تنها 500 سال پیش آغاز شد و ممکن است چیزی کاملاً متفاوت را برای بشریت آغاز کند. پول اما باقی خواهد ماند. این کتاب را بخوانید تا بفهمید که پول بزرگترین داستانی است که تا به حال گفته شده است و اعتماد ماده اولیه ای است که انواع پول از آن استخراج می شود.

نقل قول انتخاب: “در مقابل، انسان‌های خردمند در واقعیت سه‌لایه زندگی می‌کنند. دنیای انسان‌های خردمند علاوه بر درختان، رودخانه‌ها، ترس‌ها و خواسته‌ها، داستان‌هایی درباره پول، خدایان، ملت‌ها و شرکت‌ها نیز دارد.

اینترنت پول ~ اثر آندریاس ام. آنتونوپولوس

اگر دو کتاب ذکر شده در بالا به ما در درک زمینه تاریخی که بیت کوین برای اولین بار در آن ظاهر شد کمک می کند، پس این کتاب با اشتیاق مسری به “چرا” می پردازد. شاید آندریاس آنتونوپولوس معتبرترین صدا در فضای کریپتو باشد. او از سال 2010 به‌عنوان مبشر بیت‌کوین به سراسر جهان سفر کرده است و این کتاب خلاصه‌ای از صحبت‌هایی است که او درباره مدار بین سال‌های 2013 و 2016 انجام داده است، که همگی برای انتشار سخت‌تر شده‌اند.

اولین کتاب او، تسلط بر بیت کوین، یک فرو رفتن عمیق فنی در فناوری است که به طور خاص توسعه دهندگان، مهندسان، و معماران نرم افزار و سیستم را هدف قرار داده است. اما این کتاب از برخی استعاره‌های انتخابی استفاده می‌کند تا توضیح دهد که چرا نمی‌توانید بیت‌کوین را ممنوع کنید یا آن را خاموش کنید، چگونه بحث مقیاس‌پذیری واقعاً مهم نیست و چرا بیت‌کوین به کمک طراحان برای محدود کردن پذیرش انبوه نیاز دارد.

او می نویسد: “وقتی برای اولین بار سوار ماشین جدید خود در یک شهر می شوید، در جاده هایی سوار می شوید که توسط اسب ها استفاده می شود و زیرساخت هایی برای اسب ها طراحی شده است. هیچ سیگنال نوری وجود ندارد. قوانین جاده ای وجود ندارد. هیچ آسفالتی وجود ندارد. جاده‌ها و چه اتفاقی افتاد؟ ماشین‌ها به دلیل نداشتن تعادل و چهار پا گیر کردند.» اما صد سال به جلو و اتومبیل هایی که زمانی مورد تمسخر قرار می گرفتند کاملاً عادی هستند. اگر می خواهید در مفاهیم فلسفی، اجتماعی و تاریخی بیت کوین شنا کنید، این نقطه شروع شماست.

نقل قول انتخاب: “بیت کوین فقط پول برای اینترنت نیست. بله، پول عالی برای اینترنت است. فوری است، ایمن است، رایگان است. بله، پول برای اینترنت است، اما خیلی بیشتر است. بیت کوین اینترنت است. ارز تنها اولین کاربرد است. اگر آن را درک کنید، می توانید به فراتر از قیمت نگاه کنید، می توانید به فراتر از نوسانات نگاه کنید، می توانید به فراتر از مد نگاه کنید. در هسته آن، بیت کوین یک فناوری انقلابی است که جهان را تغییر خواهد داد. برای همیشه. بپیوندید.”


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا