اخبار ارز های دیجیتال

بازی استخراج بیت کوین تغییر کرده است | سون تی تی

ASCI یا ماشین‌های مدار مجتمع ویژه برنامه وارد بازار استخراج بیت‌کوین شده‌اند. اولین دستگاه در اواخر ژانویه به خانه یک ماینر وارد شد و از آن زمان گزارش‌هایی در مورد ماشین‌های ASCI ارسال شده که راه خود را به دکل‌های استخراج بیت‌کوین ماینرها پیدا کرده‌اند، منتشر می‌شود.

از آنجایی که ماشین‌های ASCI به‌طور خاص برای استخراج بیت‌کوین طراحی شده‌اند، ماشین‌های بسیار موثری هستند که برای انجام آن طراحی شده‌اند. دستگاه های ASCI سطح بالا دارای نرخ هش در ثانیه بیش از 1 میلیون هستند. یک CPU معمولی که نرم افزار استخراج بیت کوین را اجرا می کند دارای نرخ هش در ثانیه 1.5 است.

نیازی به گفتن نیست که محموله ماشین های ASCI یک تغییر بازی در دنیای بیت کوین بوده است. CPU ها دیگر حتی توسط نرم افزار استخراج بیت کوین پشتیبانی نمی شوند زیرا یک CPU که 24 ساعت در روز کار می کند احتمالاً تا چندین سال بیت کوین را نمی بیند، حتی اگر در یک استخر استخراج شود.

این روند به نفع علاقه مندان به ماینینگ است که به طور اتفاقی هزاران دلار برای استفاده در سخت افزارهای گران قیمت دارند، و همچنین پذیرندگان اولیه استخراج بیت کوین که احتمالاً از تلاش های اولیه ماینینگ سود زیادی به دست آورده اند. این سودهای اولیه را می توان در جدیدترین و بهترین راه اندازی سخت افزار و دکل برای ادامه تولید بیت کوین در آینده به کار برد.

آن دسته از ماینرهایی که از پردازنده‌های گرافیکی نسبتاً قدرتمندی استفاده می‌کنند، بدترین ضربه را از توسعه ASCI می‌بینند. دشواری استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک بیت‌کوین به حدی افزایش یافته است که ممکن است هزینه برق از پرداختی که یک ماینر GPU سال به سال در بیت‌کوین می‌بیند، بیشتر باشد.

همه این گمانه زنی ها به شدت با ثبات قیمت بیت کوین در آینده مرتبط است. اگر بیت کوین در حدود 30 دلار آمریکا باقی بماند، نوآوری به پیشرفت خود ادامه خواهد داد. ASCI تا حدودی به افزایشی که بیت کوین در 2 ماه گذشته شاهد بوده کمک کرده است. نرخ تبدیل دلار برای بیت کوین از 10 دلار به 30 دلار افزایش یافته است. یافتن سرمایه گذاری با چنین بازدهی در هر کجای کره زمین دشوار است، بنابراین طبیعی است که بیت کوین در روزهای اخیر توجه ها را به خود جلب کند. اما آیا این توجه ادامه خواهد داشت؟ و اگر چنین است، آیا این ارز دیجیتال جوان را بیشتر مورد بررسی و نوسان قرار می دهد تا ثبات؟ در بلندمدت، ثبات نسبی یکی از ویژگی‌هایی است که بیت‌کوین برای دستیابی به هدف اصلی یعنی ارزی ماندگار و رقابتی در مقیاس جهانی باید ایجاد کند.

بنابراین آیا بیت کوین از برچسب فعلی ابزار سفته بازی فراتر خواهد رفت؟ پاسخ در شبکه‌ای از متغیرها نهفته است که طیف وسیعی از بشریت را در بر می‌گیرد: سیاست، روانشناسی، مالی، ترس، آزادی، حریم خصوصی، امنیت… و غیره.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =

دکمه بازگشت به بالا