اخبار ارز های دیجیتال

بازار گاو نر زودهنگام یا تله بازار خرس؟ | سون تی تی

برای سرمایه گذاران ارز مجازی، سوال مهمتر این است که آیا این دور افزایش قیمت ارز، راه اندازی مجدد بازار صعودی است یا تله بازار نزولی؟

عصر دیروز، بیت کوین تنها در یک ساعت افزایش قیمت را تجربه کرد. قیمت از خشونت حدود 6800 دلار آمریکا به حداکثر 8100 دلار آمریکا رسید. در طول روز نزدیک به 20 درصد افزایش یافت. تحت رهبری بیت کوین، سایر ارزهای مجازی نیز با افزایش نرخ ارز تک نرخی حتی بیش از 50 درصد افزایش یافتند. در مواجهه با گرم شدن دسته جمعی بازار ارز مجازی، بسیاری از سرمایه گذاران فریاد زدند که “بازار گاوی بازگشته است.”

طبق داده‌های وب‌سایت CoinMarketCap، ارزش بازار بیت‌کوین در یک روز نزدیک به 20 میلیارد دلار افزایش یافت و کل بازار ارز مجازی نیز رشد عمومی بازار را تجربه کرد. اثر “جستجو” وجود نداشت. با توجه به حجم تراکنش روزانه بیت کوین بیش از 9 میلیارد دلار آمریکا، دیروز باید میلیاردها وجوه افزایشی به جای صندوق های سهام وارد بازار شود.

در واقع در زمان رونق بیت کوین، بیت فینکس، پلتفرم معاملات ارز دیجیتال، تعدادی خرید بزرگ را نیز به ثبت رساند. با افزایش خرید بیت کوین، بسیاری از شورت ها مجبور به بستن موقعیت های خود شدند و روند صعودی بازار را بیشتر گسترش داد. برای این پدیده، نیک کرک، مدیر داده سایفر کپیتال نیز تایید خود را اعلام کرد. در عین حال، او همچنین معتقد است که این بازگشت شدید به احتمال زیاد پاسخی به انتشار فشارهای نظارتی اولیه است.

Pantera Capital Management، یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌های تامینی ارز دیجیتال جهان، گفت که بیت‌کوین به کف رسیده است. 6500 دلار آمریکا نقطه پایینی برای بازار نزولی بیت کوین است. بیت کوین در بیشتر سال جاری بالاتر از این قیمت خواهد بود و حتی ممکن است از رکورد 20000 دلار آمریکا در سال گذشته فراتر رود.

تام لی، بنیانگذار Fundstrat نیز به بیت کوین ابراز اطمینان کرد. او معتقد است که نسبت P/B فعلی بیت‌کوین و سایر شاخص‌ها تقریباً مشابه پایان بازار نزولی سال 2014 است و یک اصلاح فنی مهم را تشکیل داده است. بر این اساس وی اظهار داشت که ارزش بیت کوین ممکن است در سال جاری بیش از سه برابر افزایش یابد و در پایان سال جاری به 25000 دلار آمریکا برسد.

داده های تاریخی نشان می دهد که بیت کوین واقعاً در سه ماهه دوم سال تقویم افزایش یافته است. در سه ماهه دوم سال 2011، بیت کوین تا 1964 درصد، 36.25 درصد در سال 2012 افزایش یافت… 61.98 درصد در سال 2016 و 131 درصد در سال 2017.

البته حجم فرابورس بیت کوین نیز نشانه هایی از بهبود بازار را نشان می دهد. از ماه مارس، حجم معاملات بیت کوین در کانادا، اروپا، ویتنام، مکزیک و ویتنام افزایش یافته و به بالاترین حد خود رسیده است.

با پذیرش متوالی موسسات مالی بزرگ مانند غول صندوق تامینی سوروس و گروه مالی برتر خانواده راکفلر، اندازه مالی بازار پول مجازی بیشتر گسترش خواهد یافت.

با این حال، شایان ذکر است که اگرچه بیت کوین در حال حاضر صعودی قوی دارد، اما همچنان در یک کانال روند نزولی قرار دارد و هنوز به طور موثر شکسته نشده است. باید دید آیا بازار ارز مجازی واقعا معکوس شده است یا خیر. سرمایه گذاران باید همیشه هوشیار بوده و به مدیریت موقعیت توجه کنند.

مهمتر از آن، بازارهای بزرگ بیت کوین جهان، از جمله ایالات متحده، به دنبال ایجاد چارچوب های نظارتی بوده اند. عدم قطعیت مقررات به ناچار تأثیر بیشتری بر توسعه کوتاه مدت بازار ارز مجازی خواهد داشت. در بلندمدت، یک بازار منظم و سالم می‌تواند از این هم فراتر رود.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا