اخبار ارز های دیجیتال

اگر فکر می‌کنید انقلاب سود اینترنت را از دست داده‌اید، Cryptocurrency را امتحان کنید

وقتی اکثر مردم به ارزهای دیجیتال فکر می کنند، ممکن است به ارزهای رمزنگاری شده نیز فکر کنند. به نظر می رسد تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که چیست و به دلایلی به نظر می رسد همه در مورد آن صحبت می کنند که گویی می دانند. امیدواریم این گزارش تمام جنبه‌های ارزهای دیجیتال را ابهام کند تا زمانی که مطالعه خود را به پایان می‌رسانید، ایده خوبی از چیستی آن و چیستی آن داشته باشید.

ممکن است متوجه شوید که ارز دیجیتال برای شما مناسب است یا نه، اما حداقل می‌توانید با درجه‌ای از اطمینان و دانش صحبت کنید که دیگران از آن برخوردار نیستند.

افراد زیادی وجود دارند که قبلاً با معامله در ارزهای دیجیتال به وضعیت میلیونر رسیده اند. واضح است که پول زیادی در این صنعت کاملاً جدید وجود دارد.

کریپتوکارنسی یک ارز الکترونیکی، کوتاه و ساده است. با این حال، آنچه که چندان کوتاه و ساده نیست، دقیقاً ارزش آن است.

کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتالی، مجازی و غیرمتمرکز است که با استفاده از رمزنگاری تولید می‌شود و بر اساس فرهنگ لغت مریام وبستر، «رمزگذاری و رمزگشایی رایانه‌ای اطلاعات» است. رمزنگاری پایه‌ای است که کارت‌های نقدی، بانکداری رایانه‌ای و سیستم‌های تجارت الکترونیک را ممکن می‌سازد.

ارز دیجیتال توسط بانک ها پشتیبانی نمی شود. توسط یک دولت پشتیبانی نمی شود، بلکه توسط یک آرایش بسیار پیچیده از الگوریتم ها پشتیبانی می شود. کریپتوکارنسی برقی است که در رشته های پیچیده ای از الگوریتم ها کدگذاری می شود. چیزی که به ارزش پولی می دهد پیچیدگی آنها و امنیت آنها در برابر هکرها است. روشی که ارز دیجیتال ساخته می‌شود، بازتولید آن بسیار دشوار است.

کریپتوکارنسی در تضاد مستقیم با چیزی است که پول فیات نامیده می شود. پول فیات ارزی است که ارزش خود را از قوانین یا قوانین دولتی بدست می آورد. دلار، ین و یورو همگی نمونه هایی هستند. هر ارزی که به عنوان ارز قانونی تعریف شود، پول فیات است.

برخلاف پول فیات، بخش دیگری از چیزی که ارز دیجیتال را با ارزش می کند این است که مانند کالایی مانند نقره و طلا، فقط مقدار محدودی از آن وجود دارد. تنها 21000000 مورد از این الگوریتم های بسیار پیچیده تولید شد. نه بیشتر نه کمتر. با چاپ بیشتر آن نمی توان آن را تغییر داد، مانند دولتی که پول بیشتری را برای پمپاژ سیستم بدون پشتوانه چاپ می کند. یا توسط بانکی که دفتر کل دیجیتال را تغییر می‌دهد، چیزی که فدرال رزرو به بانک‌ها دستور می‌دهد تا برای تنظیم تورم انجام دهند.

ارز دیجیتال وسیله ای برای خرید، فروش و سرمایه گذاری است که به طور کامل از نظارت دولت و سیستم های بانکی برای ردیابی حرکت پول شما جلوگیری می کند. در اقتصاد جهانی که بی ثبات است، این سیستم می تواند به یک نیروی پایدار تبدیل شود.

کریپتوکارنسی همچنین به شما ناشناس بودن زیادی می دهد. متأسفانه این می تواند منجر به سوء استفاده یک عنصر جنایتکار با استفاده از ارزهای دیجیتال برای اهداف خود شود، همانطور که از پول معمولی می توان سوء استفاده کرد. با این حال، همچنین می تواند دولت را از ردیابی هر خرید شما و تجاوز به حریم خصوصی شما باز دارد.

کریپتوکارنسی انواع مختلفی دارد. بیت کوین اولین و استانداردی است که تمام ارزهای دیجیتال دیگر از آن الگوبرداری می کنند. همه با محاسبات دقیق الفا عددی از یک ابزار کدگذاری پیچیده تولید می شوند. برخی دیگر از ارزهای دیجیتال لایت کوین، Namecoin، Peercoin، Dogecoin و Worldcoin هستند. اینها به عنوان یک نام کلی آلتکوین نامیده می شوند. قیمت هر کدام با عرضه ارز دیجیتال خاص و تقاضای بازار برای آن ارز تنظیم می شود.

نحوه به وجود آمدن ارزهای دیجیتال بسیار جذاب است. برخلاف طلا که باید از زمین استخراج شود، ارز دیجیتال صرفاً یک ورودی در یک دفتر کل مجازی است که در رایانه های مختلف در سراسر جهان ذخیره می شود. این ورودی‌ها باید با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی استخراج شوند. کاربران منفرد یا به احتمال زیاد گروهی از کاربران تجزیه و تحلیل محاسباتی را برای یافتن سری خاصی از داده ها به نام بلوک اجرا می کنند. ماینرها داده‌هایی را پیدا می‌کنند که الگوی دقیقی برای الگوریتم رمزنگاری ایجاد می‌کند. در آن مرحله، آن را به مجموعه اعمال می شود، و آنها یک بلوک پیدا کرده اند. پس از تطبیق یک سری داده معادل روی بلوک با الگوریتم، بلوک داده رمزگذاری نشده است. ماینر پاداش مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را دریافت می کند. با گذشت زمان، با کمیاب شدن ارز دیجیتال، مقدار پاداش کاهش می یابد. علاوه بر این، پیچیدگی الگوریتم ها در جستجوی بلوک های جدید نیز افزایش می یابد. از نظر محاسباتی، یافتن یک سری منطبق دشوارتر می شود. هر دوی این سناریوها در کنار هم قرار می گیرند تا سرعت ایجاد ارزهای دیجیتال را کاهش دهند. این کار دشواری و کمبود استخراج کالایی مانند طلا را تقلید می کند.

اکنون هر کسی می تواند معدنچی باشد. مبتکران بیت کوین ابزار استخراج را منبع باز ساختند، بنابراین برای همه رایگان است. با این حال، رایانه هایی که آنها استفاده می کنند، 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته کار می کنند. الگوریتم ها بسیار پیچیده هستند و CPU کاملاً شیب دار کار می کند. بسیاری از کاربران رایانه های تخصصی دارند که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال ساخته شده اند. هم کاربر و هم کامپیوتر تخصصی ماینر نامیده می شوند.

ماینرها (انسان ها) نیز دفتر کل معاملات را نگه می دارند و به عنوان حسابرس عمل می کنند تا یک سکه به هیچ وجه تکرار نشود. این امر سیستم را از هک شدن و از کار افتادن دور نگه می دارد. آنها برای این کار با دریافت ارزهای دیجیتال جدید هر هفته که فعالیت خود را حفظ می کنند، دستمزد دریافت می کنند. آنها ارز دیجیتال خود را در فایل های تخصصی روی رایانه یا سایر دستگاه های شخصی خود نگهداری می کنند. به این فایل ها کیف پول می گویند.

بیایید با مرور تعدادی از تعاریفی که یاد گرفته‌ایم مرور کنیم:

• Cryptocurrency: ارز الکترونیکی. ارز دیجیتال نیز نامیده می شود.
• پول فیات: هر گونه مناقصه قانونی. با حمایت دولت، در سیستم بانکی استفاده می شود.
• بیت کوین: استاندارد اصلی و طلایی ارز دیجیتال.
• آلت کوین: سایر ارزهای دیجیتال که از همان فرآیندهای بیت کوین الگوبرداری شده اند، اما با تغییرات جزئی در کدگذاری آنها.
• ماینرها: فرد یا گروهی از افراد که از منابع خود (کامپیوتر، برق، فضا) برای استخراج سکه های دیجیتال استفاده می کنند.
o همچنین یک کامپیوتر تخصصی که به طور خاص برای یافتن سکه های جدید از طریق الگوریتم های محاسباتی ساخته شده است.
• کیف پول: یک فایل کوچک در رایانه شما که در آن پول دیجیتال خود را ذخیره می کنید.

مفهوم سازی سیستم ارزهای دیجیتال به طور خلاصه:

• پول الکترونیکی.
• استخراج شده توسط افرادی که از منابع خود برای یافتن سکه ها استفاده می کنند.
• یک سیستم پولی باثبات و محدود. به عنوان مثال، تنها 21،000،000 بیت کوین برای تمام زمان ها تولید می شود.
• به هیچ دولت یا بانکی نیاز ندارد تا کار کند.
• قیمت گذاری بر اساس مقدار سکه های یافت شده و استفاده شده که با تقاضای مردم برای در اختیار داشتن آنها ترکیب می شود تعیین می شود.
• اشکال مختلفی از ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد که بیت کوین در درجه اول و مهمتر از همه است.
• می تواند ثروت زیادی به ارمغان بیاورد، اما، مانند هر سرمایه گذاری، خطراتی دارد.

اکثر مردم مفهوم ارز دیجیتال را جذاب می دانند. این یک میدان جدید است که می تواند معدن طلای بعدی برای بسیاری از آنها باشد. اگر متوجه شدید که ارز دیجیتال چیزی است که مایلید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، گزارش مناسب را پیدا کرده اید. با این حال، من به سختی سطح این گزارش را لمس کرده ام. ارزهای دیجیتال بسیار بسیار بیشتر از آنچه من در اینجا تجربه کرده ام وجود دارد.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا