اخبار ارز های دیجیتال

اهمیت کریپتوکارنسی به عنوان وسیله ای برای تراکنش مالی

این روزها، اقتصاد جهانی فقط به سمت یک اکوسیستم دیجیتال کامل در حال حرکت است و بنابراین همه چیز از انتقال پول گرفته تا سرمایه گذاری بدون کاغذ پیش می رود. و ارز دیجیتال جدیدترین و همچنین تواناترین افزوده به حوزه پرداخت دیجیتال است. رمزارز اساساً یک رسانه مبادله ای مانند ارزهای معمولی مانند USD است، اما عمدتاً برای تبادل اطلاعات دیجیتال طراحی شده است. و در اینجا برخی از دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتال در گذشته اخیر آورده شده است.

  1. نقل و انتقال دارایی: تحلیلگران مالی اغلب ارزهای دیجیتال را به عنوان روشی تعریف می کنند که در سطح معینی می توان از آن برای اجرا و اجرای قراردادهای دو طرفه در مورد کالاهایی مانند املاک و مستغلات و خودرو استفاده کرد. علاوه بر این، اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیز برای تسهیل برخی روش‌های انتقال تخصصی استفاده می‌شود.
  2. معاملات: در روش‌های مرسوم معاملات تجاری، نمایندگان قانونی، نمایندگان و کارگزاران می‌توانند هزینه‌های هنگفت و پیچیدگی‌های کافی را حتی به معامله ساده اضافه کنند. علاوه بر این، کارمزد کارگزاری، کمیسیون، کاغذبازی و برخی شرایط خاص دیگر نیز وجود دارد که ممکن است اعمال شود. از سوی دیگر، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال اموری یک به یک هستند که عمدتاً در ساختار شبکه‌ای همتا به همتا انجام می‌شوند. این امر منجر به وضوح بهتر در تنظیم مسیرهای حسابرسی، مسئولیت پذیری بیشتر و سردرگمی کمتر در پرداخت ها می شود.
  3. هزینه های تراکنش: کارمزد تراکنش‌ها اغلب به اندازه کافی از دارایی‌های یک شخص می‌گیرد، عمدتاً اگر شخص هر ماه حجم زیادی از تراکنش‌های مالی را انجام دهد. اما از آنجایی که استخراج‌کنندگان داده، اعداد را خرد می‌کنند که عمدتاً انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال را تولید می‌کنند، از شبکه درگیر غرامت دریافت می‌کنند و بنابراین در اینجا کارمزد تراکنش هرگز اعمال نمی‌شود. با این حال، ممکن است برای استفاده از خدمات مدیریت شخص ثالث برای حفظ کیف پول ارزهای دیجیتال مجبور به پرداخت مقدار مشخصی از هزینه های خارجی باشد.
  4. روش محرمانه تر معامله: تحت سیستم‌های اعتباری/نقدی، تاریخچه کامل تراکنش می‌تواند هر بار در حین انجام معامله، به یک سند مرجع برای آژانس اعتباری یا بانک درگیر تبدیل شود. در ساده ترین سطح، این ممکن است شامل بررسی موجودی حساب برای اطمینان از در دسترس بودن وجوه کافی باشد. اما در مورد ارز دیجیتال، هر تراکنش انجام شده بین دو طرف به عنوان یک صرافی منحصر به فرد در نظر گرفته می شود که در آن شرایط می توان توافق و مذاکره کرد. علاوه بر این، در اینجا تبادل اطلاعات بر اساس “فشار” انجام می شود که در آن فرد می تواند دقیقاً آنچه را که دوست دارد برای گیرنده ارسال کند. این مورد به طور کامل از حریم خصوصی تاریخچه مالی و همچنین تهدید سرقت هویت یا حساب محافظت می کند.
  5. سیستم تجارت ساده تر در سطح جهانی: اگرچه ارزهای دیجیتال عمدتاً به عنوان ارزهای قانونی در سطوح ملی شناخته می شوند، اما این ارزها به نرخ بهره، نرخ ارز، هزینه تراکنش یا هر گونه عوارض دیگری که توسط کشور خاصی اعمال می شود، وابسته نیستند. و با استفاده از روش همتا به همتای فناوری بلاک چین می توان تراکنش ها و تراکنش های برون مرزی را بدون هیچ گونه عارضه ای انجام داد.
  6. دسترسی بیشتر به اعتبارات: اینترنت و انتقال داده های دیجیتال رسانه هایی هستند که مبادلات ارزهای دیجیتال را تسهیل می کنند. بنابراین، این خدمات برای افرادی با دانش شبکه های ارز دیجیتال، اتصال داده ای قابل اجرا و اقدام فوری در پورتال ها و وب سایت های مربوطه در دسترس است. اکوسیستم کریپتوکارنسی می‌تواند پردازش تراکنش و انتقال دارایی را پس از وجود زیرساخت‌های لازم در دسترس همه افراد مشتاق قرار دهد.
  7. امنیت قوی: پس از تأیید انتقال ارز دیجیتال، نمی‌توان آن را مانند تراکنش‌های «بازپرداخت شارژ» شرکت‌های مختلف کارت اعتباری برگرداند. این می تواند پوششی در برابر تقلبی باشد که نیاز به توافقات خاصی بین فروشندگان و خریداران در مورد بازپرداخت سیاست بازگشت یا اشتباه در معامله دارد.
  8. تطبیق پذیری: حدود 1200 نوع آلتکوین یا ارز دیجیتال در دنیای کنونی وجود دارد. برخی از این موارد کمی زودگذر هستند، اما نسبت کافی برای موارد خاص استفاده می شود که انعطاف پذیری این پدیده را به تصویر می کشد.

اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا