اخبار ارز های دیجیتال

اقتصاددان هاروارد مدعی کاهش قیمت بیت کوین است | سون تی تی

اقتصاددان هاروارد می گوید که در ده سال آینده، بیت کوین به احتمال زیاد 100 دلار است تا 100000 دلار.

کنت روگف، استاد دانشگاه هاروارد و اقتصاددان، روز سه‌شنبه گفت که احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین تا ۱۰۰ دلار بیشتر از معامله ارز دیجیتال با ۱۰۰ هزار دلار در یک دهه از هم‌اکنون است.

روگوف به CNBC گفت: «من فکر می‌کنم اگر ده سال بعد از هم‌اکنون خارج شویم، بیت‌کوین کسری ناچیز از آنچه اکنون است ارزش خواهد داشت… من احتمال 100 دلار را در ده سال آینده بسیار بیشتر از 100000 دلار می‌دانم. جعبه اسکواک.”

اقتصاددان ارشد سابق صندوق بین‌المللی پول گفت: «اگر فرصت پولشویی و اجتناب از مالیات را از بین ببرید، استفاده واقعی از آن به‌عنوان وسیله‌ای مبادله‌ای به حداقل می‌رسد».

تراکنش‌های غیرقانونی زیادی با بیت‌کوین در ارتباط بوده‌اند که برآوردها نسبت به استفاده از ارز دیجیتال مورد استفاده در فعالیت‌های غیرقانونی متفاوت است. به گفته شون آنستی، یکی از بنیانگذاران و رئیس گروه هوش بلاک چین، میزان تراکنش های غیرقانونی در سال 2016 به 20 درصد کاهش یافته و در سال 2017 «به طور قابل توجهی کمتر از آن» بوده است.

روگوف گفت: مقررات معرفی شده توسط دولت باعث کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد، اگرچه او تاکید کرد که توسعه یک چارچوب جهانی مقررات زمان می برد.

او گفت: “این نیاز به مقررات جهانی دارد. حتی اگر ایالات متحده با آن سرکوب کند و چین سرکوب کند، اما ژاپن این کار را نکند، مردم همچنان می توانند از طریق ژاپن پولشویی کنند.”

طبق سایت صنعت CoinDesk، بیت کوین در معاملات صبح روز سه شنبه آسیا حدود 11242.61 دلار معامله شد. قیمت ارز دیجیتال در سال جاری از رکورد بیش از 19000 دلار در دسامبر سال گذشته کاهش یافته است.

به گفته Rogoff، مقامات در مورد تنظیم بیت کوین منفعلانه رفتار می کنند که دلیل آن پیش بینی فناوری پشت ارز دیجیتال است.

روگف گفت: «آنها می خواهند پیشرفت فناوری را ببینند،» و افزود که بخش خصوصی از لحاظ تاریخی همه چیز را در تاریخ ارز، از سکه استاندارد گرفته تا ارز کاغذی، «طراحی کرده است».

بیت کوین به عنوان یک کاربرد فناوری بلاک چین که امکان نگهداری و ثبت تراکنش ها را فراهم می کند، حوزه رشد قابل توجهی است.

با این حال، در گذشته نیز ادعاهایی در مورد کاهش قیمت بیت کوین وجود داشت. قبل از فروخته شدن بیت کوین در دسامبر سال گذشته، روگاف اکتبر گذشته گفت که برآوردها از ارز دیجیتال در بحبوحه تلاش‌های دولت‌ها برای تنظیم این فضا “از بین خواهد رفت”.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا