اخبار ارز های دیجیتال

استفاده از اخبار شما را به یک معامله گر موفق تبدیل می کند | سون تی تی

هنگام معامله اخبار، سه سوال وجود دارد که قبل از هر معامله باید از خود بپرسیم: آیا خبر مهم است؟ آیا سورپرایز به اندازه کافی بزرگ است؟ و آیا غافلگیری با روحیه بازار همخوانی دارد؟

1. آیا خبر مهم است؟

اولین کار در دست این است که بفهمیم چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست. سه بخش اصلی از داده های اقتصادی بالقوه بازار برای هر کشور، که شامل گزارش های اشتغال، خرده فروشی، و داده های فعالیت بخش تولید و خدمات است که به عنوان گزارش های ISM یا PMI نیز شناخته می شود. علاوه بر این، تولید ناخالص داخلی (GDP) منتشر شده و گزارش های تورم (قیمت مصرف کننده و تولید کننده) نیز قابل معامله است. آنچه قابل مبادله نیست، گزارش هایی مانند کتاب بژ است، زیرا هیچ عدد مشخصی برای مقایسه وجود ندارد، داده ها به صورت هفتگی منتشر می شوند و هر گزارش اقتصادی ژاپن یا سوئیس تقریباً همیشه تحت الشعاع احساسات عمومی در بازار قرار می گیرد.

اگر زمان سختی برای فهمیدن اینکه آیا داده ها قابل مبادله هستند یا خیر را سپری می کنید، اکثر سایت های فارکس تأثیری را که هر قطعه داده ممکن است بر ارز داشته باشد فهرست می کنند. رویدادهای پرتأثیر آنهایی هستند که ما می خواهیم آنها را مبادله کنیم.

2. آیا سورپرایز به اندازه کافی بزرگ است؟

سوال دوم از این سه سوال پیچیده‌تر است، زیرا قابل تفسیر است، اما خوبی آن این است که معمولاً بازار تفسیر را برای شما انجام می‌دهد. به عنوان یک قاعده کلی، اگر این عدد بیش از 5 درصد بیشتر یا کمتر از پیش بینی باشد، غافلگیری بزرگ محسوب می شود، اما گاهی اوقات غافلگیری 2 درصدی برای ایجاد واکنش بزرگ در ارز کافی است.

پس باید چکار کنید؟ فقط منتظر بمانید و ببینید بازار به انتشار چه واکنشی نشان می دهد. اگر جفت ارز به سختی تکان بخورد، به احتمال زیاد، غافلگیری چندان مهم نیست. اگر جفت ارز بلافاصله به سمت بالا شلیک کند یا مانند سنگ سقوط کند، احتمال زیادی وجود دارد که بازار غافلگیر شود. نکته کلیدی این است که قبل از ورود به معامله، پنج دقیقه منتظر بمانید تا مطمئن شوید که ارز به روشی که باید پاسخ می دهد. به عبارت دیگر، یک غافلگیری مثبت باید جفت ارز را بالاتر و یک شگفتی منفی باید آن را پایین بیاورد.

3. آیا غافلگیری با روحیه بازار مطابقت دارد؟

سوال سوم مهم است زیرا گاهی اوقات داده‌های اقتصادی چیزی است که ما معمولاً انتظار داریم واکنش بزرگی را به دنبال داشته باشد، اما به هر دلیلی رالی به سرعت شکست می‌خورد یا معامله‌گران اهمیتی نمی‌دهند.

این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که چیز دیگری بر داده‌ها سایه افکنده و احساسات عمومی را در بازار فارکس هدایت کند. این می تواند هر چیزی از ریسک پذیری گرفته تا داده های ایالات متحده یا نگرانی در مورد مشکلات در اروپا باشد. اگر داده‌های اقتصادی شگفت‌انگیز یا «بنیادها» مطابق با احساسات حاکم در بازار باشد، تجارت قوی‌تری است. به عبارت دیگر، اگر بازار بخواهد دلار بخرد و خرده فروشی قوی باشد، معمولاً دلیل بهتری را به معامله گران فارکس می دهد تا دلار را بالاتر بفرستند. با این حال، اگر بازار نگران چشم‌انداز اقتصاد ایالات متحده باشد زیرا فدرال رزرو هشدار می‌دهد که مشکلات بیشتری در راه است، آنگاه داده‌های خوب ممکن است چندان برای دلار مفید نباشند زیرا با شک و تردید به آن نگاه می‌شود.

کمی کردن احساسات غالب در بازار می تواند دشوار باشد، اما میانگین های متحرک می تواند کمک کند زیرا آنها روند فعلی بازار را با میانگین تعداد معینی از قیمت های گذشته اندازه گیری می کنند. اگر داده ها خوب باشند و جفت ارز بالاتر از میانگین متحرک دوره 50 در نمودار 5 دقیقه ای معامله می شود (یا داده ها باعث می شوند ارز بالاتر از میانگین متحرک بشکند)، در این صورت احتمال بیشتری وجود دارد که احساسات و عوامل بنیادی این کار را انجام دهند. از تجارت حمایت کنید با این حال، اگر داده‌ها خوب باشد و جفت ارز بسیار پایین‌تر از میانگین متحرک دوره 50 معامله می‌شود، نشان می‌دهد که احساسات غالب از غافلگیری اقتصادی پشتیبانی نمی‌کند. در این مورد، ما معامله را قبول نمی کنیم زیرا می خواهیم تا آنجا که ممکن است متغیرهای کلیدی را به نفع خود تراز کنیم.

به‌طور خلاصه، ما فقط می‌خواهیم داده‌های اقتصادی مهم را با شگفتی‌هایی که به اندازه‌ای بزرگ هستند که واکنشی را در ارز ایجاد کنند، معامله کنیم، و تنها در صورتی که داده‌های اقتصادی مطابق با احساسات عمومی بازار باشد. با در دست داشتن این دستورالعمل‌ها، اجازه دهید به شما نشان دهم که تجارت اخبار چگونه سریع و خشمگین کار می‌کند.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا