اخبار ارز های دیجیتال

استخراج و امنیت بیت کوین، قسمت 2 | سون تی تی

بیایید در مورد امنیت کریپتو خلاصه کنیم و در صورت نیاز، قسمت 1 را بررسی کنید.

امنیت بیت کوین مهم است. بیت کوین شما یا هر ارز دیجیتال دیگری دارای یک آدرس یا شناسه یا کلید خصوصی منحصر به فرد است. بنابراین، باید به اهمیت حفظ امنیت آن پی ببرید. اگر آن را از دست بدهید، بازیابی آن سخت است، از این رو نیاز است که آن را تا جایی که می توانید محکم کنید.

من باید به وضوح بر این موضوع تاکید کنم، زیرا امنیت باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد و نباید آن را سهل انگاری کرد.

داستان‌های بی‌شماری از افرادی وجود دارد که دسترسی به رایانه‌های خود را از دست داده‌اند (چه به دلیل سهل انگاری یا سوء رفتار) و در نهایت نتوانسته‌اند بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال خود را بازیابی کنند. این باید معادل آسیب پذیر بودن کیف پول شما از طریق جیب بری یا بی احتیاطی در هنگام بیرون رفتن باشد.

خوشبختانه راهی برای محافظت مضاعف از دارایی های خود وجود دارد. یک کیف پول سخت افزاری ایمن تضمین می کند که در صورت عدم دسترسی به رایانه یا تبلت و غیره، (به هر روشی) توانایی بازیابی بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و غیره را دارید.

یک کیف پول سخت افزاری به شما امکان می دهد ارز دیجیتال خود را در هر رایانه دیگری بازیابی کنید، زیرا اساساً یک اتصال USB است که برای ایمن کردن تراکنش های خود از آن استفاده می کنید.

لایه دوم امنیت

Trezor کیف پول سخت افزاری اصلی است و به راحتی برای امنیت بیت کوین شما تنظیم می شود. محصولات دیگری نیز در دسترس هستند، اما در ادامه این مقاله تصمیم گرفتم در درجه اول به کیف پول سخت افزاری Trezor بپردازم.

اصل اصلی امنیت بیت کوین Trezors اعتماد صفر است.

با استفاده از صفحه Trezor، می توانید به طور مستقل هر تراکنش را مستقیماً در دستگاه خود تأیید و تأیید فیزیکی کنید.

همچنین هر بار که وارد می‌شوید از شما یک پین می‌خواهد. بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که شما همیشه در آن حضور دارید.

به عنوان یک دستگاه تک منظوره، هیچ عملکرد دیگری در کیف پول وجود ندارد.

ساده برابر با امنیت بیشتر است.

ترزور نیز از خطر بدافزارها یا ویروس ها مستثنی نیست. با این حال، هر چه ترزور با دستگاه‌های کمتری ارتباط برقرار کند، یعنی بلوتوث، وای‌فای یا اسکن کد Qr وجود ندارد، بنابراین هرچه پروتکل ارتباطی ساده‌تر باشد، امنیت بیت‌کوین شما امن‌تر است.

همچنین Trezor باتری ندارد. وقتی از برق جدا می‌شود، خاموش است و سکه‌های شما از هرگونه حمله سایبری در امان هستند.

امیدوارم که بر اهمیت امنیت بیت کوین تاکید کرده باشم. مسائل اصلی، اعتماد صفر و امنیت واقعی است. همچنین مطمئن شوید که فرآیند پشتیبان گیری شما به همان اندازه ایمن است، یعنی در صورت لزوم اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما برای شخصی که صریحاً به آن اعتماد دارید قابل دسترسی است.


اخبار ارز دیجیتال و فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا