اخبار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال چگونه ارزش کسب می کند؟

ارزهای رمزنگاری شده جدیدترین “چیز بزرگ” در دنیای دیجیتال هستند و اکنون به عنوان بخشی از سیستم پولی شناخته شده اند. در واقع، علاقه مندان آن را به عنوان “انقلاب پول” برچسب گذاری کرده اند.

به‌طور واضح، ارزهای دیجیتال دارایی‌های دیجیتال غیرمتمرکز هستند که می‌توانند بدون نیاز به یک مرجع مرکزی بین کاربران مبادله شوند، که اکثریت آن‌ها از طریق تکنیک‌های محاسباتی خاصی به نام «ماینینگ» ایجاد می‌شوند.

پذیرش ارزهایی مانند دلار آمریکا، پوند بریتانیا و یورو به عنوان ارز قانونی به این دلیل است که آنها توسط یک بانک مرکزی صادر شده اند. با این حال، ارزهای دیجیتال، مانند ارزهای رمزنگاری شده، به اعتماد و اعتماد عمومی به صادرکننده متکی نیستند. به این ترتیب، چندین عامل ارزش آن را تعیین می کند.

عواملی که ارزش ارزهای دیجیتال را تعیین می کنند

اصول اقتصاد بازار آزاد (عمدتاً عرضه و تقاضا)

عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین کننده ارزش هر چیزی است که ارزش آن از جمله ارزهای رمزنگاری شده است. دلیل این امر این است که اگر افراد بیشتری مایل به خرید یک ارز دیجیتال باشند و دیگران مایل به فروش باشند، قیمت آن ارز دیجیتال خاص افزایش خواهد یافت و بالعکس.

پذیرش دسته جمعی

پذیرش انبوه هر ارز دیجیتال می تواند قیمت آن را به ماه برساند. این به این دلیل است که بسیاری از ارزهای رمزپایه عرضه خود را با محدودیت خاصی محدود کرده‌اند و طبق اصول اقتصادی، افزایش تقاضا بدون افزایش متناظر در عرضه منجر به افزایش قیمت آن کالای خاص می‌شود.

چندین ارز دیجیتال منابع بیشتری را برای اطمینان از پذیرش انبوه خود سرمایه گذاری کرده اند، برخی از آنها بر روی کاربرد ارز دیجیتال خود در مسائل مهم زندگی شخصی و همچنین موارد حیاتی روزمره تمرکز کرده اند و قصد دارند آنها را در زندگی روزمره ضروری کنند.

تورم فیات

اگر یک ارز فیات، مانند USD یا GBP، تورم شود، قیمت آن افزایش می‌یابد و قدرت خرید آن کاهش می‌یابد. سپس این امر باعث می شود که ارزهای دیجیتال (بیایید از بیت کوین به عنوان مثال استفاده کنیم) نسبت به آن فیات افزایش یابد. نتیجه این است که شما قادر خواهید بود با هر بیت کوین مقدار بیشتری از آن فیات بدست آورید. در واقع این وضعیت یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت بیت کوین بوده است.

کلاهبرداری و تاریخچه حملات سایبری

کلاهبرداری‌ها و هک‌ها نیز از عوامل اصلی تأثیرگذار بر ارزش ارزهای دیجیتال هستند، زیرا شناخته شده‌اند که باعث نوسانات شدید در ارزش‌گذاری‌ها می‌شوند. در برخی موارد، تیمی که از یک ارز دیجیتال حمایت می‌کند ممکن است کلاهبرداران باشند. آنها قیمت ارز دیجیتال را برای جذب افراد نامطمئن افزایش می دهند و وقتی پولی که به سختی به دست آورده اند سرمایه گذاری می شود، قیمت توسط کلاهبرداران کاهش می یابد، که سپس بدون هیچ ردی ناپدید می شوند.

بنابراین ضروری است مراقب کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال باشید قبل از سرمایه گذاری پول خود

برخی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفته شوند، که بر ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر دارند، عبارتند از:

  • نحوه ذخیره ارز رمزنگاری شده و همچنین کاربرد، امنیت، سهولت در دستیابی و مقبولیت فرامرزی آن

  • قدرت جامعه حامی ارز دیجیتال (این شامل تامین مالی، نوآوری و وفاداری اعضای آن می شود)

  • ریسک‌های مرتبط کم ارزهای دیجیتال که توسط سرمایه‌گذاران و کاربران درک می‌شود

  • احساس خبری

  • نقدینگی بازار و نوسانات ارز دیجیتال

  • مقررات کشور (این شامل ممنوعیت ارزهای دیجیتال و ICOها در چین و پذیرش آن به عنوان پول قانونی در ژاپن است)


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا