اخبار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال و بیت کوین چیست؟

وب بخشی از جامعه است و توسط جامعه شکل می گیرد. و تا زمانی که جامعه یک منطقه عاری از جرم نباشد، وب منطقه عاری از جرم نخواهد بود.

پس ارز دیجیتال چیست؟ کریپتوکارنسی یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز است که اساساً به افراد امکان می‌دهد بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد مانند بانک یا مؤسسه مالی، ارز را از طریق وب برای یکدیگر ارسال کنند. معاملات ارزان هستند و در بسیاری از موارد رایگان هستند. و همچنین، پرداخت ها نیز شبه ناشناس هستند.

علاوه بر این، ویژگی اصلی این است که کاملاً غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ نقطه مرکزی اختیاری یا چیزی شبیه به آن وجود ندارد. پیامدهای این امر با داشتن یک نسخه کامل از تمام تراکنش‌هایی که تا کنون با بیت‌کوین اتفاق افتاده است، انجام می‌شود. این یک شبکه فوق‌العاده انعطاف‌پذیر ایجاد می‌کند، به این معنی که هیچ‌کس نمی‌تواند هیچ یک از تراکنش‌ها را تغییر، معکوس یا کنترل کند.

سطح بالای ناشناس بودن در آنجا به این معنی است که ردیابی تراکنش ها بسیار سخت است. این کاملا غیرممکن نیست، اما در بیشتر موارد غیر عملی است. بنابراین جرم و جنایت با ارزهای دیجیتال – چون تراکنش‌های سریع و بدون مرز دارید و سطح بالایی از ناشناس بودن دارید، در تئوری سیستمی ایجاد می‌کند که برای بهره‌برداری آماده است. بنابراین در اکثر مواقع که با سیستم‌های پرداخت آنلاین یک جرم آنلاین صورت می‌گیرد، آنها تمایل دارند به مقامات مراجعه کنند و مثلاً می‌توانیم این اطلاعات پرداخت را تحویل دهیم یا می‌توانیم این تراکنش‌ها را متوقف کنیم و آنها را معکوس کنیم. و هیچ کدام از اینها نمی تواند با بیت کوین اتفاق بیفتد، بنابراین از نظر تئوری آن را برای مجرمان آماده می کند.

با توجه به این موضوع، بسیاری از آژانس‌های مختلف درباره بیت‌کوین تحقیق می‌کنند و به بیت‌کوین نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند بفهمند چگونه کار می‌کند و چه کاری می‌توانند برای کنترل آن انجام دهند. همچنین چندین بار در رسانه ها بوده است، و رسانه ها به عنوان رسانه، مانند تمرکز بر روی جنبه بد آن هستند. بنابراین آنها به شدت روی جنایت با آن تمرکز می کنند. بنابراین اگر دزدی یا کلاهبرداری یا چیزی شبیه این وجود داشته باشد، آن‌ها تمایل دارند آن را به گردن کاربران بیت‌کوین و بیت‌کوین بیندازند.

بنابراین قابل توجه ترین احتمالاً جاده ابریشم است که اخیراً از بین رفته است و از طریق بیت کوین های 1.2 میلیارد دلاری خود، برای هر چیزی از مواد مخدر گرفته تا اسلحه و ضرب و شتم مردان و این قبیل چیزها را پرداخت کرده است. و رسانه ها باز هم خیلی سریع این را به گردن بیت کوین انداختند و گفتند که تقصیر کاربر بیت کوین بوده است.

اما در واقع شواهد بسیار کمی از مقیاس مشکل جرم و جنایت با ارزهای دیجیتال وجود دارد. نمی دانیم زیاد است یا نمی دانیم کم است. اما با وجود این، مردم خیلی سریع آن را به عنوان یک چیز مجرمانه معرفی می کنند و استفاده های مشروع مانند پرداخت سریع و سریع را فراموش می کنند.

بنابراین چند سوال تحقیقاتی که من در این زمینه به آنها نگاه می کنم این است که جرم با بیت کوین چگونه است؟ بنابراین بسیاری از مردم خواهند گفت که کلاهبرداری ها و دزدی ها برای قرن ها ادامه داشته است. اما ابزاری که از طریق آن اتفاق می‌افتد با تکنولوژی تغییر می‌کند. بنابراین یک کلاهبردار خیابانی ویکتوریایی عملاً کاری بسیار متفاوت از یک کلاهبردار شاهزاده نیجریه ای 419 انجام می دهد.

بنابراین سوال بعدی که من می خواهم در مورد آن تحقیق کنم، بررسی مقیاس مشکل جرم و جنایت با ارزهای دیجیتال است. بنابراین، با ایجاد فهرستی از کلاهبرداری‌ها و سرقت‌های شناخته شده و مواردی از این دست، می‌توانیم آن را با گزارش تراکنش عمومی همه تراکنش‌ها ارجاع دهیم و ببینیم که چقدر از تراکنش‌ها واقعاً غیرقانونی و مجرمانه هستند. بنابراین سوال نهایی من این خواهد بود که تا چه حد خود فناوری جرم را تسهیل می کند؟ با نگاه کردن به گزارش های جرم و جنایت، می توانیم ببینیم که کدام نوع جرم خاص رخ می دهد، و اینکه آیا این واقعاً تقصیر فناوری است یا این فقط همان جنایات قدیمی است که قبلاً به آنها نگاه کرده ایم. و هنگامی که این موارد را در نظر گرفتیم، می‌توانیم درباره راه‌حل‌های ممکن برای مسئله جرم و جنایت با بیت کوین فکر کنیم.

و می‌توانیم در نظر بگیریم که تنها راه‌حل مناسب راه‌حلی است که ارزش‌های اساسی خود فناوری را حفظ کند، که حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی است. تمرکز زیادی از سوی رسانه ها این است که به جنبه های جنایی آن نگاه کنند. و ارزش کافی برای استفاده‌های قانونی قائل نمی‌شوند، زیرا بیت‌کوین فناوری‌ای است که پرداخت‌های سریع و سریع را امکان‌پذیر می‌کند، که برای هر کسی که تا به حال برای هر چیزی در وب پول پرداخت کرده است مفید است.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا