اخبار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال: مختل کننده فین تک

بلاک چین ها، زنجیره های جانبی، ماینینگ – اصطلاحات در دنیای مخفی ارزهای دیجیتال با گذشت چند دقیقه در حال انباشته شدن هستند. اگرچه معرفی اصطلاحات مالی جدید در دنیای پیچیده مالی، نامعقول به نظر می رسد، ارزهای رمزپایه راه حلی بسیار مورد نیاز را برای یکی از بزرگترین مزاحمت ها در بازار پول امروز ارائه می دهند – امنیت تراکنش در دنیای دیجیتال. کریپتوکارنسی یک نوآوری تعیین کننده و مخرب در دنیای پرشتاب فناوری فین است که پاسخی مناسب به نیاز به یک وسیله مبادله ایمن در روزهای معاملات مجازی است. در زمانی که معاملات صرفاً رقمی و اعدادی هستند، ارزهای دیجیتال دقیقاً همین کار را پیشنهاد می‌کنند!

در ابتدایی‌ترین شکل این اصطلاح، ارز دیجیتال اثبات مفهومی برای ارز مجازی جایگزین است که نوید معاملات امن و ناشناس را از طریق شبکه‌های مش آنلاین همتا به همتا می‌دهد. نام اشتباه بیشتر یک ملک است تا ارز واقعی. برخلاف پول روزمره، مدل‌های ارزهای دیجیتال بدون قدرت مرکزی، به عنوان یک مکانیسم دیجیتال غیرمتمرکز عمل می‌کنند. در یک مکانیسم ارز دیجیتال توزیع شده، پول توسط شبکه همتای جامعه جمعی صادر، مدیریت و تایید می شود – فعالیت مستمر آن به عنوان شناخته شده است. معدن روی ماشین همتا ماینرهای موفق نیز برای قدردانی از زمان و منابع استفاده شده خود، سکه دریافت می کنند. پس از استفاده، اطلاعات تراکنش به یک زنجیره بلوکی در شبکه تحت یک کلید عمومی پخش می شود و از مصرف دوبار هر کوین از یک کاربر جلوگیری می کند. بلاک چین را می توان به عنوان ثبت صندوق دار در نظر گرفت. سکه ها در پشت یک کیف پول دیجیتال محافظت شده با رمز عبور که نماینده کاربر است ایمن می شوند.

عرضه سکه در دنیای ارزهای دیجیتال از پیش تعیین شده و بدون دستکاری، توسط هر فرد، سازمان، نهادهای دولتی و موسسات مالی انجام می شود. سیستم کریپتوکارنسی به دلیل سرعت خود شناخته شده است، زیرا در مقایسه با سیستم بانکداری سنتی، فعالیت‌های تراکنش بر روی کیف پول‌های دیجیتال می‌تواند در عرض چند دقیقه وجوه را تحقق بخشد. همچنین با طراحی تا حد زیادی غیرقابل برگشت است، ایده ناشناس بودن را بیشتر تقویت می کند و هر گونه شانس بیشتر برای ردیابی پول به صاحب اصلی آن را از بین می برد. متأسفانه، ویژگی‌های برجسته – سرعت، امنیت و ناشناس بودن – باعث شده است که کریپتو کوین‌ها به روشی برای معاملات غیرقانونی متعدد تبدیل شوند.

درست مانند بازار پول در دنیای واقعی، نرخ ارز در اکوسیستم سکه دیجیتال در نوسان است. با توجه به تعداد محدود سکه ها، با افزایش تقاضا برای ارز، ارزش سکه ها افزایش می یابد. بیت کوین بزرگترین و موفق ترین ارز رمزنگاری شده تاکنون است، با ارزش بازار 15.3 میلیارد دلار، 37.6 درصد از بازار را در اختیار دارد و در حال حاضر 8997.31 دلار قیمت دارد. بیت کوین در دسامبر 2017 وارد بازار ارز شد و با قیمت 19783.21 دلار به ازای هر سکه معامله شد، قبل از اینکه در سال 2018 با سقوط ناگهانی مواجه شود. این سقوط تا حدی به دلیل افزایش سکه های دیجیتال جایگزین مانند اتریوم، NPCcoin، Ripple، EOS، Litecoin و MintChip است.

با توجه به محدودیت‌های رمزگذاری شده در عرضه، ارزهای دیجیتال از همان اصول اقتصادی طلا پیروی می‌کنند – قیمت توسط عرضه محدود و نوسانات تقاضا تعیین می‌شود. با نوسانات مداوم نرخ ارز، پایداری آنها همچنان قابل مشاهده است. در نتیجه، سرمایه گذاری در ارزهای مجازی در حال حاضر بیشتر از یک بازار پولی روزمره، حدس و گمان است.

در پی انقلاب صنعتی، این ارز دیجیتال بخشی ضروری از اختلالات فناوری است. از نقطه نظر یک ناظر معمولی، این افزایش ممکن است به یکباره هیجان انگیز، تهدیدآمیز و مرموز به نظر برسد. در حالی که برخی از اقتصاددانان تردید دارند، برخی دیگر آن را انقلابی برق آسا در صنعت پولی می دانند. به طور محافظه کارانه، سکه های دیجیتال تا سال 2030 تقریباً یک چهارم ارزهای ملی در کشورهای توسعه یافته را جایگزین خواهند کرد. این امر قبلاً یک طبقه دارایی جدید در کنار اقتصاد سنتی جهانی ایجاد کرده است و مجموعه جدیدی از ابزار سرمایه گذاری از طریق تأمین مالی رمزنگاری شده در سال های آینده ایجاد خواهد شد. اخیراً ممکن است بیت کوین افت کرده باشد تا سایر ارزهای دیجیتال را مورد توجه قرار دهد. اما این نشانه ای از سقوط خود ارز دیجیتال نیست. در حالی که برخی از مشاوران مالی بر نقش دولت ها در سرکوب دنیای مخفی برای تنظیم مکانیسم حکومت مرکزی تاکید دارند، برخی دیگر بر ادامه جریان آزاد فعلی اصرار دارند. هرچه ارزهای رمزنگاری شده محبوب‌تر باشند، نظارت و نظارت بیشتری را به خود جلب می‌کنند – پارادوکس رایجی که اسکناس دیجیتال را خراب می‌کند و هدف اصلی وجود آن را از بین می‌برد. در هر صورت، فقدان واسطه و نظارت باعث جذابیت قابل توجهی برای سرمایه گذاران شده و باعث می شود تجارت روزانه به شدت تغییر کند. حتی صندوق بین المللی پول (IMF) می ترسد که ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک جانشین بانک های مرکزی و بانکداری بین المللی شوند. پس از سال 2030، تجارت معمولی تحت سلطه زنجیره تامین کریپتو خواهد بود که اصطکاک کمتر و ارزش اقتصادی بیشتری را بین خریداران و فروشندگان ماهر از نظر فناوری ارائه می دهد.

اگر ارز دیجیتال به دنبال تبدیل شدن به بخشی ضروری از سیستم مالی موجود است، باید معیارهای مالی، نظارتی و اجتماعی بسیار متفاوتی را برآورده کند. برای ارائه مزایای اساسی خود به سیستم پولی اصلی، باید ضد هکر، سازگار با مشتری و به شدت محافظت شود. باید ناشناس ماندن کاربران را بدون اینکه کانالی برای پولشویی، فرار مالیاتی و کلاهبرداری اینترنتی باشد حفظ کند. از آنجایی که اینها برای سیستم دیجیتال ضروری است، چند سال دیگر طول می کشد تا بفهمیم آیا ارز دیجیتال قادر به رقابت با ارزهای واقعی جهان است یا خیر. در حالی که احتمال وقوع آن وجود دارد، موفقیت (یا عدم موفقیت) ارزهای دیجیتال در مقابله با چالش‌ها، سرنوشت سیستم پولی را در روزهای آینده تعیین خواهد کرد.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا