اخبار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال در مقابل ارز فیات | سون تی تی

ارز دیجیتال در مقابل ارز فیات

آیا از ارزهای فیات و ارزهای رمزنگاری شده مطلع هستید؟ آنها هر دو به یک شکل ارز هستند و برای استفاده عمومی در سراسر جهان باز هستند. اما آنها هر دو متفاوت هستند و به روش های خاص خود متمایز هستند. همیشه یک گروه وجود دارد که طرفدار استفاده از ارزهای دیجیتال است، در حالی که گروه دیگر گوشه نرمی برای ارزهای فیات دارند.

در جامعه بدون پول نقد، پول کریپتو نقش بزرگی دارد

اگر نگاهی به بازار دهه‌های 1970 و 1980 بیندازید، متوجه می‌شوید که پول نقد نقش غالب را ایفا کرده است. اما، با تغییر در تکنولوژی، تراکنش های الکترونیکی به یک هنجار معمول تبدیل شده است. امروزه افراد بیشتری در تبدیل شدن به جامعه بدون پول نقد تحت تأثیر قرار می گیرند. با پیشرفت به سمت جامعه بدون پول نقد، ارزهای دیجیتال نقش بزرگی را ایفا می کنند.

ارز رمزنگاری شده و ارز فیات همیشه با هم اختلاف دارند

کریپتوکارنسی و ارز فیات انواع رایج ارزهای دیجیتال هستند، به خصوص زمانی که در مورد تراکنش آنلاین باشد. هر دوی آنها ارزهایی هستند که در حال حاضر در بازار استفاده می شوند، اما تفاوت هایی در آنها وجود دارد. هیپ های جهنمی زیادی وجود دارد که به صورت روزانه در مورد مقایسه پول رمزنگاری شده و پول فیات خواهید شنید. این مقاله تفاوت بین این دو را به شیوه ای جامع تر و واضح تر نشان می دهد.

تمایز در آنچه که ارزها هستند

قبل از اینکه به تفاوت بین این دو بپردازید، باید بفهمید که آنها چه معنایی دارند و چگونه تعریف می شوند.

ارز فیات یک ارز قانونی است که از حمایت دولت مرکزی برخوردار است و به شکل فیزیکی عمل می کند. به عنوان مثال، دلار آمریکا، پوند انگلیس، یورو و غیره. از سوی دیگر، ارز دیجیتال یک مناقصه غیر قانونی است و هیچ گونه پشتیبان از دولت مرکزی یا بانک ندارد.

از این رو، تفاوت بین ارز دیجیتال و ارز فیات به شرح زیر است:

• ارزهای رمزنگاری شده ماهیت غیرمتمرکز و جهانی دارند. هیچ نهاد یا دولتی وجود ندارد که ارز را با قوانین و مقررات خود کنترل کند. ارز فیات متمرکز و تحت کنترل قوانین و مقررات بانک ها و دولت است.

• ارزهای رمزنگاری شده فقط در حوزه دیجیتال وجود دارند. از سوی دیگر، متوجه خواهید شد که ارزهای فیات وجودی ملموس و فیزیکی دارند.

• عرضه محدود ارزهای دیجیتال با حداکثر مجموعه ای از آنها در بازار عرضه می شود. در حالی که پول فیات عرضه نامحدودی دارد زیرا دولت و بانک حق دارند هر زمان که شرایط لازم باشد سکه و پول کاغذی تولید کنند.

• بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده توسط رایانه ها ایجاد می شوند، در حالی که ارزهای فیات توسط دولت محلی و بانک ها صادر می شوند.

• ارزهای دیجیتال به عنوان کدهای عمومی و خصوصی ارائه می شوند. از سوی دیگر، ارزهای فیات به صورت سکه و پول کاغذی ارائه می شوند.

• ارزش ارزهای رمزنگاری شده توسط عرضه و تقاضای بازار شناسایی نمی شود. در حالی که ارزش ارز فیات توسط مقررات بازار عرضه و تقاضا تعیین می شود.

انواع مختلف ارزهای رمزنگاری شده و فیات

در یک دهه گذشته، محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک موفقیت بزرگ ظاهر شده است. در سال 2009 بود، زمانی که بیت کوین برای اولین بار معرفی شد، و سال ها پس از ظهور چندین نوع دیگر از ارزهای دیجیتال. شروع از Litecoin. Dogecoin، Ripple to the Dcash و Zcash، تعداد زیادی از آنها وجود دارد. از سوی دیگر، ارز فیات ریشه ای غنی و باستانی دارد، با پوند بزرگ بریتانیا که به سال 775 پس از میلاد باز می گردد. این پول به عنوان قدیمی ترین واحد پولی جهان در نظر گرفته می شود که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت در ناشناس بودن بین دو ارز

هنگامی که از ارزهای فیات استفاده می کنید، باید مراحل شناسایی یا تأیید کاربر را انجام دهید. از شما خواسته می شود که یک تصویر اخیر از خود و برخی از مدارک مورد نیاز را برای صدور طبق مقامات دولتی آپلود کنید. شما نیازی به انجام هیچ یک از فرآیندهای مورد نیاز با ارزهای دیجیتال ندارید. اگرچه اطلاعات شخصی و جزئیات محرمانه شما عمومی نمی شود، اما همه تراکنش های شما هم در ارزهای فیات و هم ارزهای دیجیتال ثبت و ردیابی می شوند.

ارز فیات در مقابل ارز دیجیتال: سطح شفافیت

• سطح شفافیت با ارزهای نوع کریپتو بیشتر در نظر گرفته می شود. این به این دلیل است که جریان های درآمدی در یک زنجیره عمومی نمایش داده می شوند. همه می توانند شاهد معاملات خود و دیگران باشند.

• فیات یا دولت. ارزها شفاف نیستند، زیرا زنجیره های عمومی برای مشاهده جریان های درآمدی مردم وجود ندارد.

ریشه های تاریخی مقایسه ای

اگر پول کریپتو را با پول همتای آن، فیات یا ارز دولتی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که وجود و ایجاد آنها تفاوت را به همراه دارد. فیات یا واحد پول دولتی، به سال 775 پس از میلاد مسیح و با معرفی پوند بزرگ بریتانیا برمی گردد. به همین دلیل است که ارز نوع فیات به راحتی توسط مردم در سراسر جهان پذیرفته می شود.

از سوی دیگر، شاید اولین بار تنها یک دهه پیش، با معرفی بیت کوین در سال 2009، کریپتو کوین برای اولین بار معرفی شد. چالشی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند، با محبوبیت بسیار زیاد و طرفداران فزاینده ارز فیات روبرو شده است. . ارز دیجیتال بدون شک در بازار اقتصادی اهمیت و محبوبیت پیدا می کند، اما هنوز به عنوان ارز فیات در جامعه پذیرفته نشده است.

تاریخچه مقایسه ای دو ارز:

• در قرن یازدهم بود، زمانی که سلسله سونگ چینی شاید اولین کسی بود که پول کاغذی را منتشر کرد. معاوضه با اشیای قیمتی مانند طلا و نقره یا ابریشم مجاز نبود.

• چوب های تالی بودند که به عنوان ارز فیات یا دولتی معرفی می شدند. 1100 چوب تالی برای مبارزه با کمبود طلا معرفی شد.

• سال 1971، سالی بود که ارز فیات در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد. پرزیدنت نیکسون آن را به منظور حذف سیستم پیوند دلار با طلا معرفی کرد.

• در سال 1998 بود که ایده یک سیستم نقدی الکترونیکی ناشناس توسط وی دای مطرح شد. بیت گلد – اولین ارز رمزنگاری شده توسط نیک سابو ایجاد شد، اما به اندازه بیت کوین مورد توجه قرار نگرفت.

• در سال 2009، بیت کوین در بازار معرفی شد، که اولین ارز دیجیتالی شد که در سراسر جهان پذیرفته شد. در سال 2011 و پس از آن، یک سری ارزهای دیجیتال دیگر معرفی شدند. برخی از محبوب ترین ها عبارتند از لایت کوین، دوج کوین، اتریوم، ریپل، زی کش، دش و غیره.

ویژگی های هر دو ارز

پتانسیل ارزهای نوع کریپتو و ارزهای فیات، دسترسی به ویژگی‌های آنها مهم است. متوجه خواهید شد که در برخی از معیارها، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده از فیات یا ارز دولتی برتری دارند و در برخی موارد، دومی پیشی می گیرد. انتخاب نوع ارز (ارز نوع کریپتو یا ارز نوع فیات) بر اساس نیازها و نیازهای شخصی شما کاملاً دعوت شماست.

اجازه دهید صفات آنها را با توجه به برخی عوامل مقایسه کنیم.

• هم ارزهای کریپتو و هم ارزهای فیات ماهیت قابل تعویض دارند.

• با توجه به قابلیت حمل و نقل، هر دو ارز کمابیش موقعیت یکسانی را تضمین می کنند.

• با توجه به معیارهای غیر مصرفی، ارز دیجیتال و ارز نوع فیات دارای وضعیت مساوی هستند.

• ارزهای نوع کریپتو در مقایسه با ارزهای فیات که سطح دوام متوسطی دارند دوام بالایی دارند.

• هم ارزهای رمزنگاری شده یا مجازی و هم ارزهای فیات یا دولتی، تراکنش ها و مبادلات ایمن و محافظت شده را تضمین می کنند.

• ارزهای رمزنگاری شده یا دیجیتال ماهیتاً بسیار قابل تقسیم هستند. از سوی دیگر، ارزهای نوع فیات به طور متوسط ​​قابل تقسیم هستند.

• از نظر فرآیند تراکنش، ارزهای رمزنگاری شده آسان و بدون دردسر هستند. در حالی که، از سوی دیگر، فرآیند کشش مرتبط با ارزهای فیات آسان است، اما نه مانند کریپتوها.

• ارزهای مبتنی بر کریپتو بر خلاف ارزهای فیات که متمرکز هستند و تحت قوانین و مقررات دولت عمل می کنند، ماهیت غیرمتمرکز و جهانی دارند.

• ارزهای مبتنی بر کریپتو کمیابی بالایی دارند، زیرا ارزهای فیات نامحدود هستند زیرا دولت می تواند هر زمان که نیاز باشد سکه و پول کاغذی منتشر کند.

• ارزهای مبتنی بر کریپتو بر اساس الگوریتم های ریاضی هستند و قابل برنامه ریزی هستند. ارزهای فیات اصلا قابل برنامه ریزی نیستند.

• ارزهای فیات ماهیت مستقلی دارند، در حالی که ارزهای دیجیتال این گونه نیستند.

فرآیند عملکرد ارزها

شما می توانید تفاوت های قابل توجهی بین ارزهای دیجیتال یا رمزنگاری شده و ارزهای فیات را با نحوه عملکرد هر دو و فرآیند تراکنش که انجام می شود پیدا کنید. آنها در طبیعت متضاد هستند. انتقال پول با استفاده از بیت کوین بسیار سریع است و شما مطلقاً به هیچ ارتباط شخص ثالثی نیاز ندارید.

از سوی دیگر، اگر با ارز فیات درگیر صرافی هستید، کیف پول موبایلی در حال استفاده است. شما می توانید مقداری از پول الکترونیکی را که به مقدار برابر با ارزش الکترونیکی منتقل می شود مبادله کنید. هم ارزهای فیات و هم ارزهای رمزنگاری شده به شما این امکان را می دهند که هر چیزی را که می خواهید خریداری کنید. اما فرآیندهای درگیر کاملاً متمایز از یکدیگر هستند.

بسته به چیزهایی که خریداری می کنید، متوجه خواهید شد که یک فرم ارز بهتر از دیگری است. این کاملاً انتخاب شماست.

آیا بیت کوین، یک ارز دیجیتال بهتر از ارز فیات است؟

مزایای بلند مدت و قابلیت بیت کوین ها هنوز مشخص نشده است. اما توسط متخصصان و متخصصان ارزهای دیجیتال پیش‌بینی شده است که آنها مسیر طولانی را طی خواهند کرد، به خصوص انقلابی در نحوه انجام تراکنش‌های آنلاین ایجاد می‌کنند. در بازار فعلی، بیت کوین عمدتاً در کازینوهای آنلاین و قمار گنجانده شده است، اما محدود به آن نیست.

علاوه بر این، وقتی ارزهای فیات را با هم مقایسه می کنید، بیت کوین به شما اجازه می دهد تا قدرت و اختیار را از بانک ها و دولت بگیرید زیرا کنترل نشده است. ارز مبتنی بر رمزنگاری قابلیت ایجاد یا ارائه سرمایه های بازار آزاد را دارد. بر خلاف ارزهای مبتنی بر کریپتو، ارزهای فیات تحت تأثیر تورم و تغییرات بازار هستند. چنین جنبه‌هایی باعث می‌شود افراد باور کنند که ارزهای مبتنی بر رمزنگاری به زودی ارزهای رایج را در اختیار خواهند گرفت و تغییری در نحوه استفاده از پول ایجاد می‌کنند.

چرا بیت کوین جنبه بهتری نسبت به ارزهای نوع فیات دارد؟

• بیت کوین به شما این فرصت را می دهد تا یک سرمایه داری بازار آزاد را دوباره ایجاد کنید.

• قدرت کنترل پول مطلقاً در اختیار افراد است نه بانک ها مانند ارزهای فیات.

• هنگامی که تورم وجود دارد، بیت کوین تحت تاثیر قرار نمی گیرد. اما ارز نوع فیات راحت تر از دست می رود و تحت تأثیر آن قرار می گیرد.

تبادل و انتقال ارز بیت کوین در مقایسه با ارزهای فیات یا دولتی آسان تر است.

• کارمزد تراکنش های مربوط به بیت کوین بسیار ارزان تر و به راحتی مقرون به صرفه است.

به نظر می رسد ارزهای رمزنگاری شده گزینه مطلوبی در بین مردم هستند

ارزهای نوع فیات روشی متمرکز و قانونی برای مبادله پول هستند. اما، ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. هرگز کسی وجود نخواهد داشت که مانند بانک ها به عنوان یک واسطه عمل کند. علاوه بر این، کریپتوها بسیار ارزان تر و ارزان تر از ارزهای فیات معمولی هستند.

بدون منتظر ماندن برای تایید بانک، مستقیماً به هر جایی پول ارسال کنید

شما می توانید مستقیماً برای هر کسی در جهان پول بفرستید و بسیار سریع است. پول در عرض چند دقیقه تسویه می شود. لازم نیست منتظر فرآیندهای سنتی تسویه و تأیید سیستم های بانکی باشید که ممکن است چندین روز طول بکشد تا ترخیص دریافت کنید. از آنجایی که غیرمتمرکز است و تحت قوانین و مقررات دولتی نیست، هیچ کس حق ندارد با حساب شما کاری انجام دهد.

فناوری بلاک چین نقش بسیار مهمی دارد

به لطف ارزهای رمزنگاری شده، این به ما قدرت و اختیار می‌دهد تا به بانک خود تبدیل شویم و کنترل امور مالی خود را در دست بگیریم. این به دلیل فناوری بلاک چین است که در هنگام رسیدگی به امور مالی، سطح بالاتری از پیچیدگی را ارائه می دهد. در واقع، برخی از صنایع مالی جریان اصلی وجود دارند که شروع به ترکیب ایده فناوری کرده اند.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا