اخبار ارز های دیجیتال

ارز دیجیتال برای مبتدیان | سون تی تی

در روزهای اولیه راه اندازی آن در سال 2009، چندین هزار بیت کوین برای خرید یک پیتزا استفاده شد. از آن زمان، افزایش قیمت ارز دیجیتال به 65000 دلار در آوریل 2021، پس از افت شدید آن در اواسط سال 2018 با حدود 70 درصد به حدود 6000 دلار، ذهن بسیاری از مردم – سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، معامله گران یا فقط افراد کنجکاو را به خود مشغول کرد. قایق را از دست داد

چطور شروع شدند

به خاطر داشته باشید که نارضایتی از سیستم مالی فعلی باعث توسعه ارز دیجیتال شد. توسعه این ارز دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین توسط ساتوشی ناکاموتو است، نام مستعاری که ظاهرا توسط یک توسعه دهنده یا گروهی از توسعه دهندگان استفاده می شود.

با وجود نظرات بسیاری که مرگ ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی می‌کنند، عملکرد بیت‌کوین الهام‌بخش بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، به‌ویژه در سال‌های اخیر بوده است. موفقیت سرمایه‌گذاری جمعی که توسط تب بلاک چین به وجود آمد، آن‌ها را به کلاهبرداری از مردم ناآگاه جذب کرد و این مورد توجه قانون‌گذاران قرار گرفته است.

فراتر از بیت کوین

بیت کوین الهام بخش راه اندازی بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر بوده است، در حال حاضر بیش از 1000 نسخه سکه یا توکن دیجیتال وجود دارد. همه آنها یکسان نیستند و ارزش آنها و همچنین نقدینگی آنها بسیار متفاوت است.

سکه، آلت کوین و توکن

در این مرحله کافی است که بگوییم تفاوت های خوبی بین سکه ها، آلت کوین ها و توکن ها وجود دارد. آلت‌کوین‌ها یا سکه‌های جایگزین عموماً غیر از بیت‌کوین پیشگام توصیف می‌شوند، اگرچه آلت‌کوین‌هایی مانند اتریوم، لایت‌کوین، ریپل، دوج‌کوین و دش در دسته «اصلی» سکه‌ها در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که در مبادلات ارزهای دیجیتال بیشتری معامله می‌شوند.

سکه ها به عنوان یک ارز یا ذخیره ارزش عمل می کنند در حالی که توکن ها دارایی ها یا کاربردهای مفید را ارائه می دهند، به عنوان مثال یک سرویس بلاک چین برای مدیریت زنجیره تامین برای اعتبارسنجی و ردیابی محصولات شراب از کارخانه شراب سازی تا مصرف کننده است.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که توکن ها یا سکه های با ارزش پایین فرصت های صعودی را ارائه می دهند اما انتظار افزایش شهاب سنگی مشابه مانند بیت کوین را نداشته باشید. به زبان ساده، خرید توکن های کمتر شناخته شده ممکن است آسان باشد اما فروش آن دشوار است.

قبل از ورود به یک ارز دیجیتال، با مطالعه ارزش پیشنهادی و ملاحظات فن‌آوری از جمله استراتژی‌های تجاری که در کاغذ سفید که همراه با هر پیشنهاد اولیه سکه یا ICO است، شروع کنید.

برای کسانی که با سهام و سهام آشنا هستند، بی شباهت به عرضه اولیه عمومی یا IPO نیست. با این حال، IPO ها توسط شرکت هایی با دارایی های مشهود و سابقه تجاری صادر می شوند. همه اینها در یک محیط تنظیم شده انجام می شود. از سوی دیگر، یک ICO صرفاً مبتنی بر ایده‌ای است که در یک کاغذ سفید توسط یک کسب‌وکار – که هنوز در حال اجراست و بدون دارایی است – پیشنهاد شده است که به دنبال سرمایه برای راه‌اندازی است.

تنظیم نشده، بنابراین خریداران مراقب باشند

«کسی نمی‌تواند چیزی را که ناشناخته است تنظیم کند» احتمالاً وضعیت ارز دیجیتال را خلاصه می‌کند. رگولاتورها و مقررات همچنان در تلاش هستند تا با ارزهای رمزنگاری شده که به طور مداوم در حال پیشرفت هستند، برسند. قانون طلایی در فضای کریپتو، «سرپرست هشدار» است، اجازه دهید خریدار مراقب باشد.

برخی از کشورها با اتخاذ سیاست دست‌زدایی برای ارزهای دیجیتال و برنامه‌های بلاک چین، ذهن باز خود را حفظ می‌کنند و در عین حال کلاهبرداری‌های آشکار را زیر نظر دارند. با این حال، قانون‌گذاران در کشورهای دیگر بیشتر به معایب پول دیجیتال توجه دارند تا جوانب مثبت پول دیجیتال. رگولاتورها به طور کلی نیاز به ایجاد تعادل را درک می‌کنند و برخی به دنبال قوانین موجود در مورد اوراق بهادار هستند تا سعی کنند روی بسیاری از طعم‌های ارزهای دیجیتال در سطح جهانی نظارت داشته باشند.

کیف پول دیجیتال: اولین قدم

کیف پول برای شروع کار در ارزهای دیجیتال ضروری است. به بانکداری الکترونیکی فکر کنید اما در مورد ارز مجازی منهای حمایت قانون، بنابراین امنیت اولین و آخرین فکر در فضای کریپتو است.

کیف پول ها از نوع دیجیتالی هستند. دو نوع کیف پول وجود دارد.

  • کیف پول های داغ که به اینترنت مرتبط هستند و کاربران را در معرض خطر هک قرار می دهد

  • کیف پول های سردی که به اینترنت متصل نیستند و ایمن تر تلقی می شوند.

جدا از دو نوع اصلی کیف پول، باید توجه داشت که کیف پول‌هایی فقط برای یک ارز دیجیتال و بقیه برای چند ارز دیجیتال وجود دارد. همچنین گزینه ای برای داشتن یک کیف پول چند امضایی وجود دارد که تا حدودی شبیه به داشتن حساب مشترک با بانک است.

انتخاب کیف پول به ترجیح کاربر بستگی دارد که آیا علاقه صرفاً به بیت کوین یا اتریوم دارد، زیرا هر کوین کیف پول مخصوص به خود را دارد یا می توانید از یک کیف پول شخص ثالث که دارای ویژگی های امنیتی است استفاده کنید.

یادداشت های کیف پول

کیف پول رمزنگاری دارای یک کلید عمومی و خصوصی با سوابق تراکنش های شخصی است. کلید عمومی شامل ارجاع به حساب یا آدرس ارز دیجیتال است، بی شباهت به نام مورد نیاز برای دریافت چک پرداخت.

کلید عمومی برای دیدن همه در دسترس است، اما تراکنش‌ها تنها پس از تأیید و اعتبارسنجی براساس مکانیسم اجماع مربوط به هر ارز دیجیتال تأیید می‌شوند.

کلید خصوصی را می توان پینی دانست که معمولاً در تراکنش های مالی الکترونیکی استفاده می شود. نتیجه این است که کاربر هرگز نباید کلید خصوصی را برای کسی فاش کند و از این داده ها نسخه پشتیبان تهیه کند که باید به صورت آفلاین ذخیره شوند.

داشتن حداقل ارز دیجیتال در یک کیف پول داغ منطقی است در حالی که مقدار بیشتر باید در یک کیف پول سرد باشد. از دست دادن کلید خصوصی به اندازه از دست دادن ارز دیجیتال شما خوب است! اقدامات احتیاطی معمول در مورد معاملات مالی آنلاین اعمال می شود، از داشتن رمزهای عبور قوی گرفته تا هشدار به بدافزار و فیشینگ.

فرمت های کیف پول

انواع مختلفی از کیف پول ها متناسب با ترجیحات فردی موجود است.

  • کیف پول های سخت افزاری ساخته شده توسط اشخاص ثالث که باید خریداری شوند. این دستگاه ها تا حدودی مانند یک دستگاه USB کار می کنند که ایمن تلقی می شود و فقط در صورت نیاز به اینترنت متصل می شود.

  • کیف پول های مبتنی بر وب ارائه شده، به عنوان مثال، توسط صرافی های رمزنگاری، کیف پول های داغی هستند که کاربران را در معرض خطر قرار می دهند.

  • کیف پول‌های مبتنی بر نرم‌افزار برای رایانه‌های رومیزی یا موبایل عمدتاً به‌صورت رایگان در دسترس هستند و می‌توانند توسط صادرکنندگان سکه یا اشخاص ثالث ارائه شوند.

  • کیف‌پول‌های کاغذی را می‌توان حاوی داده‌های مربوطه در مورد ارز دیجیتال متعلق به کلیدهای عمومی و خصوصی در قالب کد QR چاپ کرد. اینها باید تا زمانی که در جریان تراکنش کریپتو مورد نیاز باشد در مکانی امن نگهداری شوند و در صورت بروز حوادثی مانند آسیب آب یا محو شدن داده‌های چاپی در گذر زمان باید کپی‌برداری شود.

صرافی ها و بازارهای رمزنگاری

صرافی های کریپتو پلتفرم های معاملاتی برای علاقه مندان به ارزهای مجازی هستند. گزینه های دیگر شامل وب سایت هایی برای تجارت مستقیم بین خریداران و فروشندگان و همچنین کارگزارانی است که در آن قیمت “بازار” وجود ندارد اما بر اساس سازش بین طرفین معامله است.

از این رو، بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال در کشورهای مختلف اما با استانداردهای متفاوتی از اقدامات امنیتی و زیرساخت‌ها وجود دارند. آنها از مواردی هستند که امکان ثبت نام ناشناس را فراهم می کنند و برای باز کردن یک حساب کاربری و شروع تجارت فقط به ایمیل نیاز دارند. با این حال، موارد دیگری نیز وجود دارند که کاربران را ملزم می‌کنند تا از تأیید هویت بین‌المللی، معروف به «مشتری-تو بشناس» و اقدامات ضد پول‌شویی (AML) پیروی کنند.

انتخاب صرافی کریپتو به ترجیح کاربر بستگی دارد، اما صرافی‌های ناشناس ممکن است محدودیت‌هایی در وسعت تجارت مجاز داشته باشند یا ممکن است مشمول مقررات جدید ناگهانی در کشور محل صرافی شوند. حداقل رویه های اداری با ثبت نام ناشناس به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت تجارت خود را شروع کنند در حالی که گذراندن فرآیندهای KYC و AML زمان بیشتری می برد.

همه معاملات کریپتو باید به درستی پردازش و تایید شوند که بسته به سکه‌ها یا توکن‌هایی که معامله می‌شوند و حجم معامله می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. مقیاس پذیری به عنوان مشکلی در مورد ارزهای دیجیتال شناخته شده است و توسعه دهندگان در حال کار بر روی راه هایی برای یافتن راه حل هستند.

مبادلات ارزهای دیجیتال در دو دسته قرار می گیرند.

  • ارز دیجیتال فیات چنین صرافی هایی امکان خرید ارز دیجیتال فیات را از طریق انتقال مستقیم از بانک یا کارت های اعتباری و نقدی یا از طریق دستگاه های خودپرداز در برخی کشورها فراهم می کنند.

  • فقط ارزهای دیجیتال. صرافی‌های رمزنگاری فقط با ارزهای رمزنگاری شده معامله می‌شوند، به این معنی که مشتریان باید قبلاً دارای یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم باشند تا بر اساس نرخ بازار با سکه‌ها یا توکن‌های دیگر «مبادله شوند».

هزینه هایی برای تسهیل خرید و فروش ارزهای دیجیتال دریافت می شود. کاربران باید تحقیقات را انجام دهند تا از زیرساخت ها و اقدامات امنیتی و همچنین تعیین هزینه هایی که به عنوان نرخ های متفاوتی که توسط صرافی های مختلف دریافت می شود، راحت باشند، تحقیق کنند.

انتظار قیمت رایج در بازار برای ارزهای دیجیتال مشابه با مبادلات متفاوت نداشته باشید شاید ارزش آن را داشته باشد که زمان خود را صرف تحقیق در مورد بهترین قیمت برای سکه ها و توکن هایی کنید که مورد علاقه شما هستند.

تراکنش‌های مالی آنلاین دارای خطراتی هستند و کاربران باید هشدارهایی مانند احراز هویت دو عاملی یا 2-FA، به‌روز نگه داشتن آخرین اقدامات امنیتی و آگاهی از کلاهبرداری‌های فیشینگ را در نظر بگیرند. یک قانون طلایی در مورد فیشینگ این است که روی پیوندهای ارائه شده کلیک نکنید، صرف نظر از اینکه یک پیام یا ایمیل چقدر معتبر است.

اگر قصد دارید تا بیشتر در باره
اخبار ارز دیجیتال و فارکس
بدانید پیشنهاد می کنم از این صفحه دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا