اخبار ارز های دیجیتال

آیا ارز دیجیتال به سرمایه گذاری رویایی هر هندی تبدیل شده است؟

جوایز غنی اغلب خطرات بزرگی را به همراه دارند و همین امر در مورد بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال نیز صادق است. عدم قطعیت ها در سال 2020 در سطح جهانی منجر به افزایش علاقه توده ها و سرمایه گذاران بزرگ نهادی به تجارت ارزهای رمزنگاری شده، طبقه دارایی عصر جدید، شد. دیجیتالی شدن فزاینده، چارچوب نظارتی منعطف، و لغو ممنوعیت بانک‌هایی که با شرکت‌های مبتنی بر رمزارز معامله می‌کنند، از سوی دادگاه عالی، سرمایه‌گذاری بیش از 10 میلیون هندی را در سال گذشته متوقف کرده است. چندین صرافی بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال به طور فعال بازار کریپتوهای هند را بررسی می کنند، بازاری که طی سال گذشته در بحبوحه کاهش شدید قیمت ها افزایش مداوم حجم معاملات روزانه را نشان داده است زیرا بسیاری از سرمایه گذاران به خرید ارزش نگاه می کنند. با ادامه جنون ارزهای دیجیتال، بسیاری از صرافی‌های جدید ارزهای دیجیتال در کشور ایجاد شده‌اند که با ارائه عملکرد از طریق برنامه‌های کاربردی کاربرپسند، خرید، فروش و تجارت را امکان‌پذیر می‌سازند. WazirX، بزرگترین پلت فرم معاملات ارز دیجیتال هند، کاربران خود را از یک میلیون به دو میلیون بین ژانویه تا مارس 2021 دوبرابر کرد.

چه چیزی باعث سوق دادن بزرگترین مبادلات رمزنگاری جهان به بازار هند شده است؟
در سال 2019، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم مبادلات، پلتفرم تجارت هند، WazirX را خریداری کرد. یکی دیگر از راه‌اندازی‌های ارز دیجیتال، Coin DCX، سرمایه‌گذاری ایمن را از BitMEX مستقر در سیشل و Coinbase غول‌پیکر مستقر در سانفرانسیسکو تامین کرد. استارت‌آپ‌های کریپتو و بلاک چین در هند سرمایه‌گذاری 99.7 میلیون دلاری را تا 15 ژوئن 2021 جذب کرده‌اند که مجموعاً در سال 2020 به حدود 95.4 میلیون دلار رسیده است. در پنج سال گذشته، سرمایه‌گذاری جهانی در بازار کریپتو هند یک افزایش یافته است. فوق العاده 1487٪.

علیرغم سیاست نامشخص هند، سرمایه گذاران جهانی به دلیل عوامل مختلفی مانند اکوسیستم سکه دیجیتال این کشور شرط بندی های زیادی انجام می دهند.

• جمعیت هندی باهوش فناوری
جمعیت غالب 1.39 میلیاردی جوان (میانگین سنی بین 28 تا 29 سال) و دانش فنی هستند. در حالی که نسل‌های قدیمی هنوز ترجیح می‌دهند در طلا، املاک، پتنت‌ها یا سهام سرمایه‌گذاری کنند، نسل‌های جدیدتر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال پرخطر استقبال می‌کنند، زیرا با آنها سازگارتر هستند. هند در فهرست گزارش Chainalysis در سال 2020 رتبه یازدهم را برای پذیرش جهانی کریپتو دارد که نشان دهنده هیجان در مورد کریپتو در میان جمعیت هند است. همچنین نگرش نه چندان دوستانه دولت نسبت به ارزهای دیجیتال یا شایعاتی که در اطراف کریپتو می چرخد ​​نمی توانند اعتماد جوانان را در بازار سکه های دیجیتال متزلزل کنند.

هند ارزان‌ترین اینترنت در جهان را ارائه می‌کند، جایی که یک گیگابایت داده تلفن همراه حدود 0.26 دلار قیمت دارد در حالی که میانگین جهانی آن 8.53 دلار است. بنابراین، تقریباً نیم میلیارد کاربر از دسترسی مقرون به صرفه به اینترنت استفاده می کنند، که پتانسیل هند را برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین اقتصادهای رمزنگاری در جهان افزایش می دهد. به گفته SimilarWeb، این کشور دومین منبع بزرگ ترافیک وب به پلتفرم معاملاتی بیت کوین همتا به همتا، Paxful است. در حالی که جریان اصلی اقتصاد هنوز در حال مبارزه با «اثر همه‌گیری» است، ارزهای دیجیتال در کشور شتاب بیشتری می‌گیرند زیرا روشی جدید و سریع برای کسب درآمد برای نسل جوان فراهم می‌کنند.

به جرات می توان گفت که ارز دیجیتال ممکن است هزاره های هندی را تبدیل به طلا برای والدینشان کند!

• ظهور استارت آپ های فین تک
شوق کریپتوکارنسی منجر به ظهور پلتفرم های معاملاتی متعددی مانند WazirX، CoinSwitch، CoinDCX، ZebPay، Unocoin و بسیاری دیگر شد. این پلتفرم‌های مبادله ارزهای دیجیتال بسیار امن هستند، در پلتفرم‌های مختلف قابل دسترسی هستند و امکان تراکنش‌های فوری را فراهم می‌کنند و یک رابط دوستانه برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال برای خرید، فروش یا تجارت بی‌محدودیت دارایی‌های دیجیتال فراهم می‌کنند. بسیاری از این پلتفرم‌ها INR را برای کارمزدهای خرید و معاملات تا 0.1% قبول می‌کنند، بنابراین پلتفرم‌های ساده، سریع و امن فرصتی سودآور برای سرمایه‌گذاران برای اولین بار و معامله‌گران محلی است.

WazirX یکی از پلتفرم‌های پیشرو مبادلات ارزهای دیجیتال با بیش از 900000 کاربر است که قابلیت‌های تراکنش‌های همتا به همتا را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. CoinSwitch Kuber بهترین پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال را برای هندی‌ها فراهم می‌کند و برای مبتدیان و همچنین افرادی که روزانه انجام می‌دهند ایده‌آل است. Unocoin یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های مبادله ارزهای دیجیتال در هند است که بیش از یک میلیون معامله‌گر را از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی در خود جای داده است. CoinDCX بیش از 100 ارز رمزنگاری شده را به عنوان گزینه ای برای انجام مبادلات در اختیار کاربران قرار می دهد و حتی به سرمایه گذاران بیمه می دهد تا در صورت نقض امنیت ضرر و زیان را پوشش دهند. بنابراین، سرمایه گذاران جهانی به انبوهی از پلتفرم های مبادله ارزهای دیجیتال در هند چشم دوخته اند تا از بازار در حال ظهور بهره ببرند.

• واکنش مختلط دولت
لایحه قانونی در مورد ممنوعیت یک ارز مجازی که هر کسی را که در تملک، انتشار، استخراج، تجارت و انتقال دارایی های رمزنگاری فعالیت می کند جرم انگاری می کند، ممکن است به قانون تبدیل شود. با این حال، Nirmala Sitharaman، وزیر دارایی و امور شرکت‌ها، نگرانی‌های برخی از سرمایه‌گذاران را کاهش داد و گفت که دولت برنامه‌ای برای ممنوعیت کامل استفاده از ارزهای دیجیتال ندارد. وزیر دارایی در بیانیه‌ای که به یکی از روزنامه‌های برجسته انگلیسی، Deccan Herald داده شد، گفت: “از طرف ما، ما کاملاً واضح هستیم که همه گزینه‌ها را نمی‌بندیم. ما به پنجره‌های خاصی اجازه می‌دهیم تا افراد آزمایش‌هایی روی بلاک چین، بیت کوین انجام دهند. یا ارز دیجیتال.” بدیهی است که دولت هنوز در حال بررسی خطرات امنیت ملی ناشی از ارزهای دیجیتال قبل از تصمیم گیری در مورد ممنوعیت کامل است.

در مارس 2020، دادگاه عالی تصمیم بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت موسسات مالی از معامله با ارزهای دیجیتال را لغو کرد، که باعث شد سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال انباشته شوند. علیرغم ترس طولانی مدت از ممنوعیت، حجم تراکنش ها همچنان افزایش یافت و ثبت نام کاربران و جریان پول در صرافی های محلی صرافی نسبت به سال گذشته 30 برابر شد. یکی از قدیمی ترین صرافی های هند، Unocoin در ژانویه و فوریه 2021 20000 کاربر اضافه کرد. حجم کل Zebpay در روز در فوریه 2021 معادل حجم تولید شده در کل ماه فوریه 2020 بود. با پرداختن به سناریوی ارزهای دیجیتال در هند، Finance وزیر در مصاحبه ای با CNBC-TV18 گفت: “من فقط می توانم این سرنخ را به شما بدهم که ما ذهن خود را نمی بندیم، ما به دنبال راه هایی هستیم که از طریق آنها می توان آزمایش ها را در دنیای دیجیتال و ارزهای دیجیتال انجام داد.”

سرمایه‌گذاران و ذینفعان به‌جای نشستن در حاشیه، می‌خواهند تا زمانی که دولت ممنوعیت ارزهای دیجیتال «خصوصی» و اعلام ارز دیجیتال مستقل را اعلام نکند، از گسترش اکوسیستم سکه‌های دیجیتال بهترین استفاده را ببرند.

آیا هند به سمت فراگیری مالی با ارزهای دیجیتال پیش می رود؟
زمانی که به دلیل مشارکت مردان غالب در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان “باشگاه پسران” در نظر گرفته می شد، افزایش پیوسته تعداد سرمایه گذاران و معامله گران زن منجر به بی طرفی جنسیتی بیشتر در شکل جدید و دیجیتال روش های سرمایه گذاری شده است. پیش از این، زنان به سرمایه‌گذاری‌های سنتی پایبند بودند، اما اکنون به ریسک‌پذیر تبدیل می‌شوند و به فضای کریپتو در هند وارد می‌شوند. پس از اینکه دادگاه عالی قانونی بودن «ارز مجازی»، پلتفرم ارزهای دیجیتال هند را روشن کرد، کوین سوئیچ شاهد افزایش نمایی 1000 درصدی در کاربران زن خود بود. اگرچه سرمایه‌گذاران زن هنوز درصد کمی از جامعه کریپتو را تشکیل می‌دهند، اما رقابت شدیدی در بازار هند ایجاد می‌کنند. زنان تمایل دارند خیلی بیشتر از همتایان مرد خود پس‌انداز کنند و پس‌انداز بیشتر به معنای تنوع بیشتر در سرمایه‌گذاری‌هایی مانند دارایی‌های با بازده بالا مانند ارزهای دیجیتال است. همچنین، زنان قبل از انتخاب صحیح سرمایه گذاری، تحلیلی تر و بهتر در ارزیابی ریسک ها هستند، بنابراین سرمایه گذاران موفق تری هستند.

افزایش پذیرش نهادی اصلی از ارزهای دیجیتال
عدم اطمینان و وحشت ناشی از SARS-Covid 19 حتی قبل از شروع بحران اقتصادی منجر به بحران نقدینگی شد. بسیاری از سرمایه گذاران دارایی های خود را به پول نقد تبدیل کردند تا از منابع مالی خود محافظت کنند، که منجر به سقوط قیمت بیت کوین و آلت کوین شد. اما با وجود اینکه کریپتو دچار یک سقوط بزرگ شد، همچنان توانست بهترین عملکرد دارایی های سال 2020 را داشته باشد. با افزایش آسیب پذیری سیستم و از دست دادن اعتماد به سیاست های بانک مرکزی و پول در طراحی فعلی آن، مردم اشتهای بیشتری برای ارزهای دیجیتال دارند که منجر به بازگشت دوباره ارزهای دیجیتال شد. با توجه به عملکرد درخشان ارزهای دیجیتال در میانه بحران مالی جهانی، روند صعودی علاقه به بازار ارز مجازی در آسیا و سایر نقاط جهان را تقویت کرده است.

علاوه بر این، برای تقویت تقاضای جامعه برای راه‌حل‌های تراکنش راحت و قابل اعتماد، درگاه‌های پرداخت دیجیتال مانند پی پال نیز حمایت خود را از ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند که می‌توانند مشتریان را قادر به نگهداری، خرید یا فروش دارایی‌های مجازی کنند. اخیرا، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به ارزش 1.5 میلیارد دلار را اعلام کرد و شرکت برق بیت کوین را از خریداران می پذیرد، که منجر به جهش بین المللی قیمت بیت کوین از 40000 دلار به 48000 دلار در عرض دو ماه شد. روزها. دو تا از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های پرداخت در سرتاسر جهان، ویزا و مسترکارت، ارزهای دیجیتال را نیز با معرفی آنها به‌عنوان وسیله‌ای برای انجام تراکنش‌ها تأیید می‌کنند. در حالی که ویزا قبلاً اعلام کرده است که امکان تراکنش با سکه های پایدار در بلاک چین اتریوم را فراهم می کند، مستر کارت در سال 2021 تراکنش با ارزهای دیجیتال را آغاز خواهد کرد.

آینده بازار ارزهای دیجیتال در هند چیست؟
بازار ارزهای دیجیتال هند از سقوط وحشتناک کریپتو در امان نیست. علیرغم سرمایه‌گذاری هنگفت از سوی همتایان جهانی، سرمایه‌گذاران محلی به دلیل عدم اطمینان در مورد قانونی بودن اکوسیستم سکه دیجیتال در هند و همچنین نوسانات بالای بازار، همچنان فاصله خود را از سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال حفظ می‌کنند. اگرچه بازار ارزهای دیجیتال از سال گذشته در حال رونق است، هندی ها کمتر از 1 درصد بیت کوین جهان را در اختیار دارند، که یک ضرر استراتژیک برای اقتصاد هند ایجاد می کند. دولت هند در حال برنامه ریزی برای تعیین یک هیئت جدید برای بررسی امکان تنظیم ارزهای دیجیتال در این کشور و همچنین تمرکز بر فناوری بلاک چین و پیشنهاد آن برای پیشرفت های فناوری است.

قابلیت فناوری بلاک چین برای ارائه زیرساخت ایمن و تغییرناپذیر توسط صنایع مختلف برای القای شفافیت در معاملات محقق شده است. برای کشوری با بیش از 15 میلیون پذیرنده کریپتو، توصیه جدید کمیته می تواند ارزش زیادی برای تعیین آینده ارزهای دیجیتال در هند داشته باشد. با این حال، سهامداران بر این باورند که قدرت فنی و اقتصادی هند را به یک بازیگر کلیدی در بازار ارزهای دیجیتال و بلاک چین تبدیل خواهد کرد. به تدریج، این ارز دیجیتال در حال به دست آوردن پذیرش عمومی است که می تواند منجر به پذیرش بیشتر ارز دیجیتال شود.

به قول دیگری گزارش پژوهشی TechSci در مورد “بازار ارزهای دیجیتال هند با ارائه (سخت‌افزار و نرم‌افزار)، بر اساس فرآیند (معدن و تراکنش)، بر اساس نوع (Bitcoin، Etgereum، Bitcoin Cash، Ripple، Dashcoin، Litecoin، دیگران)، توسط کاربر نهایی (بانکداری، املاک، بازار سهام و ارز مجازی) بر اساس منطقه، پیش‌بینی و فرصت‌ها، 2026، پیش‌بینی می‌شود که ارز دیجیتال هند به دلیل افزایش نیاز به شفافیت و کاهش هزینه‌های تراکنش، با CAGR قابل توجهی رشد کند. علاوه بر این، افزایش پذیرش ارز دیجیتال و رشد فناوری بلاک چین به بازار ارزهای دیجیتال هند دامن می‌زند.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا