اخبار ارز های دیجیتال

آماده شدن برای دنیای ارزهای دیجیتال: نسخه چین

در سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال یک سری ضربه های سنگین از دولت چین خورد. بازار مانند یک جنگجو موفقیت‌ها را پذیرفت، اما ترکیب‌های ترکیبی تاثیر خود را در بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال داشته است. عملکرد ضعیف بازار در سال 2018 در مقایسه با افزایش هزار درصدی آن در سال 2017 کمرنگ است.

چه رخ داده است؟

از سال 2013، دولت چین اقداماتی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال انجام داده است، اما هیچ چیزی در مقایسه با آنچه در سال 2017 اعمال شد، انجام نشده است. (برای تجزیه و تحلیل دقیق اطلاعیه رسمی صادر شده توسط دولت چین، این مقاله را بررسی کنید)

سال 2017 با تمام توجه و رشدی که به دست آورده، یک سال تبلیغاتی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. نوسان شدید قیمت، بانک مرکزی را مجبور به اتخاذ تدابیر شدیدتر از جمله ممنوعیت عرضه اولیه سکه (ICO) و فشار بر مبادلات ارزهای دیجیتال داخلی کرد. بلافاصله پس از آن، کارخانه های معدن در چین به دلیل مصرف بیش از حد برق مجبور به تعطیلی شدند. بسیاری از صرافی ها و کارخانه ها برای اجتناب از مقررات به خارج از کشور نقل مکان کرده اند، اما در دسترس سرمایه گذاران چینی باقی مانده اند. با این وجود، آنها هنوز نتوانسته اند از چنگال اژدهای چینی بگریزند.

در جدیدترین سری تلاش‌های دولت برای نظارت و ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران چینی، چین «Eagle Eye» خود را برای نظارت بر مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی گسترش داد. شرکت‌ها و حساب‌های بانکی مشکوک به انجام تراکنش‌ها با صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و فعالیت‌های مرتبط، در معرض اقداماتی از محدود کردن محدودیت‌های برداشت تا مسدود کردن حساب‌ها هستند. حتی شایعات مداومی در میان جامعه چینی وجود دارد که اقدامات شدیدتری را باید در پلتفرم های خارجی اعمال کرد که امکان تجارت بین سرمایه گذاران چینی را فراهم می کند.

در مورد اینکه آیا اقدامات نظارتی بیشتری وجود خواهد داشت، باید منتظر دستورات مقامات بالاتر باشیم. گزیده‌ای از مصاحبه با رهبر تیم آژانس نظارت بر امنیت شبکه اطلاعات عمومی چین زیر نظر وزارت امنیت عمومی، 28 فوریه

چرا چرا چرا!؟

تصور کنید فرزندتان پس‌انداز خود را برای سرمایه‌گذاری در یک محصول دیجیتال (در این مورد، ارز دیجیتال) سرمایه‌گذاری می‌کند که هیچ راهی برای تأیید صحت و ارزش آن ندارد. او می تواند خوش شانس باشد و ثروتمند شود، یا وقتی حباب کریپتو می ترکد، همه چیز را از دست بدهد. اکنون آن را به میلیون ها شهروند چینی تقسیم کنید و ما در مورد میلیاردها یوان چین صحبت می کنیم.

بازار پر از کلاهبرداری و ICO های بیهوده است. (مطمئنم شما هم اخباری از ارسال سکه به آدرس های تصادفی با وعده دوبرابر کردن سرمایه گذاری ها و ICO های خود را شنیده اید که به سادگی منطقی نیست). بسیاری از سرمایه گذاران نادان به خاطر پول در آن هستند و کمتر به فناوری و نوآوری پشت آن اهمیت می دهند. ارزش بسیاری از ارزهای دیجیتال از حدس و گمان بازار ناشی می شود. در طول رونق کریپتو در سال 2017، در هر ICO با یک مشاور معروف، یک تیم امیدوار کننده یا یک هیپ مناسب شرکت کنید و حداقل 3 برابر سرمایه گذاری خود تضمین شده است.

عدم درک شرکت و فناوری پشت آن، همراه با گسترش ICOها، دستور العملی برای فاجعه است. اعضای بانک مرکزی گزارش می دهند که تقریبا 90 درصد از ICO ها تقلبی هستند یا شامل جمع آوری غیرقانونی سرمایه هستند. به نظر من، دولت چین می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ارز دیجیتال «قابل کنترل» باقی می‌ماند و آنقدر بزرگ نیست که در جامعه چین شکست بخورد. چین در حال برداشتن گام‌های درست به سوی دنیای ارزهای دیجیتال امن‌تر و منظم‌تر است، هرچند تهاجمی و بحث‌برانگیز. در واقع، این ممکن است بهترین حرکتی باشد که کشور در چند دهه اخیر انجام داده است.

آیا چین اولتیماتوم صادر می کند و ارز دیجیتال را غیرقانونی می کند؟ من به شدت شک دارم زیرا انجام این کار بسیار بیهوده است. در حال حاضر، موسسات مالی از داشتن هر گونه دارایی رمزنگاری منع شده اند، در حالی که افراد مجاز به انجام هر گونه معامله هستند، اما از انجام هرگونه معامله منع شده اند.

صرافی ارز دیجیتال دولتی؟

در “دو جلسه” سالانه (به این دلیل که دو حزب بزرگ – کنگره ملی خلق (NPC) و کمیته ملی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین (CPCC) نامگذاری شده اند، هر دو در مجمعی که در هفته اول مارس برگزار می شود، شرکت می کنند. رهبران گرد هم می آیند تا در مورد آخرین مسائل بحث کنند و اصلاحات لازم در قانون را انجام دهند.

وانگ پنجی، یکی از اعضای NPCC، چشم‌انداز یک پلتفرم تجاری دارایی دیجیتال دولتی و همچنین پروژه‌های آموزشی در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در چین آغاز کرد. با این حال، پلتفرم پیشنهادی به یک حساب تایید شده برای اجازه تجارت نیاز دارد.

«با ایجاد مقررات مرتبط و همکاری بانک خلق چین (PBoC) و کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC)، یک پلت فرم مبادله ارز دیجیتال تنظیم شده و کارآمد به عنوان راهی رسمی برای شرکت‌ها برای جمع‌آوری سرمایه (از طریق) خواهد بود. ICOها) و سرمایه گذاران برای نگهداری دارایی های دیجیتال خود و دستیابی به قدردانی از سرمایه” گزیده هایی از ارائه وانگ پنجی در دو جلسه.

راهپیمایی به سوی یک ملت بلاک چین

دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان برای دست‌وپنجه نرم کردن با محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال تلاش کرده‌اند. اما یک چیز مطمئن است، همه از بلاک چین استقبال کرده اند.

با وجود سرکوب ارزهای دیجیتال، بلاک چین در سطوح مختلف محبوبیت و پذیرش پیدا کرده است. دولت چین از ابتکارات بلاک چین حمایت کرده و از این فناوری استقبال کرده است. در واقع، بانک خلق چین (PBoC) روی یک ارز دیجیتال کار می کند و تراکنش های ساختگی را با برخی از بانک های تجاری این کشور انجام داده است. هنوز تایید نشده است که آیا ارز دیجیتال غیرمتمرکز باشد و ویژگی‌های ارز دیجیتال مانند ناشناس بودن و تغییر ناپذیری را ارائه دهد. با توجه به اینکه ناشناس ماندن آخرین چیزی است که چین در کشورش می خواهد، تعجب آور نیست اگر معلوم شود که فقط یک یوان چینی دیجیتال است. با این حال، این ارز دیجیتال که به عنوان یک جایگزین نزدیک برای یوان چین ایجاد می شود، مشمول سیاست ها و قوانین پولی موجود خواهد بود.

ژو شیائوچوان، رئیس بانک خلق چین. منبع: CNBC

“بسیاری از ارزهای دیجیتال شاهد رشد انفجاری بوده اند که می تواند تاثیر منفی قابل توجهی بر مصرف کنندگان و سرمایه گذاران خرد داشته باشد. ما محصولات (ارزهای رمزنگاری شده) را که از فرصت بزرگ برای حدس و گمان استفاده می کنند که به مردم توهم یک شبه ثروتمند شدن را می دهد، خوشمان نمی آید.” مصاحبه ژو شیائوچوان در روز جمعه، 9 مارس.

در یک حضور رسانه‌ای در روز جمعه، نهم مارس، رئیس بانک خلق چین، ژو شیائوچوان از پروژه‌های ارزهای دیجیتالی انتقاد کرد که از رونق ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری و افزایش سفته‌بازی‌های بازار استفاده می‌کنند. او همچنین خاطرنشان کرد که توسعه ارز دیجیتال از نظر فناوری اجتناب‌ناپذیر است.

در سطح منطقه ای، بسیاری از شهرهای چین ابتکارات بلاک چین را برای ترویج رشد در منطقه خود هدایت می کنند. هانگژو که به عنوان دفتر مرکزی علی بابا شهرت دارد، فناوری بلاک چین را یکی از اولویت های اصلی شهر در سال 2018 اعلام کرده است. همچنین به دولت محلی در شهر چنگدو پیشنهاد شده است که یک مرکز جوجه کشی برای تقویت پذیرش فناوری بلاک چین در خدمات مالی شهر

کنگلومراهای محلی مانند Tencent و Alibaba نیز با شرکت های بلاک چین مشارکت کرده اند یا پروژه هایی را به تنهایی آغاز کرده اند. شرکت‌های بلاک چین مانند VeChain نیز مشارکت‌های متعددی را با شرکت‌های چینی برای بهبود شفافیت زنجیره تامین در چین تضمین کرده‌اند.

همه سرنخ ها به این واقعیت اشاره می کنند که چین در حال کار به سمت یک کشور بلاک چین است. چین همیشه ذهنیتی باز نسبت به فناوری‌های نوظهور مانند پرداخت موبایلی و هوش مصنوعی داشته است. از این پس، بدون شک چین اولین کشوری خواهد بود که دارای بلاک چین است. آیا ما شاهد عقب نشینی دولت چین خواهیم بود و به شهروندانش اجازه تجارت دوباره می دهد؟ احتمالاً زمانی که بازار به بلوغ رسیده است و نوسانات کمتری دارد، اما قطعاً در سال 2018 نه.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا