سطوح حمایت و مقاومت معاملاتی در بازار فارکس

حمایت و مقاومت دو مورد از مهم ترین مفاهیمی هستند که معامله گران فارکس می توانند از آنها استفاده کنند. این مفاهیم به شما کمک می کند تا تعیین کنید که یک روند جدید چه زمانی شروع می شود، چه زمانی یک روند قدیمی معکوس می شود، و کجا و چگونه ریسک خود را مدیریت کنید.

پشتیبانی قیمتی است که در آن یک جفت ارز متوقف می شود. واقعاً به همین سادگی است. این قیمتی پایین تر از نرخ ارز فعلی است که یک جفت در زیر آن حرکت نمی کند. حمایت را به عنوان کفی برای نرخ ارز در نظر بگیرید. این یک سطح قیمتی است که اگر در حال حاضر طولانی مدت هستید یا به دنبال خرید یک جفت طولانی هستید، می توانید در زیر آن توقف کنید.

ممکن است نرخ ارز در حال کاهش باشد، اما در نهایت به قیمتی می رسد که خریداران آن را جذاب می دانند. آنها شروع به خرید، برابری یا غلبه بر فروشندگان می کنند. خرید باعث می شود که قیمت از پایین آمدن متوقف شود و شروع به حرکت بالاتر کند.

مقاومت در مفهوم بسیار شبیه به حمایت است. تنها تفاوت این است که بالاتر از قیمت فعلی بازار است.

مقاومت قیمتی است که در آن نرخ جفت ارز افزایش نمی یابد. این نرخ بالاتر از نرخ ارز فعلی است که بالاتر از آن یک جفت در حال حرکت نیست. مقاومت را به عنوان سقفی برای جفت در نظر بگیرید. این یک سطح قیمتی است که اگر در حال حاضر کوتاه هستید یا در نظر دارید یک جفت کوتاه مدت داشته باشید، می توانید حد ضرر را بالاتر از آن قرار دهید.

ممکن است نرخ ارز در حال حرکت بالاتر باشد، اما در نهایت به قیمتی می رسد که فروشندگان آن را بیش از حد ارزیابی می کنند. آنها شروع به فروش، برابر کردن یا غلبه بر خریداران می کنند. فروش باعث می شود که جفت از بالا رفتن متوقف شود و شروع به حرکت پایین تر کند.

حمایت و مقاومت دو مورد از اساسی ترین مفاهیم در معاملات فارکس هستند. هنوز، بسیاری از معامله گران نمی دانند چگونه حمایت و مقاومت را به طور دقیق شناسایی کنند. علاوه بر این، بسیاری از معامله گران حمایت و مقاومت را به روشی اشتباه اعمال می کنند.

یکی از بزرگترین مزایای روش نقطه و رقم معامله فارکس این است که سطوح حمایت و مقاومت به راحتی قابل شناسایی هستند. مهم نیست چه بازه زمانی معامله می کنید. نمودارهای نقطه و رقم می تواند به شما کمک کند تا سطوح حمایت و مقاومت را به وضوح ببینید، چه معاملات درون روز، چه معاملات نوسانی، یا دنبال کردن روند بلندمدت.

روش نقطه و رقم علاوه بر آسان‌تر کردن کار شناسایی حمایت و مقاومت، مجموعه‌ای از قوانین را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانید مفاهیم حمایت و مقاومت را به طور عینی در معاملات خود اعمال کنید. از سیگنال‌های واضح خرید و سیگنال‌های فروش گرفته تا تعیین اهداف قیمتی، نمودارهای نقطه‌ای و رقمی دیدگاه جدیدی را در مورد معامله در بازار فارکس به شما می‌دهند.


اخبار ارز دیجیتال، فارکس و بورس

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا